Niedziela, 19 listopada 2017 r.   Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
Lubin. Aktywny senior w galerii Lubin. Aktywny senior ...
Galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na 20 listopada od godziny 10.00 na niezapomniany dzień, pełen wrażeń i pozytywnej energii, na dzień Akty... »TOP5 POMAGAMY! Głosujmy na lubinian TOP5 POMAGAMY! Głosujm...
Tym razem w TOP5 Radia Wrocław o ludziach, którzy bezinteresownie pomagają innym. Poznacie tych, którzy dzielą się z innymi czasem,... »Święta Wojna dla Perły Święta Wojna dla Perły...
W szlagierowym meczu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe z Perłą Lublin. Zespół z Lub... »Sportowy weekend z RCS Sportowy weekend z RCS...
Kolejny pełny sportowych emocji weekend z Regionalnym Centrum Sportowym. Sobotnie przedpołudnie spędzimy w Pielgrzymce na drugim biegu w ramach I... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa A4 spośród 13927 artykułów.

Barbórka w Zagłębiu Miedziowym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 listopada 2017 — komentarze: brak komentarzy

Barbórka w Zagłębiu MiedziowymJak co roku, górnicy z KGHM Polska Miedź S.A. kultywują tradycje związane z branżowym świętem Barbórki. Główne uroczystości w tym roku odbędą się 1 i 4 grudnia w Lubinie.   Centralne obchody barbórkowego święta w KGHM rozpoczną się 1 grudnia o godzinie 14.00 ceremonią wręczenia odznaczeń państw... »


Lubin – Zamek Książęcy (zniszczony)
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 listopada 2017 — komentarze: brak komentarzy

Lubin – Zamek Książęcy (zniszczony)Najstarsza znana nam wzmianka dotycząca murowanego castrum Lubyn znajduje się w dokumencie regulującym podział księstwa głogowskiego z 1312 roku. Budowlę tą wzniósł prawdopodobnie książę Konrad II Żagański zwany Garbatym pod koniec XIII lub w pierwszej dekadzie XIV stulecia na korzeniu funkcjonującego od co najmniej 100 lat drewnianego grodu... »


Strategiczna decyzja dla legnickiej Huty Miedzi
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 listopada 2017 — komentarze: brak komentarzy

Strategiczna decyzja dla legnickiej Huty MiedziZarząd KGHM Polska Miedź podjął strategiczną uchwałę dla legnickiej huty. Od 2020 r. Huta Miedzi Legnica produkować będzie 160 tys. ton miedzi katodowej rocznie – poinformował prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Planowany koszt dwuetapowej inwestycji wyniesie około 240 mln złotych. – Jest to odważna decyzja, na kt&oacut... »


System ostrzegania dla wszystkich sołectw gminy Lubin
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 28 października 2017 — komentarze: brak komentarzy

System ostrzegania dla wszystkich sołectw gminy LubinSystem powiadamiania i ostrzegania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS rozbudowany został o wszystkie sołectwa Gminy Lubin. Oznacza to, że informacje przeznaczone dla danej miejscowości, otrzymywać będą tylko jej mieszkańcy, którzy zadeklarują taką wolę.   Urząd Gminy w Lubinie od kilku lat posiada mobilny system pow... »


KGHM ZANAM będzie budować system poboru opłat viaTOLL
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

KGHM ZANAM będzie budować system poboru opłat viaTOLLPrzybywa dróg objętych systemem poboru opłat viaTOLL. Przy budowie bramownic operatora systemu będzie wspierać KGHM ZANAM.Do 2024 roku krajowy system poboru opłat ma obejmować sześć tysięcy kilometrów dróg w Polsce. Dziś jest w nim nieco ponad połowa. Przy rozbudowie viaTOLL operatora systemu będzie wspierać KGHM ZANAM. Wsp&oac... »


Wrocław: dwa wypadki na A4, trasa zablokowana
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lipca 2017 — komentarze: brak komentarzy

Wrocław: dwa wypadki na A4, trasa zablokowanaNa węźle Wrocław Bielany na autostradzie A4 około godziny ósmej doszło do wypadku. Jak informuje „Gazeta Wrocławska” zablokowany jest pas w kierunku w Opola. Około godziny 12 doszło do kolejnego wypadku na autostradzie. W pierwszym wypadku zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. Kierowcy obu pojazdó... »


Sesja Rady miejskiej. Sesja absolutoryjna
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 09 czerwca 2017 — komentarze: brak komentarzy

Sesja Rady miejskiej. Sesja absolutoryjnaNa dzień  13 czerwca  2017r. o godz. 14.00 zwołana została  XXIX sesja  Rady Miejskiej w Lubinie w Sali Konferencyjnej  Nr 126 Urzędu Miejskiego w Lubinie, przy  ul. Kilińskiego 10. Porządek posiedzenia: Informacje Przewodniczącego Rady. Uchwała w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finan... »


Kulinarne dziedzictwo w Rynku
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 maja 2017 — komentarze: brak komentarzy

Kulinarne dziedzictwo w RynkuJuż w najbliższą sobotę (13.05) kolejna edycja Konkursu Kulinarnego na Najlepszą Potrawę Regionalną i Wypieki Ciast. Tym razem wyjątkowa, bo odbędzie się w polkowickim Rynku pod hasłem „Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Smaki Regionów”.   Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w naszej gminie. Prze... »


Lubin. Pierwsza w Polsce pasieka harcerska!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 marca 2017 — komentarze: brak komentarzy

Lubin. Pierwsza w Polsce pasieka harcerska!Harcerze z 14 Drużyny Harcerskiej „Tam i z powrotem” zauważyli niemały problem: „Wiele dzieci, jak i starszych osób nie potrafi odróżnić pszczół od os! Najwyższy czas to zmienić!” – powiedział drużynowy: druh Maciej Rapa. Postanowili, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bartnikó... »


Lampy gazowe ocalić od zapomnienia
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 listopada 2016 — komentarze: brak komentarzy

Lampy gazowe ocalić od zapomnieniaOd zawsze jednym z istotnych problemów włodarzy każdego miasta było bezpieczeństwo jego mieszkańców. Również w Lubinie było to przez wieki priorytetem. Najtrudniej było w nocy, kiedy w ciasno zabudowanych uliczkach zapadały „egipskie" ciemności, sprzyjające niestety działalności rozmaitych rzezimieszków.... »


Aktualnie przeglądasz stronę: 1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.317 sek.Lubin 1.0