Środa, 21 luty 2018 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dzień otwarty dla kandydatów do pracy w szeregach POLICJI Dzień otwarty dla kand...
21 lutego 2018 roku w godzinach 8.00-15.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kad... »8. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2018 8. Wiosenny Obóz Przel...
Ruszyły zapisy do udziału w 8. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2018 Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Celem 8. WOP Lubin 2018 jest: doskonaleni... »Absolutorium dla zarządu OSP w Raszówce Absolutorium dla zarzą...
W 13 akcjach ratowniczych – ośmiu pożarach oraz 13 likwidacjach miejscowych zagrożeń uczestniczyli w 2017 roku strażacy z Raszówki. ... »KGHM: „dobre porozumienie” dotyczące wzrostu wynagrodzeń na 2018 rok KGHM: „dobre por...
Po negocjacjach płacowych uzgodniono, że „tabela z kategoriami osobistego zaszeregowania ulegnie zmianie i płaca zasadnicza każdego pracown... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Uwaga! Coraz więcej włamań do mieszkań…
Data dodania: 12 lipca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Uwaga! Coraz więcej włamań do mieszkań…

Policjanci powiatu lubińskiego w ostatnim czasie odnotowali zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem. To na co jedni pracowali latami, w ręce innych trafiło w przeciągu chwili. Dlatego też lubińscy funkcjonariusze przypominają o kilku podstawowych zasadach, które należy przestrzegać by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Dom czy mieszkanie, w którym zgromadzony jest dobytek życia, coraz częściej stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Jednakże Policja nie zawsze będzie wstanie w pełni uchronić czyjeś mienie jeżeli sam właściciel o to także nie zadba. Z policyjnych doświadczeń wynika, że najbardziej narażone na włamania są mieszkania usytuowane na niskich kondygnacjach budynku. Forsowane są okna jak i drzwi balkonowe, a włamywacze często stosują przy tym różne metody i techniki. Czasem jednak włamanie się do mieszkania nie wymaga zbyt wiele wysiłku, bowiem pozostawienie przez lokatorów uchylonego okna lub nie zamkniętych na zamek drzwi, powoduje bezproblemowe dostanie się do jego wnętrza.

By uchronić więc mieszkanie przed włamaniem należy za każdym razem sprawdzić czy drzwi wejściowe są zamknięte. Bez względu na sytuacje należy pilnować kluczy do mieszkania, gdyż nikt nieuprawniony nie może mieć do nich dostępu. Warto jest również wyposażyć drzwi w atestowane zamki jak również zamontować w nich zabezpieczenia przeciwwyważeniowe.

Łańcuch ograniczający stopień otworzenia drzwi jak i wizjer oraz kraty lub rolety w oknach mogą także okazać się dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem. W mieszkaniach w bloku zdałoby się zainwestować w drugie, dodatkowe drzwi, zaś właściciele domu jednorodzinnego, powinny zamontować solidne ogrodzenie jak również zadbać o to aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi. Często skuteczny okazuje się również monitoring prowadzony przez Agencje Ochrony lub domofon.

Pomysłowość złodziei jest bardzo duża, trudno więc o przepis, który zagwarantuje uniknięcie włamania. Jednak stosując się do kilku podstawowych zasad w dużym stopniu jesteśmy wstanie utrudnić pracę złodziejom. Bardzo istotne jest by stosować się do reguły, że najpewniejszym miejscem dla przechowania, akcji, obligacji, cennej biżuterii jak i innych wartościowych rzeczy jest skrytka w banku, natomiast pieniądze najlepiej lokować na koncie.

Praktyka policyjna wskazuje na to, że kradzieże mają często swój początek i źródło w nawiązywanych wcześniej kontaktach, dlatego też dorośli i dzieci nie powinni opowiadać zarówno obcym jak również znajomym o posiadanych przez siebie dobrach czy o miejscu, w którym się je przechowuje. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać przygodne znajomości zawierane przy ,,alkoholu’’. Tak poznanych osób pod żadnym pozorem nie zaprasza się do mieszkania.

Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców o to aby zwracali baczną uwagę na nieznajome osoby kręcące się po klatkach schodowych lub przed domem swoich lub sąsiadów. Jeśli tylko coś lub ktoś wzbudzi nasz niepokój, należy niezwłocznie powiadomić policję, gdyż prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy w dużej mierze uzależnione jest od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do chwili poinformowania o niniejszym fakcie policji.

sierż. szt. Anna Szajbler
Zespół Profilaktyki Społecznej

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16834.html
Ten artykuł był czytany 256 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0