Piątek, 29 marca 2024 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »15 nowych lamp zaświeci w miejscowości Obora 15 nowych lamp zaświec...
Trwa rozbudowa oświetlenia drogowego w gminie Lubin. W miejscowości Obora na działce nr 404 oraz na działce nr 402, czyli przy ulicach Malinowej ... »Wielkanocna terrine z jajem Wielkanocna terrine z ...
Terrina to pierwotnie gliniany garnek z pionowymi bokami i szczelnie przylegającą pokrywką przeznaczony do gotowania lub pieczenia. Co ciekawe dz... »Najpierw ukradł taksówkę a później szalał nią po mieście doprowadzając do kolizji Najpierw ukradł taksów...
30-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, ukradł spod jednego z lubińskich serwisów samochodowych taksówkę, która była w naprawie,... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Miedziowym szlakiem do chilijskiego rynku
Data dodania: 17 kwietnia 2015 — Kategoria: Wiadomości

Miedziowym szlakiem do chilijskiego rynku

Popyt wschodzących gospodarek świata sprawia, że branża górnicza nie traci na atrakcyjności. Wręcz przeciwnie, stwarza szerokie możliwości rozwoju firmom dostarczającym produkty oraz usługi na potrzeby sektora wydobywczego.

Przekonywali o tym, między innymi, przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A., Sierra Gorda SCM, Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Chile oraz Komitet Inwestycji Zagranicznych Chile podczas Polsko - Chilijskiego Górniczego Seminarium Inwestycyjnego 15 kwietnia 2015 roku w Santiago de Chile. Seminarium zostało zorganizowane przez KGHM Polska Miedź S.A.

Chile jest globalną potęgą pod względem wydobycia metali. Roczne przychody z górnictwa oscylują wokół 50 miliardów USD. Wzrost przemysłu wydobywczego w tym kraju jest trzykrotnie szybszy niż pozostałych gałęzi gospodarki. Liczący się na globalnym rynku producenci miedzi, wykorzystują tę tendencję, podejmując w tym kraju kolejne inwestycje. Rynek chilijski pozostaje jednak otwarty na alternatywne formy aktywności biznesowej, mimo iż najwięcej przedsięwzięć przyciągają surowce.

- Chile to kraj wiarygodny i demokratyczny, którego korzystny klimat inwestycyjny przyciąga coraz więcej zagranicznych przedsiębiorstw. W obliczu stale rosnącej konkurencji, przybywającej między innymi z Anglii oraz Holandii, kluczowy staje się transfer know-how. Polskie firmy z innowacyjnym zapleczem technologicznym mają szansę zaistnieć na chilijskim rynku w długofalowej perspektywie. Przykład stanowi KGHM, który pomyślnie zrealizował inwestycję w kopalnię Sierra Gorda, budując tym samym dobrą markę polskiej gospodarki w Chile - powiedziała Aleksandra Piątkowska, Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Chile.

Firmy polskie coraz skuteczniej konkurują z firmami zagranicznymi pod względem innowacyjności i jakości produktów. Istotną rolę w zagranicznej ekspansji odgrywa współdziałanie przedsiębiorstw. Wzajemna promocja i udostępnianie praktycznej wiedzy na temat internacjonalizacji jest ważnym czynnikiem rozwoju polskich firm.

- KGHM wspiera najlepszymi praktykami i kontaktami polskie przedsiębiorstwa, które myślą o globalnej ekspansji. Cieszę się, że rynek chilijski również zyskał ich zainteresowanie. Chcemy dzielić się zgromadzoną wiedzą tak, aby ułatwić krajowym przedsiębiorcom oraz instytucjom badawczym międzynarodowy rozwój. Kopalnia Sierra Gorda to doskonały przykład konsekwentnej ekspansji zagranicznej. Potwierdza, że pokłady możliwości leżą w zasięgu ręki, a współdziałanie i odwaga pozwalają je wydobyć - przekonywał Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Sierra Gorda to jeden z największych projektów górniczych w regionie Antofagasta. W kopalni zastosowano najnowsze rozwiązania, zapewniające pełną efektywność procesów.

- Sierra Gorda jest innowacyjnym i przełomowym projektem górniczym na skalę światową. W jego realizacji uczestniczyło ponad 53 tysiące osób. Praca zespołu pochłonęła 18,5 mln roboczogodzin. W budowę kopalni zaangażowało się ponad 600 kontrahentów, w tym 2 firmy z Polski: TELE - FONIKA Kable oraz Sempertrans. W połowie 2015 roku pierwsza faza budowy kopalni Sierra Gorda dobiegnie końca. Osiągnięte zostaną pełne moce produkcyjne zakładane w tej fazie projektu. Realizacja drugiego etapu stwarza polskim firmom szansę nawiązania współpracy z KGHM w zakresie dostarczania towarów i usług na potrzeby rozwoju zakładu górniczego. W ten sposób chcielibyśmy umożliwić polskim przedsiębiorcom wejście na rynek chilijski - podkreślił Maciej Ściążko, dyrektor generalny Sierra Gorda SCM.

