Piątek, 19 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Kwietniowe Kino Kobiet z przedpremierą: „Latanie dla początkujących” Kwietniowe Kino Kobiet...
Uwielbiany cykl ponownie znajdzie się w repertuarze kin Helios – mowa o Kinie Kobiet, czyli filmowych spotkaniach, którym towarzyszą... »KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów KAS przejęła nielegaln...
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosó... »Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego Spektakl „Teatru...
Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? To pytanie zadają aktorzy „Teatru ze Świetną Nazwą”... »Matczyna emerytura wyższa niż w ubiegłym roku Matczyna emerytura wyż...
Niecałe 60 tysięcy osób dostaje „matczyną emeryturę” z ZUS-u Maksymalna kwota comiesięcznych wypłat z ZUS - wynosi od marca te... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Jak przygotować się na rozmowę o podwyżkę
Data dodania: 21 lipca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Jak przygotować się na rozmowę o podwyżkę

Pensja, jaką otrzymujemy za pracę, może motywować lub demotywować do działania. Warto zdecydować się na rozmowę z pracodawcą, jeśli praca, jaką wykonujemy, jest zbyt ciężka w stosunku do wynagrodzenia. Zanim wybierzemy się do szefa, przygotujmy się do rozmowy, m.in. poprzez określenie swoich oczekiwań.

1.    Właściwy moment
Nasze szanse na otrzymanie podwyżki zależą w dużej mierze od chwili, w jakiej zdecydujemy się porozmawiać z szefem. Nagabywanie go w stołówce, w korytarzu lub podczas imprezy integracyjnej najprawdopodobniej nie przyniesie pożądanych skutków. Umówmy się z pracodawcą na rozmowę, podczas której będziemy mogli spokojnie i rzeczowo przedstawić swoje stanowisko. Bądźmy kulturalni, ale zdecydowani – zaproponujmy konkretny termin i skłońmy szefa, by ustosunkował się do propozycji. Weźmy także pod uwagę kondycję finansową firmy. Duże straty finansowe poniesione np. w związku z utratą partii towaru mogą zmniejszyć nasze szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy.
2.    Argumenty
Uzasadnijmy, dlaczego należy nam się podwyżka. Powoływanie się na trudną sytuację finansową nie jest dobrym argumentem. Wykażmy, że wyróżniamy się na tle innych pracowników, uzyskując lepsze wyniki. Możemy także wspomnieć o tym, że przydzielono nam dodatkowe obowiązki, za które nie otrzymujemy wynagrodzenia. Nie wykazujmy postawy roszczeniowej. Przedstawmy swoje racje dosadnie, ale spokojnie i kulturalnie.
3.    Zarobki w branży
Aby określić, ile zarabiamy w stosunku do naszych kolegów z branży, możemy przeglądać raporty płacowe lub skorzystać z porównywarki zarobków Pracuj.pl. Narzędzie jest dostępne tutaj: https://zarobki.pracuj.pl/. Wiedząc, na jakie wynagrodzenia mogą liczyć osoby o podobnym doświadczeniu, zajmujące zbliżone stanowiska, zyskujemy kolejny argument. Wysuwając roszczenia, pamiętajmy, by wziąć pod uwagę również wielkość miejscowości, w jakiej znajduje się siedziba naszego pracodawcy. W dużych ośrodkach miejskich można liczyć na większe płace niż w małych miasteczkach.    
4.    Świadczenia pozapłacowe

Pracodawca może nie być w stanie w określonej chwili przyznać nam podwyżkę. Wysłuchajmy jego racji i postarajmy się je uszanować, jeśli są prawdziwe. Istnieje prawdopodobieństwo, że szef zaproponuje nam korzyści pozapłacowe, takie jak zniżki pracownicze, dodatkowe ubezpieczenie, samochód służbowy wykorzystywany również do celów prywatnych itd. Rozważmy, czy ich przyjęcie nie byłoby dla nas równie korzystne, a może nawet korzystniejsze niż wzrost płacy. 

5.    Propozycja pracy
Widząc, że pracodawca bez poważnych powodów wzbrania się przed przyznaniem nam podwyżki, możemy wspomnieć o korzystniejszej ofercie pracy. Zatrudniającym często zależy na zatrzymaniu doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Ten argument stosujmy w ostateczności i bardzo ostrożnie. Sformułujmy go w taki sposób, aby nie brzmiał jak szantaż. Warto unikać konfliktów miejscu pracy tak długo, jak to możliwe. Postarajmy się nie palić za sobą mostów, nawet jeśli poważnie rozważamy zmianę pracy.  

 

Na sam koniec udostępniamy darmowy wzór do pobrania: Podanie o podwyżkę wynagrodzenia

 

Slowa kluczowe: lubin pracuj.pl praca
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16875.html
Ten artykul byl czytany 6544 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0