Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Poseł Wojciech Zubowski o sytuacji w Sejmie
Data dodania: 20 grudnia 2016 — Kategoria: Wiadomości

Poseł Wojciech Zubowski o sytuacji w Sejmie

Ponieważ w ostatnich dniach nie z wszystkimi z Państwa mogłem się spotkać osobiście, by skomentować wydarzenia, które ostatnio miały miejsce w Sejmie – pozwalam sobie zrobić to teraz – informuje poseł na Sejm RP, Wojciech Zubowski.

– Podczas piątkowych głosowań w Sejmie doszło do wydarzeń, które jeszcze nigdy nie miały miejsca w naszym Parlamencie. Ze względu na sprzeczne doniesienia medialne pozwalam sobie przedstawić kilka faktów obrazujących ich przebieg, który choć momentami burzliwy – do momentu wykluczenia z obrad posła Szczerby, nie odbiegał specjalnie od zwyczajowego schematu. Powodem takiej decyzji Marszałka Sejmu było zachowanie posła, które nie licowało z godnością Izby (zainteresowanych odsyłam do nagrania posiedzenia i stenogramu z obrad, zapewniam również że marszałkowie już wcześniej korzystali z tego typu uprawnienia względem parlamentarzystów, a poseł Szczerba już wielokrotnie wcześniej naruszał regulamin Sejmu, o czym zawsze był informowany przez Marszałka).

– Reakcją posłów opozycji było zablokowanie najpierw mównicy sejmowej, a następnie również miejsca Marszałka Sejmu. Konsekwencją tego było ogłoszenie przerwy, a następnie wznowienie posiedzenia w Sali Kolumnowej. Tam też zostały przeprowadzone głosowania, zgodnie z przyjętym wcześniej porządkiem. I znowu: Marszałek miał prawo przenieść obrady do Sali Kolumnowej, tego typu zdarzenie miało miejsce w 2010r., gdy Marszałkiem Sejmu był poseł Grzegorz Schetyna. Posłowie mogli swobodnie wchodzić na salę, gdzie toczyło się posiedzenie, a o kontynuacji posiedzenia na Sali Kolumnowej informowała różnymi drogami Kancelaria Sejmu. Protokoły głosowań i nagranie z posiedzenia dostępne jest na stronie internetowej Sejmu, a osobom twierdzącym, że posłowie opozycji nie mogli wejść na salę mogę udostępnić nagrania temu zaprzeczające (wcześniej Straż Marszałkowska nie wpuszczała osób postronnych na trwające wcześniej na tej Sali posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS). Głosowania zostały przeprowadzone przy wymaganej liczbie posłów, nad jego przebiegiem czuwali posłowie sekretarze i pracownicy Kancelarii Sejmu. Efektem tego było przyjęcie ustawy budżetowej i kilku innych. Poprawki do budżetu głosowane były w bloku, co również dopuszcza regulamin Sejmu i co również zdarzyło się choćby w poprzedniej kadencji sejmu (rok 2012).

– W mojej opinii działania opozycji spowodowane były chęcią zablokowania przyjęcia ustawy budżetowej, a w konsekwencji próba przedterminowego zakończenia kadencji Sejmu – bowiem taki efekt może mieć jej (ustawy) nie przyjęcie. Mimo tych prób Sejm skutecznie przyjął budżet, w którym zapisano m.in. podwyżki dla nauczycieli, strażaków, policjantów, środki na program 500+, waloryzację rent i emerytur oraz przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego i wiele innych zadań. Opozycja blokując posiedzenie na Sali Plenarnej nie była zainteresowana merytoryczną dyskusją, nad czym ubolewam.

–  Miło mi poinformować również, że Sejm i Senat pozytywnie zaopiniowały zaproponowaną przeze mnie poprawkę do jednej z ustaw, zgodnie z którą po jej wejściu w życie nie będzie możliwości sprzedaży akcji KGHM Polska Miedź S.A. znajdujących się w pakiecie, którym dysponuje Skarb Państwa. To, po wpisaniu KGHMu na listę spółek zabezpieczonych przed wrogim przejęciem, kolejny krok mający na celu wzmocnienie pozycji spółki. Jednocześnie cały czas zdaję sobie sprawę, że przed moim ugrupowaniem nadal stoi konieczność wprowadzenia zmian w tzw. podatku od wydobycia niektórych kopalin- co było jedną z wyborczych obietnic. Jak jednak Państwo widzicie – systematycznie się z nich rozliczamy i realizujemy kolejne.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16017.html
Ten artykuł był czytany 447 razy.


3 komentarze

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43717 | 20.12.16 19:48:18Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

czas skonczyć z czytaniem wiadomości na e-lubin
~Gość

Gość serwisu
#43718 | 20.12.16 20:38:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

proponuje TVN
~Gość

Gość serwisu
#43719 | 21.12.16 08:27:09Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

no koment
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0