Piątek, 23 marca 2018 r.   Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 100

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Naturalna pielęgnacja skóry Naturalna pielęgnacja ...
  Moda na kosmetyki, które wykorzystują przede wszystkim składniki bio, jest coraz większa. Polki chcą używać sprawdzonych i bezpiec... »Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin Zwołano 59. Sesję Rady...
W najbliższy poniedziałek 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lubin. Obrady rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej na I ... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
Już 23 -25 marca galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na weekend zniżek z magazynami AVANTI (03/2018) oraz LOGO (marzec 2018). „Weekend ... »Będzie Kiermasz wielkanocny w Lubinie Będzie Kiermasz wielka...
Po raz pierwszy lubiński Rynek będzie miał zaszczyt ugościć Jarmark wielkanocny w dniach 24 i 25 marca. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 1... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Materace hotelowe - sekret udanej inwestycji
Data dodania: 09 czerwca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Materace hotelowe - sekret udanej inwestycji

Materace hotelowe, ze względu na specyfikę użytkowania, powinny różnić się parametrami od tych wykorzystywanych w naszych domach i mieszkaniach. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będą one użytkowane przez osoby o skrajnie zróżnicowanych preferencjach, ludzi młodych i starszych, wysokich i niskich, szczupłych i z nadwagą, zdrowych i chorych, kobiety i mężczyzn... I oczywiście każda z tych grup będzie się spodziewała komfortowego, najwyższej jakości wypoczynku. Jak zatem dobrać materace hotelowe, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów?

Materace hotelowe - przepisy

Zanim przejdziemy do parametrów, jakimi powinny cechować się materace hotelowe, zatrzymajmy się przez chwilę przy normach prawnych. Jak zapewne wie każdy, kto choć raz w życiu otarł się o branże hotelarską, wiele kwestii dotyczących wyposażenia hoteli jest narzucona odgórnie i dość jasno i jednoznacznie doprecyzowana. O dziwo jednak, jeśli chodzi o materace hotelowe, nie ma żadnych norm definiujących ich parametry. Określono jedynie minimalne wymiary łóżka jednoosobowego i dwuosobowego i wynoszą one, odpowiednio, 90 x 200 oraz 140 x 200.  To oczywiście automatycznie determinuje wielkość materaca, jednak wszystkie pozostałe, takie jak grubość, twardość czy rodzaj leżą w gestii hotelarza.

Typy łóżek hotelowych

W hotelach najczęściej stosowane są dwa rodzaje łóżek:

  • łóżka kontynentalne - na drewnianą ramę kładziony jest materac bazowy, a dopiero na niego materac do spania, następnie cała konstrukcja jest dosuwana do przymocowanego do ściany zagłówka i w ten sposób tworzy gotowy zestaw wypoczynkowy,
  • łóżko tradycyjne - konstrukcja oparta na połączeniu łóżka, czyli stelaża lub drewnianych szczebli, i materaca.

Materac hotelowe - wytrzymałość

Ze względu na wyjątkowo intensywną eksploatację, materace hotelowe powinny opierać się na dużo solidniejszej konstrukcji od tych stosowanych w mieszkaniach, konstrukcja musi być mocniejsza, a gramatura surowców wyższa. Dobrze jest też kupować materace twardsze od tych posiadanych w domach, ponieważ takie modele sprawdzą się również dla gości o większej wadze, a jednocześnie będą trwalsze i później ulegną odkształceniu. Istotną kwestią jest też pikowanie - najlepiej wybierać modele pikowane dwustronnie, ponieważ umożliwi to użytkowanie ich po obu stronach, a tym samym przedłuży ich żywotność.

Materace hotelowe - wysokość

Najważniejszym parametrem, na jaki trzeba zwracać uwagę kupując materace hotelowe jest ich wysokość. Standardowe, "domowe" modele cechuje najczęściej grubość oscylująca w granicach 16-18 cm, w hotelarstwie będzie to jednak zdecydowanie za mało. Co więcej, jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, zaobserwowano nawet pewną prawidłowość - im wyższy standard hotelu, tym wyższy materac. Za minimalną grubość przyjmuje się tu 40-50 cm, jednak w niektórych hotelach sięga ona nawet 70 cm.

Materace hotelowe - rodzaj

Na rynku dostępna jest szeroka gama rodzajów materacy różniących się między sobą zastosowanymi w produkcji materiałami i technologią, wytrzymałością, jakością, no i oczywiście ceną. Mamy między innymi modele piankowe, bonellowe, kieszeniowe, kokosowe czy z trawy morskiej. Spośród nich w hotelach najlepiej sprawdzają się produkty bonellowe i piankowe, Te pierwsze, choć przez wielu uznawane za przestarzałe, charakteryzują się dużą wytrzymałością, uniwersalnością i niską ceną, przez co są jedną z najczęściej wybieranych propozycji w branży turystycznej. Z kolei materace hotelowe piankowe to modele dużo nowocześniejsze, wygodniejsze i posiadające cenne właściwości ortopedyczne, ale przy tym nie należące do najtańszych.

Materace hotelowe - podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że materace hotelowe i ich wybór to sprawa nader złożona i bardzo ważna. Decydują on o jakości wypoczynku i w dużej mierze determinują opinię, jaką o danym obiekcie wyrobi sobie gość, dlatego ich wyborowi należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi, a czasami warto też zainwestować w lepszej klasy produkty.

Słowa kluczowe: lubin materace hotelowe
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16733.html
Ten artykuł był czytany 624 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.047 sek.Lubin 1.0