Wtorek, 25 kwietnia 2017 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 66

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Dolnośląskie jeździ koleją! Dolnośląskie jeździ ko...
Liczba mieszkańców, którzy zaczęli korzystać z kolei w województwie dolnośląskim, w ciągu zaledwie czterech lat wzrosła o ... »Ubezpieczenie OC online? Tak! sprawdź dlaczego! Ubezpieczenie OC onlin...
ieczności wychodzenia z domu, o dowolnej porze, nawet w niedzielny wieczór można wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla ... »Pożyczki w Lubinie - warto spróbować online? Pożyczki w Lubinie - w...
Lubin znany jest z szeroko rozwiniętego rynku surowców takich jak miedź czy srebro. W mieście tym funkcjonują jednak także instytucje... »Wielkie porządki w Niemstowie Wielkie porządki w Nie...
Mieszkańcy Niemstowa postanowili znów przyłączyć się do akcji Międzynarodowy Dzień Ziemi i posprzątać swoją miejscowość. Z rowów ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa historia spośród 13175 artykułów.

Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminacyjny
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminacyjnyPowoli dobiega końca pierwszy dzień gimnazjalnych egzaminów w całej Polsce. Uczniowie trzecich klas gimnazjów będą pisać testy sprawdzające ich wiedzę jeszcze przez kolejne dwa dni – do piątku, 21 kwietnia. Dzisiaj do egzaminu przystąpiło 59 uczniów z Gminnego Gimnazjum w Lubinie. Dziś uczniowie pisali część hum... »


Historia Lubina
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 13 kwietnia 2017 — komentarze: 1 komentarz

Historia LubinaLubin należy do jednych z najstarszych polskich osad, choć jego początki nie są jeszcze dobrze znane. Już w XII stuleciu Lubin był grodem kasztelańskim. Prawa miejskie uzyskał jeszcze przed 1319 r. Początkowo należał do księstwa głogowskiego, a później do legnickiego. Potem przez stulecia był siedzibą władz powiatowych. Po 1810 roku ... »


Pomnik Hitlera w Juszowicach. Niewygodne świadectwo historii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 kwietnia 2017 — komentarze: brak komentarzy

Pomnik Hitlera w Juszowicach. Niewygodne świadectwo historiiDziś to już jedynie historyczna ciekawostka. Ale także świadectwo trudnych kolei losu jakie są udziałem tej ziemi. Nadal odkrywamy tajemnice Dolnego Śląska i Ziemi Lubińskiej. W ostatnim dniu lipca 1932 roku wybory do niemieckiego Reichstagu wygrała po raz pierwszy partia NSDAP i uzyskała pełnię władzy. Rok później Hitler legalnie (... »


Przed nami dolnośląskie finały największego turnieju dla dzieci w Europie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 marca 2017 — komentarze: brak komentarzy

Przed nami dolnośląskie finały największego turnieju dla dzieci w EuropieDzieci z woj. dolnośląskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie  Miedzy 23 a 25 marca rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie dol... »


35 lat temu wiózł Michała Adamowicza do szpitala
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 07 marca 2017 — komentarze: brak komentarzy

35 lat temu wiózł Michała Adamowicza do szpitalaotarliśmy do jednego z uczestników wydarzeń sprzed 35 lat, Pana Jana Kipera, który wiózł ciężko rannego w głowę Michała Adamowicza do szpitala. W tym roku przypada 35 rocznica Zbrodni Lubińskiej, kiedy do uczestników pokojowej manifestacji, idącej ulicami Lubina w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych... »


Spektakl „Mayday 2”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 marca 2017 — komentarze: brak komentarzy

Spektakl „Mayday 2”Kontynuacja hitu „Mayday”, granego od Europy aż po Broadway od prawie 20 lat. To wielobarwna historia sympatycznego taksówkarza, który zaplanował sobie 2 ciepłe domy z pięknymi żonami. Szczęśliwie udaje mu się prowadzić podwójną grę do momentu, kiedy jego dorastające dzieci dowiadują się o sobie w Int... »


Marzec w Kulturze Dostępnej!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 28 lutego 2017 — komentarze: brak komentarzy

Marzec w Kulturze Dostępnej!Głośne premiery ostatniego sezonu, filmy nagradzane na festiwalach, rozrywka na wysokim poziomie i w kinowej jakości – to wszystko co tydzień za jedyne 10 złotych w sieci kin Helios w całej Polsce oraz warszawskich kinach Iluzjon i Elektronik. Tak w skrócie wygląda nowa, 6. edycja projektu „Kultura Dostępna w Kinach&rdquo... »


Pierwsze kino w Lubinie – Kino Deli i Hotel Kaiser
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 lutego 2017 — komentarze: brak komentarzy

Pierwsze kino w Lubinie – Kino Deli i Hotel KaiserTrzeba przyznać, że obecnie budynek przy ul. Odrodzenia 8 jest ozdobą tej najładniejszej lubińskiej części miasta i po remoncie z lat 2012/2013 wygląda bardzo interesująco. Jaka jest jego historia i przylegającego do niego budynku sklepu rowerowego znanego sportowca – olimpijczyka z Seulu Jacka Bodyka? Oto ona. Ten dziś ciekawy, re... »


Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lubin 2017
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 11 lutego 2017 — komentarze: brak komentarzy

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lubin 201726 lutego w Lubinie po raz kolejny odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lubinie wydarzenie jest organizowane przez  Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” , a głównym współorganizatorem Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda. W tym dniu około 60 tysięcy biegaczy w pon... »


Strzelnica w Lubinie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 lutego 2017 — komentarze: brak komentarzy

Strzelnica w LubinieNa obrzeżach lubińskiej dzielnicy Przylesie znajduje się  park. W parku zaś znajdziemy nieźle zachowane poniemieckie zabudowania tzw. „Strzelnicy”. Historia tego miejsca przedstawia się następująco: W roku 1933 w Lubinie stacjonujący tutaj pułk kawalerii, w związku z rozwojem myśli wojskowej ( w szczególności zwięks... »


Aktualnie przeglądasz stronę: 1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 1.345 sek.Lubin 1.0