Wtorek, 25 kwietnia 2017 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Dolnośląskie jeździ koleją! Dolnośląskie jeździ ko...
Liczba mieszkańców, którzy zaczęli korzystać z kolei w województwie dolnośląskim, w ciągu zaledwie czterech lat wzrosła o ... »Ubezpieczenie OC online? Tak! sprawdź dlaczego! Ubezpieczenie OC onlin...
ieczności wychodzenia z domu, o dowolnej porze, nawet w niedzielny wieczór można wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla ... »Pożyczki w Lubinie - warto spróbować online? Pożyczki w Lubinie - w...
Lubin znany jest z szeroko rozwiniętego rynku surowców takich jak miedź czy srebro. W mieście tym funkcjonują jednak także instytucje... »Wielkie porządki w Niemstowie Wielkie porządki w Nie...
Mieszkańcy Niemstowa postanowili znów przyłączyć się do akcji Międzynarodowy Dzień Ziemi i posprzątać swoją miejscowość. Z rowów ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa Bieg spośród 13175 artykułów.

Z Lubina do Wrocławia nawet w godzinę
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 24 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Z Lubina do Wrocławia nawet w godzinęPo modernizacji linii kolejowej nr 289 Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów, oraz  modernizacji linii nr 273 Rudna Gwizdanów -Głogów-Zielona Góra organizatorzy przewozów kolejowych zaplanowali bardzo rozwojową ofertę ( rys. poniżej ). Połączenia dalekobieżne Spółki PKP INTER-CITY sfinansuje Ministerstw... »


Lubin. Najnowsze oferty pracy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Lubin. Najnowsze oferty pracyPrzedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 21 kwietnia 2017 roku.   MURARZ x 2, CIEŚLA x 2, ZBROJARZ x 2 – 6 wolnych miejsc, konieczne doświadczenie w zawodzie, FRYZJER- 3 wolne miejsca, min. 2 lata doświadczenia w zawodzie, (oferta dla osób za... »


Parkrun Lubin – bieg na dystansie 5 kilometrów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Parkrun Lubin – bieg na dystansie 5 kilometrówParkrun Lubin to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Organizowany jest w każdą sobotę o 9:00 rano. Miejsce organizacji biegu to Park Wrocławski. Udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nada... »


Cykliści na start! Wkrótce rajd rowerowy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Cykliści na start! Wkrótce rajd rowerowyRuszyły zapisy na II Gminny Rajd Rowerowy. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Uczestnicy rajdu będą mieli okazję odwiedzić najbardziej malownicze zakątki naszej gminy. Co więcej, będzie także okazja, aby zdobyć odznaki turystyczne „Znam Gminę Lubin” oraz Kolarskie Odznaki Turystyczne. W planie są także konkursy oraz wsp... »


Trzy dni do Biegu Papieskiego
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Trzy dni do Biegu PapieskiegoIV Bieg Papieski za niecałe 3 dni dlatego przyszedł czas na garść niezbędnych informacji. Zapisy internetowe do biegu są już zamknięte i na chwilę obecną mamy blisko 2300 zapisanych i opłaconych zawodników do biegu głównego oraz 1500 dzieciaczków, które wystartują w ramach biegów młodzieżowych.... »


Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminacyjny
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminacyjnyPowoli dobiega końca pierwszy dzień gimnazjalnych egzaminów w całej Polsce. Uczniowie trzecich klas gimnazjów będą pisać testy sprawdzające ich wiedzę jeszcze przez kolejne dwa dni – do piątku, 21 kwietnia. Dzisiaj do egzaminu przystąpiło 59 uczniów z Gminnego Gimnazjum w Lubinie. Dziś uczniowie pisali część hum... »


Rodziny z problemami pod skrzydłami gminy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Rodziny z problemami pod skrzydłami gminyGmina Lubin otoczyła opieką rodziny, które mają trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Asystenci rodzinni pomagają łącznie 9 rodzinom z terenu gminy, w których wychowuje się 21 dzieci. Podopieczni mogą liczyć na wsparcie oraz pomoc w wychowywaniu dzieci. Program wspierania rodziny realizuje Gminny Ośrodek Po... »


Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddać
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddaćPomimo akcji informacyjnych oraz prowadzonych przez ZUS kontroli nie brakuje osób, które z Funduszu Chorobowego próbują zrobić źródło łatwego zarobku. To dosyć ryzykowne postępowanie, które niekiedy kończy się koniecznością zwrotu otrzymanego z ZUS „chorobowego” i to wraz z odsetkami. Tylko w u... »


Czołg ma zostać w Ścinawie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Czołg ma zostać w ŚcinawieLokalizacja czołgu radzieckiego, który stoi w centrum Ścinawy wzbudza dużo kontrowersji. Są zwolennicy, jak i przeciwnicy pozostawionej po sowietach pamiątki. Przedstawione w ubiegłym tygodniu przez ścinawski samorząd plany dotyczące rewitalizacji zabytkowej strefy rynku przewidują m.in. modernizację płyty wokół ratusza, na kt... »


Historia Lubina
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 13 kwietnia 2017 — komentarze: 1 komentarz

Historia LubinaLubin należy do jednych z najstarszych polskich osad, choć jego początki nie są jeszcze dobrze znane. Już w XII stuleciu Lubin był grodem kasztelańskim. Prawa miejskie uzyskał jeszcze przed 1319 r. Początkowo należał do księstwa głogowskiego, a później do legnickiego. Potem przez stulecia był siedzibą władz powiatowych. Po 1810 roku ... »


Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 1.362 sek.Lubin 1.0