Niedziela, 20 maja 2018 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 107

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Czekają na kolejne zlecenia Czekają na kolejne zle...
Pracownicy gminnej spółdzielni socjalnej LUX  mają już za sobą pierwsze zlecenia i czekają na kolejne.  Zachęcamy mieszkańc&oacu... »Super Anioły przyznane! Super Anioły przyznane...
19 zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN, nagrody przyznawanej za twórczość artystyczną, wyjątkowy... »Lubinianin był strażnikiem, handlował na Allegro, zbankrutował na giełdzie. Teraz jego auta są na każdej ulicy Lubinianin był strażni...
Życiorysem tego biznesmena można by obdarować kilka osób. Żadna nie narzekałaby na to, że ma nudne życie, ale kilka z pewnością kompletnie... »Stary, kopsnij szluga. Stary, kopsnij szluga....
Spotkałem niedawno kolesia, z którym przesiedziałem dwa lata w tej samej klasie. Wspomnień mieliśmy mnóstwo. Buzie nam się nie mogł... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Policyjna akcja profilaktyczna – rozważny kierowca
Data dodania: 09 czerwca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Policyjna akcja profilaktyczna – rozważny kierowca

Radiowozy policyjne, symulator dachowania, videorejestrator, sprzęt ratownictwa drogowego straży pożarnej, pierwsza pomoc, drastyczne zdjęcia z wypadków drogowych, zabawa z alko i narkogoglami, quizy dla młodzieży i wiele innych atrakcji przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspólnie z galerią „Cuprum Arena”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w celu ograniczenia ilości wypadków na drogach zorganizowali wspólne działania profilaktyczne pn. „Rozważny kierowca”.

Wszystkie działania przygotowane były po to aby na naszych drogach zmniejszyć ilość wypadków drogowych, a tym samym uniknąć wiele tragedii.

Wiele atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych mieszkańców naszego powiatu, miało podnieść świadomość zagrożeń jakie mogą nas spotkać na drodze, jako uczestników ruchu drogowego.

Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej prowadziły konkursy i zabawy z dziećmi i z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a wszystkie dzieci biorące udział zostały nagrodzone. Do działań mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych włączyła się także Państwowa Straż Pożarna w Lubinie, dzięki której można było zobaczyć wóz strażacki, a także sprzęt ratownictwa drogowego, m. in. nożyce do rozcinania blachy w samochodzie, w celu wyciągnięcia z niego zakleszczonego człowieka. Każda chętna osoba mogła podnieść wybrany przez siebie sprzęt i zobaczyć, jak ciężką pracę muszą wykonywać strażacy aby pomóc ofiarom wypadku.

Pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie prowadziły warsztaty z młodzieżą z alko i narkogoglami, które były również wielką atrakcją. Była to dobra lekcja pokory, która daje do myślenia, jak niebezpieczne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu bądź substancjach psychoaktywnych. Ponadto, młodzież brała udział w quizie, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do naszej akcji włączyło się również Pogotowie Ratunkowe. Wykwalifikowani, czynni ratownicy medyczni, udzielali instrukcji, jak należy zachować się na miejscu wypadku, jak postępować z ofiarą, jak właściwie reagować. Bezcenne rady na pewno przyczynią się do zwiększenia świadomości uczestników działań, jak ratować i ocalić ludzkie życie, a dzięki fantomom każdy chętny mógł poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Nie zabrakło również radiowozu policji, w którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, a rodzice zapytać o nurtujące pytania z zakresu ruchu drogowego. Kolejną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych były motocykle policyjne.

Niewątpliwą atrakcją i jak się okazało dla niejednej osoby ogromnym przeżyciem był symulator dachowania, dzięki któremu można było przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów, zabezpieczanie przedmiotów w aucie, a najważniejsze – wolniejsza, zgodna z przepisami jazda.

Działania pn. „Rozważny kierowca” były prowadzone w jednym celu. Zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i ograniczenie wypadków drogowych. Udział tak wielu służb i instytucji zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa, nauka poprzez zabawę, uświadamianie ludziom, iż jest zbyt wiele tragedii na drodze, przekaz poprzez drastyczny obraz czy dzięki symulatorowi dachowania, a także alko i narkogogli, wszystko po to, aby trafić do jak największej liczby osób i zapobiec śmierci na drogach.

Wszystkie nagrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez Fundację KGHM Polska Miedź.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16734.html
Ten artykuł był czytany 359 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0