Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Efektywna produkcja i inwestycje – KGHM opublikował raport z wynikami za 2023 rok Efektywna produkcja i ...
Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, niestabilnych cen na rynku surowców oraz wysokiej presji kosztów, w KGHM w 2023 roku ... »Samorząd Województwa Dolnośląskiego uruchamia nowe projekty skierowane do uczniów dolnośląskich szkół podstawowych oraz przyszłych maturzystów. Samorząd Województwa D...
Dolnośląski Program Stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych i zagrożonych wyklucze... »Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku  27-28 kwietnia 2024 Głogów, Bulwar Nadodrzański Startujemy od godz. 11:00 Otwarcie sezonu turyst...
Już niebawem, w ostatni weekend kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie odbędzie się trzecia edycja Otw... »Helios Anime przedstawia:  „Spy x Family Code: White” Helios Anime przedstaw...
Helios zaprasza wszystkich fanów anime na film zrealizowany na podstawie bestsellerowej mangi. „Spy x Family Code: White” to p... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
GEOCACHING w Lubinie
Data dodania: 16 września 2014 — Kategoria: Wiadomości

GEOCACHING w Lubinie

Wspólne GEOSPOTKANIE w dniu 17 września 2014 r. Co to jest Geocaching"? Geocaching to gra, którą porównać można do podchodów z lat naszej młodości.

W Lubinie i okolicy jest już kilka wytrawnych „poszukiwaczy", jednak skrytek u nas wciąż mało. I z tego powodu zachęcamy uczestników „geospotkania" do założenia min. dwóch skrytek do czasu eventu. Nie muszą się one pojawić się w dniu eventu... mogą wcześniej. Jeśli nie uda się, trudno. Wiadomo w pracy lub szkole jest czasami ciężko.

Dla założycieli przewidywane są „drobne" upominki a każdy uczestnik eventu otrzyma mapę turystyczną okolic Lubina. Czasami jak padnie telefon lub nie będzie zasięgu neta w terenie - będzie jak znalazł.

Komu z nas nie kręci się w oku łezka na wspomnienie czasów, kiedy komputer był tylko abstrakcją? Mamy na myśli oczywiście tych, którzy mieli szczęście dorastać w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym. Wtedy naszą nieograniczoną przestrzenią była wyłącznie wyobraźnia, a świat miał o jeden kolor więcej.
Jedną z najchętniej podejmowanych wówczas zabaw w terenie były podchody. W podchody bawili się wszyscy: dzieciaki z okolicznych podwórek, harcerze na obozach, a nawet dorośli. I niekoniecznie trzeba było mieć pod ręką las, bo miasto również było świetną przestrzenią do zabawy. Dobrą wiadomością jest to, że zjawisko gier terenowych nie odeszło do lamusa, lecz zyskało nieco inny wymiar. Co więcej w ostatnich latach gry te robią furorę na całym świecie. Optymizmem napawa fakt, że wśród graczy spotyka się całe rodziny.

Co to jest GEOCACHING?

To takie współczesne podchody na szerszą skalę, globalną. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Poszukiwania odbywają się przy pomocy odbiornika GPS (np. telefonu komórkowego po zainstalowaniu w nim bezpłatnej aplikacji , tabletu lub specjalnego urządzenia GPS).

Geocaching zapoczątkowano w maju 2000 roku. Wtedy właśnie przestano zniekształcać sygnał satelitów GPS, przez co system ten stał się dostępny także dla cywilów. Zaraz następnego dnia, Amerykanin Dave Ulmer, zakopał w lesie wiadro i podał współrzędne "skarbu" na forum dyskusyjnym dla osób korzystających z systemu GPS. W pojemniku znalazło się miejsce na gadżety, które miały zachęcić do poszukiwań. Wiele osób znalazło ten i kolejne ukryte pojemniki. Tak narodził się serwis geocaching.com. Jest to największy serwis tego typu na świecie. Zarejestrowanych jest w nim około 2,5 miliona skrytek na całym świecie i ponad 6 milionów użytkowników.

Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku.

JAK W TO SIĘ BAWIĆ?

Geocaching to zabawa odpowiednia dla wszystkich - dzieci, rodzin i osób starszych. Bawią się w to ludzie na całym świecie. Do zabawy niezbędne jest urządzenie GPS lub telefon z modułem GPS, które pozwolą Ci dotrzeć do skrytki. Geocaching często prowadzi do miejsc, których nie ma w przewodnikach i do których nigdy w inny sposób byśmy nie trafili. Dla urozmaicenia gry, znalezienie skrytki wymaga często rozwiązania zagadki, quizu, krzyżówki lub innej szarady, w celu otrzymania współrzędnych GPS, pod którymi umieszczony jest ukryty pojemnik.

Podstawowym elementem każdej skrytki jest dziennik wpisów (tzw. logbook) i coś do pisania. Potwierdzenie wizyty fizycznym wpisem do logbooka jest konieczne do uznania skrytki za znalezioną. W zależności od wielkości skrytki można do niej włożyć różne przedmioty, byle były bezpieczne, trwałe i odpowiednie dla każdego wieku znalazcy. Można ze skrytki coś zabrać, pod warunkiem pozostawienia czegoś o takiej samej lub wyższej wartości. Istotne jest odłożenie pojemnika i ponowne zamaskowanie tak, by był do znalezienia tylko dla „wtajemniczonych". Tak samo należy traktować samo poszukiwanie skrytki, by nie zdradzić miejsca ukrycia osobom postronnym.

Istnieje kilka różnych rodzajów skrytek geocache. Występują w wielu rozmiarach i wariantach. Od 2012 roku wydawana jest również odznaka PTTK związana z geocachingiem.

Więcej informacji na temat gry, mapę skrytek i inne wskazówki znaleźć można na stronie internetowej: www. geocaching.com

Na terenie Polski znajduje się ponad 16 tys. skrytek. Skrytki zostały znalezione ponad 674 609 razy, co daje średnio więcej niż 41.8 znalezień na jedną skrytkę. Na Dolnym Śląsku ukryto ich więcej niż 2 200.

W naszym regionie gra nie jest jeszcze tak popularna. Pytanie kto z Was podejmie wyzwanie?

Wspólne GEOSPOTKANIE w dniu 17 września 2014 r. start: godz. 18. Miejsce: Lubin, róg ul. Sienkiewicza i ul. Odrodzenia. Numer kontaktowy: 533526163.

 

Slowa kluczowe: lubin GEOCACHING
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12478.html
Ten artykul byl czytany 655 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0