Trwały wzrost gospodarczy Chile, stabilność polityczna i bezpieczeństwo legislacyjne tworzą doskonałe warunki inwestycyjne. Oferty polskich przedsiębiorców, zaprezentowane podczas seminarium, dedykowane były przede wszystkim obiorcom produktów i usług w dziedzinie inżynierii, projektowania, budownictwa, wsparcia, optymalizacji oraz zarządzania procesami produkcji.

- Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie na Polsko-Chilijskie Górnicze Seminarium Inwestycyjne. Dystans geograficzny i różnice kulturowe utrudniają zdobywanie nowych kontraktów. Tymczasem dzisiejsze wydarzenie umożliwiło bezpośredni kontakt z potencjalnymi kontrahentami. Firma Comarch tworzy nowoczesne oprogramowanie, między innymi do zarządzania kluczowymi procesami przedsiębiorstwa. Widzę duże możliwości nawiązania współpracy z Sierra Gorda SCM w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań administracyjnych na potrzeby rozbudowy i zarządzania kopalnią, i to już w niedługim czasie - powiedział Jorge Uribe, dyrektor generalny firmy Comarch Latam, odpowiedzialny za ekspansję na terenie Ameryki Łacińskiej.

Dla Roberta Kozłowskiego, dyrektora ds. handlu w spółce PeBeKa, Polsko-Chilijskie Górnicze Seminarium Inwestycyjne to początek długofalowych działań, których efekty mogą być widoczne w dalszej perspektywie. - Nasza oferta jest szczególna. Głębienie szybów wraz z mrożeniem górotworów skierowane jest do konkretnego odbiorcy. Kiedy wydobycie rudy w kopalniach odkrywkowych przestanie być możliwie, firmy górnicze będą musiały rozpocząć eksplorację podziemną. Wówczas zaoferujemy nasze usługi. Do tego czasu, planujemy gruntowne rozpoznanie rynku chilijskiego.

W rozmowach uczestniczyły także firmy, dla których Polsko - Chilijskie Górnicze Seminarium Inwestycyjne nie stanowiło pierwszego kontaktu biznesowego.

- Zdecydowałem się na udział w seminarium, ponieważ poszukujemy nowych uczestników rynku chilijskiego. Polskie firmy przynoszą ciekawe rozwiązania technologiczne, nowe produkty i są konkurencyjne. Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z polską firmą Mine Master. Relacje z polskimi przedsiębiorcami oceniam jako bardzo dobre - potwierdza Fernando Marchant, dyrektor korporacyjny ds. zaopatrzenia w firmie Codelco.

Manuel Viera Flores, Dyrektor Generalny Metaproject - Widzę duży potencjał, który charakteryzuje polskie przedsiębiorstwa. Odwiedziliśmy już Polskę w poszukiwaniu dostawców. Odbyliśmy ponad 30 spotkań z potencjalnymi kontrahentami. Oczekiwałem dzisiejszego spotkania. Rynek chilijski potrzebuje nowych dostawców. Polskie firmy odznaczają się wysokim potencjałem i innowacyjnością. Liczymy na nawiązanie współpracy z KGHM Cuprum.

Profesor Witold Pytel, KGHM Cuprum - Początkowo bardzo sceptycznie podchodziłem do dzisiejszego wydarzenia. Widzę jednak, że spotkanie dwóch światów, zderzenie myśli technologicznej z przemysłem górniczym w Chile ma szansę zaowocować postępowymi rozwiązaniami. Z zainteresowaniem będę się przyglądał dalszym losom polsko-chilijskiej współpracy. Z pewnością warto kontynuować słusznie podjętą inicjatywę wspierania ekspansji polskich przedsiębiorstw w Chile.

W Polsko - Chilijskim Górniczym Seminarium Inwestycyjnym wzięli udział przedstawiciele ponad trzydziestu firm z Chile, m. in. Afaccess, Agroquinto Ltda. ENAMI-Empresa Nacional de Mineria, SCM Minera Lumina Copper Chile i Grupo TQS. Polskę reprezentowali przedstawiciele również ponad trzydziestu firm, m.in. Grupa Azoty SA, PKO Bank Polski, Kopex SA, Mostostal Zabrze, Famur SA, Mine Master i Ponar Engineering.

źródło KGHM

Slowa kluczowe: lubin KGHM inwestycje Chile
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,13517.html
Ten artykul byl czytany 956 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0