Czwartek, 28 marca 2024 r.   Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 80

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Najpierw ukradł taksówkę a później szalał nią po mieście doprowadzając do kolizji Najpierw ukradł taksów...
30-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, ukradł spod jednego z lubińskich serwisów samochodowych taksówkę, która była w naprawie,... »Wielkanocne śniadanie tuż za rogiem! Jak uniknąć przejedzenia przy świątecznym stole? Wielkanocne śniadanie ...
Święta Wielkanocne to czas radości, spotkań rodzinnych i tradycyjnych potraw, które często stają się centrum uwagi podczas wspólnyc... »O jajach - nie tylko naukowo O jajach - nie tylko n...
Prof. Mariusz Korczyński z Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa UPWr, o tym, dlaczego jaja powinny znaleźć się w naszym jadłospisie, kt&oacu... »Statystycznie dłuższe życie Statystycznie dłuższe ...
Tablice trwania życia są, co roku publikowane przez GUS. Co do zasady nie dotyczą one osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Zmiana pracy w 6 krokach
Data dodania: 21 lipca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Zmiana pracy w 6 krokach

Znalezienie interesującej oferty pracy i ubieganie się o nową posadę może sprawić, że nasza kariera zawodowa doskonale się rozwinie. Warto uwzględnić kilka prostych zasad, jeśli chcemy zmienić miejsce zatrudnienia, nie paląc za sobą mostów.

1.    Znalezienie właściwej oferty
Istnieją liczne metody poszukiwania zatrudnienia. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest wyszukiwanie ogłoszeń w serwisach internetowych, takich jak Pracuj.pl. Czasami propozycje pracy docierają do nas innymi kanałami. Dowiadujemy się o nich z gazet, ze stron internetowych pracodawców lub od innych osób. Stworzenie profesjonalnego CV i (ewentualnie) listu motywacyjnego to kolejny etap, a zarazem początek rekrutacji, której celem jest wyłonienie idealnego kandydata.  

2.    Przejście procesu rekrutacji
Dobór metody odnalezienia kandydata idealnego na dane stanowisko jest dowolny. Prowadząc poszukiwania, firmy kierują się własnymi zasadami. Rekrutacja może odbyć się szybko lub być procesem złożonym z wielu etapów. Zapoznanie się z treścią nadesłanych aplikacji pozwala dokonać wstępnej selekcji. Ci, którzy przejdą ten etap pomyślnie, zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Przygotujmy się na to, że otrzymanie korzystniejszej propozycji pracy może nie być łatwe.  

3.    Ustalenie warunków z nowym szefem

Po przejściu wszystkich etapów procesu rekrutacyjnego nadchodzi czas na dokonanie ustaleń z nowym pracodawcą i ustalenie warunków współpracy. Zdarza się, że szefowie decydują się czekać, aż upłynie okres wypowiedzenia. Chcąc uniknąć nieporozumień, od razu uprzedźmy, że jesteśmy związani z umową o pracę i określmy, jak miałoby wyglądać przejście do nowej firmy. Nie ukrywajmy informacji dotyczącej naszych aktualnych zobowiązań zawodowych. To ważne, choćby dlatego, że obowiązuje nas okres wypowiedzenia.  

4.    Rozmowa z dotychczasowym pracodawcą

Kolejny etap to rozmowa z szefem. Umówmy się na spotkanie i poinformujmy przełożonego o tym, że zamierzamy odejść. Postarajmy się nie wspominać współpracownikom o swojej decyzji, dopóki nie spotkamy się z pracodawcą. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do niezręcznej sytuacji. Zanim złożymy wypowiedzenie, zaproponujmy rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

5.    Uwzględnienie okresu wypowiedzenia
Pamiętajmy, że pracodawca może nie zgodzić się na zawarcie porozumienia. W takiej sytuacji pozostaje złożenie wypowiedzenia. Długość okresu wypowiedzenia zależy od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i może wynosić 2 tygodnie, 1 miesiąc lub 3 miesiące (art. 36 kp). W tym czasie musimy wykonywać swoje zadania i polecenia przełożonych. Pracodawca może (ale nie musi) zwolnić nas z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Po zwolnieniu nie przysługuje mu możliwość odwołania swojej decyzji.

6.    Praca w nowej firmie

Po ustaniu zobowiązań wobec poprzedniego pracodawcy możemy rozpocząć nową pracę. Proces aklimatyzacji trwa przez pewien czas. Jest tym krótszy, im zakres obowiązków jest bardziej zbliżony do tego, który obowiązywał nas wcześniej. Jego długość zależy również od takich czynników jak atmosfera w miejscu pracy itp. 

Slowa kluczowe: lubin pracuj.pl
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16871.html
Ten artykul byl czytany 6143 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0