Sobota, 21 kwietnia 2018 r.   Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 66

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Targi Wnętrz + Festiwal Ogrodów Targi Wnętrz + Festiwa...
W dniach 25 – 27 maja 2018r. zapraszamy do uczestnictwa w targach HOME INTERIORS, które odbęda się w Hali Widowiskowo... »Miedziowi przegrali z liderem Miedziowi przegrali z ...
W rozegranym w piątkowy wieczór meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin ulegli Lechowi Poznań. Jedyną bramkę... »Lubin. Dzisiaj Bieg Papieski – garść informacji… Lubin. Dzisiaj Bieg Pa...
V Bieg Papieski już dziś, dlatego przyszedł czas na garść niezbędnych informacji.   Zapisy internetowe do biegu są już zamknięte... »Grupa KGHM wspiera rozwój startupów Grupa KGHM wspiera roz...
KGHM Polska Miedź S.A., KGHM CUPRUM sp. z o.o. – CBR oraz MIT Enterprise Forum Poland ukończyły realizację pilotażowej edycji projektu Scal... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa historia spośród 14580 artykułów.

Kurs ratownictwa taktycznego TCCC w Lubinie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 kwietnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Kurs ratownictwa taktycznego TCCC w LubinieZapraszamy na szkolenie Kursu ratownictwa taktycznego TCCC, które odbędzie się w Lubinie w dniach 19 maja – 20 maja b.r. Program kursu z zakresu ratownictwa taktycznego będzie obejmował m.in.: Dzień 1 - Historia - Wprowadzenie do Tactical Combat Casualty Care. - “Przyczyny zgonów do uniknięcia na polu walki”. - Fa... »


Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie dolnośląskim
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 kwietnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie dolnośląskimTurniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 16-18 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Og&oacut... »


Jak dostać pożyczkę za darmo?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 kwietnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Jak dostać pożyczkę za darmo?W ostatnim czasie w sieci pojawiło się coraz więcej propozycji związanych z możliwością pożyczenia pieniędzy bez żadnych odsetek ani oprocentowania w ramach tzw. pożyczki za darmo. Darmowe pożyczki to gotówka udzielana bez dodatkowych kosztów z RRSO wynoszącym 0%. Pożyczki za 0 złotych są przeznaczone dla nowych klientów, k... »


Niesamowite znalezisko w lubińskiej piwnicy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 08 kwietnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Niesamowite znalezisko w lubińskiej piwnicyZapomniane obrazy miały trafić na śmietnik. Mogą być warte fortunę. Przez 15 lat przechowywała w piwnicy kilkanaście obrazów, które jej sąsiadka chciała wyrzucić na śmietnik. Była pewna, że są bezwartościowe. Okazało się, że to prawdziwy skarb. Namalował je znany za granicą polski prymitywista, Brunon Podjask, nazywany drugim Nikifor... »


Stanie na stacji lokomotywa
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 marca 2018 — komentarze: brak komentarzy

Stanie na stacji lokomotywaDobra wiadomość. Na starym dworcu PKP Lubin Górniczy stanie niedługo zabytkowa lokomotywa Ty2-22 jako część Muzeum Historycznego w Lubinie. Zła wiadomość. Nie stanie obok historycznego dworca PKP w Lubinie z 1869 roku, ponieważ został potraktowany przez historię jako rudera i został wyburzony. Można tylko się domyślać, jak ładnie kompo... »


Dworzec PKP W Lubinie. Historii Ciąg Dalszy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 marca 2018 — komentarze: 1 komentarz

Dworzec PKP W Lubinie. Historii Ciąg DalszyPisałem już o dworcu PKP w Lubinie będącego dziś na ulicy Odrodzenia, a dawniej na Bahnhofstrasse (ulicy Kolejowej). Szum jaki był wokół dworca (poprzedni artykuł o historii dworca ma już ponad rok!) dał wiele do myślenia. Zaczęliśmy się zastanawiać nad estetyką naszego miasta. Sam pomysł Prezydenta Lubina o wyburzeniu dziś szpetnego, co d... »


Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” edycja 2018
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 marca 2018 — komentarze: brak komentarzy

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” edycja 20184 marca w Lubinie wzorem lat ubiegłych odbędzie się VI edycja wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W naszym mieście wydarzenie jest organizowane przez  Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” , a głównym współorganizatorem Starosta... »


„Historia i magia – Park Wrocławski w Lubinie”. Wystawa plenerowa
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 marca 2018 — komentarze: brak komentarzy

„Historia i magia – Park Wrocławski w Lubinie”. Wystawa plenerowaNa temat lubińskiego pałacu, często określanego również zamkiem, który zbudowany był w dzisiejszym Parku Wrocławskim, krąży bardzo dużo legend. – Żaden istniejący dokument nie określa jednoznacznie jego dokładnej lokalizacji. W dostępnych materiałach historycznych nie można odnaleźć także szczegółowego opisu. Jedyną skar... »


Lubin. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” edycja 2018
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 lutego 2018 — komentarze: brak komentarzy

Lubin. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” edycja 20184 marca w Lubinie wzorem lat ubiegłych odbędzie się VI edycja wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W naszym mieście wydarzenie jest organizowane przez  Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” , a głównym współorganizatorem Starosta... »


BIEGAMY POMAGAMY. I CHARYTATYWNY BIEG POLKOWICKI dla Lubinianki
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 13 lutego 2018 — komentarze: brak komentarzy

BIEGAMY POMAGAMY. I CHARYTATYWNY BIEG POLKOWICKI dla Lubinianki„Nazywam się Karolina, mam 21 lat. Moja historia to ciągła walka z chorobą. Chce żyć normalnie i być całkowicie sprawna. Niestety mam wroga, który od 10 lat krzyżuje moje plany – ZANIK MIĘŚNI. Kiedy 10 lat temu ja i moja rodzina usłyszeliśmy diagnozę, dystrofia mięśniowa obręczowo- kończynowa, potocznie zwana zanikiem mięśni oraz... »


Aktualnie przeglądasz stronę: 1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.113 sek.Lubin 1.0