Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.plWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa The spośród 16099 artykułów.

Konstytucja 3 maja
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 maja 2019 — komentarze: brak komentarzy

Konstytucja 3 majaKonstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja 3... »


Over the limit w Kulturze Dostępnej
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 maja 2019 — komentarze: brak komentarzy

Over the limit w Kulturze DostępnejKultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Seanse odbywają się w każdy czwartek w godz. 13.00 oraz 18:00. Bilety dla każd... »


Rozpoczęcie sezonu motocyklowego
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Rozpoczęcie sezonu motocyklowegoW najbliższą sobotę 27.04.2019r. na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie przy ul. Odrodzenia 28 b odbędzie się rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Dla każdego kto ma zamiar sie wybrać na to wydarzenie przewidziane jest mnóstwo atrakcji takie jak: Parada motocykli ulicami miasta, Strefa d... »


I LO w Lubinie na podium szkół przyszłości w Polsce
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

I LO w Lubinie na podium szkół przyszłości w PolsceWśród szkół średnich w Polsce, które najbardziej sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych u uczniów, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie zajęło 3 miejsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Nagrody dyrekcji szkoły zostały wręczone przez partneró... »


Underdog w Kulturze Dostępnej
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Underdog w Kulturze DostępnejKultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Seanse odbywają się w każdy czwartek w godz. 13.00 oraz 18:00. Bilety dla każd... »


13. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

13. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios!Helios rozpoczyna kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie sieci poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach trzynastej edycji projektu. Już za dwa dni (25 kwietnia) odbędą się pierwsze seanse we wszystkich kinach sieci. W repertuarze znalazły się filmy premierowe, poruszające dokumenty oraz tytuły, które spotka... »


Koncert charytatywny na rzecz Fundacji dla zwierząt „Podaj Łapę”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Koncert charytatywny na rzecz Fundacji dla zwierząt „Podaj Łapę”Wszyscy miłośnicy zwierząt są zaproszeni, na charytatywny koncert na rzecz Fundacji dla zwierząt "Podaj Łapę" w Lubinie, który odbędzie się w piątek 26. kwietnia w Klubie Pod Muzami. Jednym słowem POMÓŻ STWORZYĆ KOCHAJĄCY DOM DLA PORZUCONYCH ZWIERZĄT. A kto zagra? Fundacja dla zwierząt "Podaj łapę" działa na terenie Lubina i okolic o... »


Gitarowy Rekord Guinnessa. Szykujcie się
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Gitarowy Rekord Guinnessa. Szykujcie sięCzas stroić gitary. Gitarowy Rekord Guinnessa, zgodnie z tradycją,  już 1 maja we Wrocławiu kolejna próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie i świecie. "W tym roku zagramy już po raz siedemnasty. Nasz rekord ustanowiony w ubiegłym roku, to 7411 (słownie: siedem tys... »


Odnalezione na terenie gminy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 05 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Odnalezione na terenie gminyW ostatnim czasie na terenie gminy znaleziono trzy zagubione lub porzucone psy. W pasie drogi szybkiego ruchu S3 w okolicy Chróstnika odnaleziono młodego samca maści czarnej. Pies jest bardzo spokojny, ufny w stosunku do ludzi i innych psów. Na terenach leśnych w okolicy Miroszowic we wnyku znaleziono suczkę czarną z białym krawatem.... »


Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM partnerem w kształceniu zawodowym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM partnerem w kształceniu zawodowym57 klas branżowych, kształcących m.in. przyszłe kadry miedziowej spółki, w szkołach w Lubinie, Legnicy, Bolesławcu i Głogowie, zostało objętych patronatem KGHM. KGHM Polska Miedź współpracuje w ramach Projektu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” z... »


Aktualnie przeglądasz stronę: 1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.106 sek.Lubin 1.0