Piątek, 02 grudnia 2022 r.   Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Aby było bezpiecznie na drodze… Aby było bezpiecznie n...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierowca fiata nie ustąpił pierw... »Drabiny i głośnik były łupem włamywacza. Sprawca zatrzymany, a przedmioty odzyskane przez policjantów. Drabiny i głośnik były...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem d... »Wolontariuszki Roku 2022 Wolontariuszki Roku 20...
Grażyna Balewicz ze Składowic i Anna Kuc ze szkoły podstawowej w Szklarach Górnych otrzymały w tym roku zaszczytny tytuł Wolontariusz Roku... »Nowe limity już od 1 grudnia Nowe limity już od 1 g...
Przez najbliższe 3 miesiące, licząc od grudnia 2022 r. będą obowiązywały nowe limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Pracujący... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Informacje cenne jak złoto czyli jak dbać o ich bezpieczeństwo
Data dodania: 30 lipca 2014 — Kategoria: Wiadomości

Informacje cenne jak złoto czyli jak dbać o ich bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach większą wartość niż przedmioty mają informacje. Firmy na dyskach komputerów posiadają zapisane cenne dane, które muszą być chronione przed dostępem do nich osób niewłaściwych. Nie dziwi więc inwestycja w najnowsze rozwiązania zapewniające wysoką skuteczność. Weryfikacja osób mogących otrzymać dostęp do danych jeszcze do niedawna przeprowadzana była w prosty, kompletnie nieskuteczny sposób – posiadacz klucza do pomieszczenia zawierającego wartościowe dane postrzegany był jako osoba uprawniona. Dziś za dostęp odpowiadają inteligentne rozwiązania gwarantujące ochronę danych na najwyższym poziomie.

Ograniczenie dostępu do informacji
Zupełnie oczywistym jest ograniczenie dostępu do danych osobom, które ich nie potrzebują do wykonywania powierzonych im obowiązków. Stosuje się wobec nich ograniczenia dostępu, a także kontroluje wszystkich, którzy wchodzą na teren objęty ochroną. Są to najważniejsze punkty polityki bezpieczeństwa stosowane przez zakłady pracy, dzięki którym chronione są wartościowe dane.

Kim jestem? Co mam? Co wiem?
Chcąc zapewnić maksymalną ochronę, należy stosować się do wielu metod autoryzacji jednocześnie. Jak możemy dowiedzieć się czytając stronę firmy http://www.autoid.pl/, dopiero łączenie kilku technik zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. Mowa o zasadach: kim jestem (biometryka), co mam (karty), co wiem (hasła).

Bazując na pamięci użytkownika osiągniemy najniższy stopień zabezpieczeń. Metodami stosowanymi w tym przypadku są hasła i PINy. Średni stopień zabezpieczeń gwarantuje klucz, którym może być karta z kodem kreskowym, zbliżeniowa, chipowa lub magnetyczna. Biometryka pozwala zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa – odcisk palca, badanie siatkówki czy tęczówki oka, weryfikacja głosu lub układu żył w dłoni i palcu to sposoby na zaawansowaną weryfikację. Dopiero wdrożenie wszystkich powyższych metod zapewni najwyższy poziom ochrony w serwerowni, magazynach lub innych pomieszczeniach, które powinny być obsługiwane jedynie przez upoważnione osoby.

Posiadasz informacje – jesteś w grze
Opracowanie, a następnie wdrożenie zasad bezpieczeństwa jest koniecznym elementem działania każdej organizacji. Zapewnienie ochrony informacjom wymusza podjęcie szeregu działań i zastosowanie się do ustalonych metod. To wymóg dzisiejszych czasów, gdzie zasoby materialne i niematerialne są niezwykle cenne i często decydują o istnieniu firmy.

Słowa kluczowe: lubin informacje
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12272.html
Ten artykuł był czytany 2024 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0