Czwartek, 08 czerwca 2023 r.   Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard Funkcjonariusze z doln...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego P... »Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM Złoci, srebrni i brązo...
Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje... »BIG Lubin hucznie świętował zmianę nazwy BIG Lubin hucznie świę...
Energetyczny występ grupy Zakopower, setki prezentów oraz spektakularne występy animatorów – tak BIG Lubin świętował zmianę n... »Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie pojadą… nad morze! Wakacyjna korekta rozk...
Szybciej i taniej niż z innymi przewoźnikami dotrą podróżni pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia. Już w te wakacje rus... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Lubin. Dlaczego zastrzelił Krystynę K. a potem popełnił samobójstwo?
Data dodania: 20 grudnia 2016 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Dlaczego zastrzelił Krystynę K. a potem popełnił samobójstwo?

Do tej wielkiej tragedii doszło w dniu 9 grudnia w Lubinie. Tego dnia Ryszard P. zastrzelił znajomą Krystynę K. w jej domu, a następnie wrócił na swoją posesję i popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

W dniu 12 grudnia 2016 roku Prokuratura Rejonowa w Lubinie wszczęła śledztwo o sygn. PR 5 Ds.215.2016 w sprawie:
I. zabójstwa Krystyny K. w dniu 9 grudnia 2016 roku w Lubinie w ten sposób, że sprawca oddał strzał z broni palnej powodując zgon pokrzywdzonej tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

II. udzielenia pomocy Ryszardowi P. w dniu 9 grudnia 2016 roku w Lubinie do targnięcia się na własne życie , w wyniku czego doszło do jego zgonu tj. o czyn z art. 151 k.k.

W dniu 9 grudnia 2016 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie ujawnili w dwóch różnych miejscach na terenie miasta Lubina zwłoki dwóch osób: kobiety i mężczyzny. Zwłoki kobiety – Krystyny K. ujawniono na terenie posesji przy jej domu. Zaś zwłoki mężczyzny – Ryszarda P. ujawniono w innym miejscu, w mieszkaniu. Niezwłocznie prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsc tych zdarzeń, a także przeprowadzili przy współudziale biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej oględziny ciał ofiar.

Na podstawie tych czynności procesowych ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu zarówno mężczyzny jak i kobiety były rany postrzałowe z broni palnej.

Podczas oględzin miejsca ujawnienia zwłok mężczyzny w mieszkaniu tym ujawniono i zabezpieczono kilka sztuk broni długiej –
myśliwskiej oraz broni krótkiej. Z ustaleń czynności śledczych wynika, że mężczyzna i kobieta znali się. W dniu 13 grudnia 2016 roku przeprowadzono sekcję zwłok Ryszarda P, na podstawie której powołany przez prokuratora biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej wstępnie wskazał, że przyczyną zgonu wymienionego był postrzał samobójczy głowy. Oczekujemy na opinię
pisemną. Na dzień 15 grudnia 2016 roku zaplanowano sekcję zwłok Krystyny K.

Pomimo trwania postępowania karnego w tej sprawie dopiero od sześciu dni, zgromadzono już liczne dowody. W świetle tych dowodów najbardziej prawdopodobna na tym etapie śledztwa wersja wydarzeń jest taka, że Ryszard P. dokonał zabójstwa Krystyny K., a następnie sam popełnił samobójstwo.

Zdarzenia objęte tym śledztwem mają tło osobiste.
Śledztwo jest w toku.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Legnicy

Slowa kluczowe: lubin zabójstwo budziszyńska
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16015.html
Ten artykul byl czytany 824 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0