Piątek, 23 marca 2018 r.   Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 54

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Naturalna pielęgnacja skóry Naturalna pielęgnacja ...
  Moda na kosmetyki, które wykorzystują przede wszystkim składniki bio, jest coraz większa. Polki chcą używać sprawdzonych i bezpiec... »Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin Zwołano 59. Sesję Rady...
W najbliższy poniedziałek 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lubin. Obrady rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej na I ... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
Już 23 -25 marca galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na weekend zniżek z magazynami AVANTI (03/2018) oraz LOGO (marzec 2018). „Weekend ... »Będzie Kiermasz wielkanocny w Lubinie Będzie Kiermasz wielka...
Po raz pierwszy lubiński Rynek będzie miał zaszczyt ugościć Jarmark wielkanocny w dniach 24 i 25 marca. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 1... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Policyjna akcja profilaktyczna – rozważny kierowca
Data dodania: 09 czerwca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Policyjna akcja profilaktyczna – rozważny kierowca

Radiowozy policyjne, symulator dachowania, videorejestrator, sprzęt ratownictwa drogowego straży pożarnej, pierwsza pomoc, drastyczne zdjęcia z wypadków drogowych, zabawa z alko i narkogoglami, quizy dla młodzieży i wiele innych atrakcji przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspólnie z galerią „Cuprum Arena”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w celu ograniczenia ilości wypadków na drogach zorganizowali wspólne działania profilaktyczne pn. „Rozważny kierowca”.

Wszystkie działania przygotowane były po to aby na naszych drogach zmniejszyć ilość wypadków drogowych, a tym samym uniknąć wiele tragedii.

Wiele atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych mieszkańców naszego powiatu, miało podnieść świadomość zagrożeń jakie mogą nas spotkać na drodze, jako uczestników ruchu drogowego.

Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej prowadziły konkursy i zabawy z dziećmi i z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a wszystkie dzieci biorące udział zostały nagrodzone. Do działań mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych włączyła się także Państwowa Straż Pożarna w Lubinie, dzięki której można było zobaczyć wóz strażacki, a także sprzęt ratownictwa drogowego, m. in. nożyce do rozcinania blachy w samochodzie, w celu wyciągnięcia z niego zakleszczonego człowieka. Każda chętna osoba mogła podnieść wybrany przez siebie sprzęt i zobaczyć, jak ciężką pracę muszą wykonywać strażacy aby pomóc ofiarom wypadku.

Pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie prowadziły warsztaty z młodzieżą z alko i narkogoglami, które były również wielką atrakcją. Była to dobra lekcja pokory, która daje do myślenia, jak niebezpieczne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu bądź substancjach psychoaktywnych. Ponadto, młodzież brała udział w quizie, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do naszej akcji włączyło się również Pogotowie Ratunkowe. Wykwalifikowani, czynni ratownicy medyczni, udzielali instrukcji, jak należy zachować się na miejscu wypadku, jak postępować z ofiarą, jak właściwie reagować. Bezcenne rady na pewno przyczynią się do zwiększenia świadomości uczestników działań, jak ratować i ocalić ludzkie życie, a dzięki fantomom każdy chętny mógł poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Nie zabrakło również radiowozu policji, w którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, a rodzice zapytać o nurtujące pytania z zakresu ruchu drogowego. Kolejną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych były motocykle policyjne.

Niewątpliwą atrakcją i jak się okazało dla niejednej osoby ogromnym przeżyciem był symulator dachowania, dzięki któremu można było przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów, zabezpieczanie przedmiotów w aucie, a najważniejsze – wolniejsza, zgodna z przepisami jazda.

Działania pn. „Rozważny kierowca” były prowadzone w jednym celu. Zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i ograniczenie wypadków drogowych. Udział tak wielu służb i instytucji zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa, nauka poprzez zabawę, uświadamianie ludziom, iż jest zbyt wiele tragedii na drodze, przekaz poprzez drastyczny obraz czy dzięki symulatorowi dachowania, a także alko i narkogogli, wszystko po to, aby trafić do jak największej liczby osób i zapobiec śmierci na drogach.

Wszystkie nagrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez Fundację KGHM Polska Miedź.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16734.html
Ten artykuł był czytany 346 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0