Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »KGHM w Lubuskiem otworzył nowoczesne Centrum Analityki KGHM w Lubuskiem otwor...
Gromadzenie danych, ich przetwarzanie oraz badania nad analizą i rozwojem procesów przemysłowych – to zadanie KGHM Centrum Analityki... »Kolejni ochotnicy już na poligonie w Żaganiu Kolejni ochotnicy już ...
W piątek, 3 lipca br., w struktury 16 Dolnośląskiej Brygady OT wstąpili kolejni ochotnicy, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojsk... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak przygotować się na rozmowę o podwyżkę
Data dodania: 21 lipca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Jak przygotować się na rozmowę o podwyżkę

Pensja, jaką otrzymujemy za pracę, może motywować lub demotywować do działania. Warto zdecydować się na rozmowę z pracodawcą, jeśli praca, jaką wykonujemy, jest zbyt ciężka w stosunku do wynagrodzenia. Zanim wybierzemy się do szefa, przygotujmy się do rozmowy, m.in. poprzez określenie swoich oczekiwań.

1.    Właściwy moment
Nasze szanse na otrzymanie podwyżki zależą w dużej mierze od chwili, w jakiej zdecydujemy się porozmawiać z szefem. Nagabywanie go w stołówce, w korytarzu lub podczas imprezy integracyjnej najprawdopodobniej nie przyniesie pożądanych skutków. Umówmy się z pracodawcą na rozmowę, podczas której będziemy mogli spokojnie i rzeczowo przedstawić swoje stanowisko. Bądźmy kulturalni, ale zdecydowani – zaproponujmy konkretny termin i skłońmy szefa, by ustosunkował się do propozycji. Weźmy także pod uwagę kondycję finansową firmy. Duże straty finansowe poniesione np. w związku z utratą partii towaru mogą zmniejszyć nasze szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy.
2.    Argumenty
Uzasadnijmy, dlaczego należy nam się podwyżka. Powoływanie się na trudną sytuację finansową nie jest dobrym argumentem. Wykażmy, że wyróżniamy się na tle innych pracowników, uzyskując lepsze wyniki. Możemy także wspomnieć o tym, że przydzielono nam dodatkowe obowiązki, za które nie otrzymujemy wynagrodzenia. Nie wykazujmy postawy roszczeniowej. Przedstawmy swoje racje dosadnie, ale spokojnie i kulturalnie.
3.    Zarobki w branży
Aby określić, ile zarabiamy w stosunku do naszych kolegów z branży, możemy przeglądać raporty płacowe lub skorzystać z porównywarki zarobków Pracuj.pl. Narzędzie jest dostępne tutaj: https://zarobki.pracuj.pl/. Wiedząc, na jakie wynagrodzenia mogą liczyć osoby o podobnym doświadczeniu, zajmujące zbliżone stanowiska, zyskujemy kolejny argument. Wysuwając roszczenia, pamiętajmy, by wziąć pod uwagę również wielkość miejscowości, w jakiej znajduje się siedziba naszego pracodawcy. W dużych ośrodkach miejskich można liczyć na większe płace niż w małych miasteczkach.    
4.    Świadczenia pozapłacowe

Pracodawca może nie być w stanie w określonej chwili przyznać nam podwyżkę. Wysłuchajmy jego racji i postarajmy się je uszanować, jeśli są prawdziwe. Istnieje prawdopodobieństwo, że szef zaproponuje nam korzyści pozapłacowe, takie jak zniżki pracownicze, dodatkowe ubezpieczenie, samochód służbowy wykorzystywany również do celów prywatnych itd. Rozważmy, czy ich przyjęcie nie byłoby dla nas równie korzystne, a może nawet korzystniejsze niż wzrost płacy. 
5.    Propozycja pracy
Widząc, że pracodawca bez poważnych powodów wzbrania się przed przyznaniem nam podwyżki, możemy wspomnieć o korzystniejszej ofercie pracy. Zatrudniającym często zależy na zatrzymaniu doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Ten argument stosujmy w ostateczności i bardzo ostrożnie. Sformułujmy go w taki sposób, aby nie brzmiał jak szantaż. Warto unikać konfliktów miejscu pracy tak długo, jak to możliwe. Postarajmy się nie palić za sobą mostów, nawet jeśli poważnie rozważamy zmianę pracy.  


Słowa kluczowe: lubin pracuj.pl praca
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16875.html
Ten artykuł był czytany 5558 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0