Niedziela, 10 grudnia 2023 r.   Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin odpowie za uszkodzenie ciała Lubinianin odpowie za ...
Lubińscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie ciała. Jak ustalili mundurowi, 36-latek pod jednym z p... »POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ NIETYPOWY BAGAŻ NA PRZYCZEPCE ROWEROWEJ POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ...
Patrol prewencji na jednej z ulic Lubina zainteresował się dość nietypowym widokiem. Mężczyzna jechał na rowerze, a za sobą, na dwukołowej przycz... »W grudniu, dla niektórych podwójny przelew z ZUS W grudniu, dla niektór...
Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1947 Uruchomienie produkcji w Fabryce Mechanizmów Pianinowych - obecnie Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych DEFIL

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Informacje cenne jak złoto czyli jak dbać o ich bezpieczeństwo
Data dodania: 30 lipca 2014 — Kategoria: Wiadomości

Informacje cenne jak złoto czyli jak dbać o ich bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach większą wartość niż przedmioty mają informacje. Firmy na dyskach komputerów posiadają zapisane cenne dane, które muszą być chronione przed dostępem do nich osób niewłaściwych. Nie dziwi więc inwestycja w najnowsze rozwiązania zapewniające wysoką skuteczność. Weryfikacja osób mogących otrzymać dostęp do danych jeszcze do niedawna przeprowadzana była w prosty, kompletnie nieskuteczny sposób – posiadacz klucza do pomieszczenia zawierającego wartościowe dane postrzegany był jako osoba uprawniona. Dziś za dostęp odpowiadają inteligentne rozwiązania gwarantujące ochronę danych na najwyższym poziomie.

Ograniczenie dostępu do informacji
Zupełnie oczywistym jest ograniczenie dostępu do danych osobom, które ich nie potrzebują do wykonywania powierzonych im obowiązków. Stosuje się wobec nich ograniczenia dostępu, a także kontroluje wszystkich, którzy wchodzą na teren objęty ochroną. Są to najważniejsze punkty polityki bezpieczeństwa stosowane przez zakłady pracy, dzięki którym chronione są wartościowe dane.

Kim jestem? Co mam? Co wiem?
Chcąc zapewnić maksymalną ochronę, należy stosować się do wielu metod autoryzacji jednocześnie. Jak możemy dowiedzieć się czytając stronę firmy http://www.autoid.pl/, dopiero łączenie kilku technik zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. Mowa o zasadach: kim jestem (biometryka), co mam (karty), co wiem (hasła).

Bazując na pamięci użytkownika osiągniemy najniższy stopień zabezpieczeń. Metodami stosowanymi w tym przypadku są hasła i PINy. Średni stopień zabezpieczeń gwarantuje klucz, którym może być karta z kodem kreskowym, zbliżeniowa, chipowa lub magnetyczna. Biometryka pozwala zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa – odcisk palca, badanie siatkówki czy tęczówki oka, weryfikacja głosu lub układu żył w dłoni i palcu to sposoby na zaawansowaną weryfikację. Dopiero wdrożenie wszystkich powyższych metod zapewni najwyższy poziom ochrony w serwerowni, magazynach lub innych pomieszczeniach, które powinny być obsługiwane jedynie przez upoważnione osoby.

Posiadasz informacje – jesteś w grze
Opracowanie, a następnie wdrożenie zasad bezpieczeństwa jest koniecznym elementem działania każdej organizacji. Zapewnienie ochrony informacjom wymusza podjęcie szeregu działań i zastosowanie się do ustalonych metod. To wymóg dzisiejszych czasów, gdzie zasoby materialne i niematerialne są niezwykle cenne i często decydują o istnieniu firmy.

Slowa kluczowe: lubin informacje
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12272.html
Ten artykul byl czytany 2159 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.081 sek.Lubin 1.0