Wtorek, 23 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najlepszy z najlepszych – Raport KGHM Najlepszy z najlepszyc...
Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu "The Best Annual Report" na najlepszy raport roczny. KGHM po raz szósty z... »17-latek kradł co popadnie. Usłyszał już zarzuty 17-latek kradł co popa...
Lubińscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 17-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg kradzieży w sklepach na terenie Lubina, a takż... »Lubin. Oficjalny skład Rady Miejskiej i statystyki Lubin. Oficjalny skład...
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Lubina. Zmiany w radzie są duże w porównaniu do poprze... »Władysław Bigus wygrał w Gminie Rudna Władysław Bigus wygrał...
Wybory w gminie Rudna w pierwszej turze wygrał Władysław Bigus  z poparciem 60,48 procent oddanych głosów.  Waldemar Latos z wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.plWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa Bieg spośród 15288 artykułów.

Podziel się kroplą życia
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Podziel się kroplą życiaRozwój medycyny jest tak ogromny, że leczenie – śmiertelnych kiedyś schorzeń – stało się codziennością. Krwi nie można jednak niczym zastąpić. Bez niej skomplikowane, ratujące życie operacje nie byłyby możliwe a do jednej operacji potrzeba aż kilku litrów krwi. Oznacza to, że potrzeba kilkunastu krwiodawców aby jedn... »


Powstali „dzięki” władzom miasta, teraz startują w wyborach ze swoim programem wyborczym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 18 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Powstali „dzięki” władzom miasta, teraz startują w wyborach ze swoim programem wyborczymStowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców od początku swojego istnienia było spontanicznym oddolnym ruchem zwykłych mieszkańców Lubina, którzy sprzeciwili się stawianiu płotu i ingerencji w Park Leśny. Nieprzerwanie od ponad roku walczyło i walczy o Park, pisząc petycję do prezydenta, protestując i zwracając uwagę na problem ... »


To wielki dzień dla Lubina. Powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 października 2018 — komentarze: 1 komentarz

To wielki dzień dla Lubina. Powstanie Park Przemysłowo-TechnologicznyNa terenie Gminy Miejskiej Lubin i Gminy Lubin na 410 hektarach gruntów, powstanie Lubiński Park Przemysłowo-Technologiczny. park powstanie przy współpracy KOWR, ARP i KGHM Polska Miedź. Skarb Państwa przekazał  410 ha gruntów Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa. Dzisiaj podpisano porozumienie między KOWR rep... »


(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku LeśnymTo było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. Biega. Usiłuje wejść do Parku - pisze mieszkaniec Lubina.  -A park jest ogrodzony. Odbija się od płotu. Ponownie wbiega na ulicę. Nadjeżdżający samochód nie zdążył wyhamować. T... »


Policjanci przechwycili kilkaset porcji marihuany i haszyszu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Policjanci przechwycili kilkaset porcji marihuany i haszyszuZa posiadanie i rozprowadzanie narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i haszysz, z których łącznie można by było przygotować ponad 700 porcji handlowych tych środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zastosował już wobec lubinianin... »


Znamy wyniki 33. Biegu Barbórkowego!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Znamy wyniki 33. Biegu Barbórkowego!Piękna pogoda, wspaniałe wyniki oraz uśmiech na twarzach biegaczy i kibiców - tak w skrócie można opisać 33. Bieg Barbórkowy, który w dniu dzisiejszym odbył się w Lubinie. Tegoroczna impreza była wyjątkowa, gdyż również w sportowy sposób świętowali 50-lecie istnienia kopalni ZG Lubin. Zanim doszło do biegu... »


Lubin dawniej. Schloss- Dominium Altstadt
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Lubin dawniej. Schloss- Dominium AltstadtStary Lubin dziś jest częścią nowoczesnego Lubina. Jednak każdy kto pojawi się w tej części miasta zwróci z pewnością uwagę na wzgórze z pięknie odremontowanym szachulcowym kościółkiem z 1683 roku. Legenda mówi, że fundatorem pierwszego kościółka na tym wzgórzu był Piotr Włost (Włostowic). Kośció... »


KGHM zaprasza do biegu o Lampkę Górniczą
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

KGHM zaprasza do biegu o Lampkę GórnicząPrzed nami już 33. edycja Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Dystans 10 km ulicami Lubina pokonamy w najbliższą niedzielę, 14 października br. Organizatorem imprezy są Zakłady Górnicze Lubin – oddział KGHM Polska Miedź S.A. Start i meta na stadionie RCS w Lubinie. Barbórkowy Bieg o „Lampkę Górnicz... »


Miedziowi kontra Alfa Bydgoszcz
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Miedziowi kontra Alfa BydgoszczMiedziowi zapraszają na mecz. Już w niedzielę spotkanie na szczycie 2 Ligi Rugby. Do Lubina przyjeżdża lider Alfa Bydgoszcz. Lubińscy Rugbyści zajmują aktualnie drugie miejsce w lidze i mają jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale muszą wygrać najbliższe dwa mecze. - Szkoda ostatniego remisu z Mazowią- tłumaczy Mariusz Ryniec- popełniliśmy kilka... »


Uroczystości ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Parszowicach
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 11 października 2018 — komentarze: brak komentarzy

Uroczystości ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Parszowicach21 października 2018 o godz. 13.30 w kościele p. w. Św. Rodziny w Parszowicach będzie miała miejsce uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w 34 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W tym roku już po raz trzynasty wierni zgromadzą się, aby uczcić pamięć błogosławionego Jerzego. W tym roku wyjątkowym akcentem rozpoczyn... »


Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.271 sek.Lubin 1.0