Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 70

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policyjne działania ,,Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2019” Policyjne działania ,,...
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Na drogach powiatu lubińskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeńst... »13. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios! 13. edycja cyklu KULTU...
Helios rozpoczyna kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie sieci poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach trzynastej ... »EMERYTURA PLUS JUŻ OD MAJA EMERYTURA PLUS JUŻ OD ...
Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowi... »Wielkie przygody „Praziomka” w kinach Helios! Wielkie przygody ̶...
„Praziomek” to pełny humoru i niecodziennych przygód film animowany dla całej rodziny!  Najwybitniejszy na świecie tropic... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1995 Lubin otrzymał nagrodę i tytuł "Miasta bez barier"

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.plWyszukiwanie w Lubinie

Wyniki wyszukiwania słowa pkp spośród 15963 artykułów.

Będzie połączenie kolejowe z Lubina do Polkowic?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 kwietnia 2019 — komentarze: brak komentarzy

Będzie połączenie kolejowe z Lubina do Polkowic?Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg nieograniczony na realizację studium lokalizacyjnego dla odcinka kolejowego pomiędzy Polkowicami, Lubinem i Głogowem.  Studium lokalizacyjne włączenia miasta Polkowice przez budowę nowej linii kolejowej łączącej się z odcinkiem linii kolejowej 14 oraz włączeniem się do linii kolejowej 2... »


Pociągi z Legnicy do Lubina ominą cztery nowoczesne przystanki i stację
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 marca 2019 — komentarze: brak komentarzy

Pociągi z Legnicy do Lubina ominą cztery nowoczesne przystanki i stacjęBardzo oczekiwana modernizacja linii kolejowej z Legnicy do Lubina może okazać się źle odebrana społecznie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zdecydował, że na wyremontowanych przystankach i stacjach między miastami nie zatrzymają się pociągi pasażerskie - informuje portal Rynek Kolejowy. Prace przy linii kolejowej 289 od Leg... »


Pierwszy pociąg KD wjechał do Lubina
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 marca 2019 — komentarze: brak komentarzy

Pierwszy pociąg KD wjechał do LubinaHistoryczna chwila dla Lubina! Dokładnie w środę, 27 lutego 2019 roku (o godz. 21.19) pasażerski pociąg Kolei Dolnośląskich wjechał na stację w Lubinie. W pierwszych dniach czerwca tego roku uruchomione zostaną regularne przewozy pasażerskie na linii 289 z Legnicy do Lubina.   Kolej wraca do stolicy Zagłębia Miedziowego po wielu latach. Zaaw... »


Żegnamy stację Lubin Górniczy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 lutego 2019 — komentarze: brak komentarzy

Żegnamy stację Lubin Górniczy Lubin. Z kolejowego rozkładu jazdy znika dotychczasowa nazwa stacji kolejowej Lubin Górniczy. Zamiast tego będzie po prostu "Lubin". Miasto od sierpnia ma uruchomić stałe połączenia z Wrocławiem. Stacja Lubin, nie Lubin Górniczy. Tak będzie rozkładach w jazdy pociągów, na tablicach informacyjnych i oznakowaniach. Pierwsz... »


Dolnośląska Trójaglomeracja
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 lutego 2019 — komentarze: brak komentarzy

Dolnośląska TrójaglomeracjaWojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego poświęconej Dolnośląskiej Aglomeracji. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Minister Michał Dworczyk oraz Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Cezariusz Lesisz. W wydarzeniu uczestniczyli r&oa... »


Będzie nowy rozkład jazdy pociągów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Będzie nowy rozkład jazdy pociągówUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wprowadza korekty w kolejowym rozkładzie jazdy na 2019 rok. Plan połączeń zostanie zmieniony po przeprowadzeniu analizy. W związku z zaplanowanym przez PKP PLK S.A. terminem zakończenia prac modernizacyjnych na odcinkach linii kolejowych nr 281 Grabowno Wielkie – Milicz – Krotoszyn ... »


Będzie nowy rozkład jazdy pociągów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 30 listopada 2018 — komentarze: brak komentarzy

Będzie nowy rozkład jazdy pociągówUrząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wprowadza korekty w kolejowym rozkładzie jazdy na 2019 rok. Plan połączeń zostanie zmieniony po przeprowadzeniu analizy. W związku z zaplanowanym przez PKP PLK S.A. terminem zakończenia prac modernizacyjnych na odcinkach linii kolejowych nr 281 Grabowno Wielkie – Milicz – Krotoszyn ... »


Remont torowisk kopalnie KGHM – Huta Miedzi w Głogowie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 listopada 2018 — komentarze: brak komentarzy

Remont torowisk kopalnie KGHM – Huta Miedzi w GłogowieDobiega końca remont południowej części linii kolejowej Rudna Gwizdanów - Lubin Górniczy - Legnica. Z końcem roku prace przeniosą się na drugą część trasy, na północ od Lubina. Tym samym znacznie wydłuży się trasa, jaką będą musiały pokonywać składy formowane w kopalniach KGHM, a kierowane do huty miedzi w Głogowie. - Z końcem... »


Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKS
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 08 października 2018 — komentarze: 3 komentarze

Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKSRobert Raczyński, który ubiega się o reelekcje, zapowiada budowę dworca PKP-PKS, utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w pobliżu dworca, oraz stworzenie specjalnej oferty dla pochodzących z Lubina studentów. Prezydent przypomniał, że Centrum Przesiadkowe zostało wpisane do planu przestrzennego miasta już siedem lat temu. To... »


Stacja Lubin – korekta nazwy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 września 2018 — komentarze: brak komentarzy

Stacja Lubin – korekta nazwyNiebawem dodatkowy przymiotnik odpaść ma od nazwy stacji w Lubinie. PKP PLK zmienia w porozumieniu z lokalnymi władzami kolejne nazwy przystanków kolejowych. PKP PLK informują o kolejnych korektach nazw posterunków. Dotyczą one dwóch stacji, w których nazwach dotychczas oprócz nazwy miejscowości umieszczano dodat... »


Aktualnie przeglądasz stronę: 1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.115 sek.Lubin 1.0