Niedziela, 20 maja 2018 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Czekają na kolejne zlecenia Czekają na kolejne zle...
Pracownicy gminnej spółdzielni socjalnej LUX  mają już za sobą pierwsze zlecenia i czekają na kolejne.  Zachęcamy mieszkańc&oacu... »Super Anioły przyznane! Super Anioły przyznane...
19 zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN, nagrody przyznawanej za twórczość artystyczną, wyjątkowy... »Lubinianin był strażnikiem, handlował na Allegro, zbankrutował na giełdzie. Teraz jego auta są na każdej ulicy Lubinianin był strażni...
Życiorysem tego biznesmena można by obdarować kilka osób. Żadna nie narzekałaby na to, że ma nudne życie, ale kilka z pewnością kompletnie... »Stary, kopsnij szluga. Stary, kopsnij szluga....
Spotkałem niedawno kolesia, z którym przesiedziałem dwa lata w tej samej klasie. Wspomnień mieliśmy mnóstwo. Buzie nam się nie mogł... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Materace hotelowe - sekret udanej inwestycji
Data dodania: 09 czerwca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Materace hotelowe - sekret udanej inwestycji

Materace hotelowe, ze względu na specyfikę użytkowania, powinny różnić się parametrami od tych wykorzystywanych w naszych domach i mieszkaniach. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będą one użytkowane przez osoby o skrajnie zróżnicowanych preferencjach, ludzi młodych i starszych, wysokich i niskich, szczupłych i z nadwagą, zdrowych i chorych, kobiety i mężczyzn... I oczywiście każda z tych grup będzie się spodziewała komfortowego, najwyższej jakości wypoczynku. Jak zatem dobrać materace hotelowe, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów?

Materace hotelowe - przepisy

Zanim przejdziemy do parametrów, jakimi powinny cechować się materace hotelowe, zatrzymajmy się przez chwilę przy normach prawnych. Jak zapewne wie każdy, kto choć raz w życiu otarł się o branże hotelarską, wiele kwestii dotyczących wyposażenia hoteli jest narzucona odgórnie i dość jasno i jednoznacznie doprecyzowana. O dziwo jednak, jeśli chodzi o materace hotelowe, nie ma żadnych norm definiujących ich parametry. Określono jedynie minimalne wymiary łóżka jednoosobowego i dwuosobowego i wynoszą one, odpowiednio, 90 x 200 oraz 140 x 200.  To oczywiście automatycznie determinuje wielkość materaca, jednak wszystkie pozostałe, takie jak grubość, twardość czy rodzaj leżą w gestii hotelarza.

Typy łóżek hotelowych

W hotelach najczęściej stosowane są dwa rodzaje łóżek:

  • łóżka kontynentalne - na drewnianą ramę kładziony jest materac bazowy, a dopiero na niego materac do spania, następnie cała konstrukcja jest dosuwana do przymocowanego do ściany zagłówka i w ten sposób tworzy gotowy zestaw wypoczynkowy,
  • łóżko tradycyjne - konstrukcja oparta na połączeniu łóżka, czyli stelaża lub drewnianych szczebli, i materaca.

Materac hotelowe - wytrzymałość

Ze względu na wyjątkowo intensywną eksploatację, materace hotelowe powinny opierać się na dużo solidniejszej konstrukcji od tych stosowanych w mieszkaniach, konstrukcja musi być mocniejsza, a gramatura surowców wyższa. Dobrze jest też kupować materace twardsze od tych posiadanych w domach, ponieważ takie modele sprawdzą się również dla gości o większej wadze, a jednocześnie będą trwalsze i później ulegną odkształceniu. Istotną kwestią jest też pikowanie - najlepiej wybierać modele pikowane dwustronnie, ponieważ umożliwi to użytkowanie ich po obu stronach, a tym samym przedłuży ich żywotność.

Materace hotelowe - wysokość

Najważniejszym parametrem, na jaki trzeba zwracać uwagę kupując materace hotelowe jest ich wysokość. Standardowe, "domowe" modele cechuje najczęściej grubość oscylująca w granicach 16-18 cm, w hotelarstwie będzie to jednak zdecydowanie za mało. Co więcej, jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, zaobserwowano nawet pewną prawidłowość - im wyższy standard hotelu, tym wyższy materac. Za minimalną grubość przyjmuje się tu 40-50 cm, jednak w niektórych hotelach sięga ona nawet 70 cm.

Materace hotelowe - rodzaj

Na rynku dostępna jest szeroka gama rodzajów materacy różniących się między sobą zastosowanymi w produkcji materiałami i technologią, wytrzymałością, jakością, no i oczywiście ceną. Mamy między innymi modele piankowe, bonellowe, kieszeniowe, kokosowe czy z trawy morskiej. Spośród nich w hotelach najlepiej sprawdzają się produkty bonellowe i piankowe, Te pierwsze, choć przez wielu uznawane za przestarzałe, charakteryzują się dużą wytrzymałością, uniwersalnością i niską ceną, przez co są jedną z najczęściej wybieranych propozycji w branży turystycznej. Z kolei materace hotelowe piankowe to modele dużo nowocześniejsze, wygodniejsze i posiadające cenne właściwości ortopedyczne, ale przy tym nie należące do najtańszych.

Materace hotelowe - podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że materace hotelowe i ich wybór to sprawa nader złożona i bardzo ważna. Decydują on o jakości wypoczynku i w dużej mierze determinują opinię, jaką o danym obiekcie wyrobi sobie gość, dlatego ich wyborowi należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi, a czasami warto też zainwestować w lepszej klasy produkty.

Słowa kluczowe: lubin materace hotelowe
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16733.html
Ten artykuł był czytany 652 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0