Wtorek, 17 lipca 2018 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 91

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze Oszuści podają się za ...
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarz... »Sprawdź ważność swojego dowodu Sprawdź ważność swojeg...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili ważność dowodu osobistego. W ubiegłym roku ponad czterem milio... »Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną Wnioski 500+ i Dobry S...
Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wy... »Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych Wzajemne poparcie w wy...
Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na pr... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

PASY. TO TRZYMA CIĘ PRZY ŻYCIU
Data dodania: 06 sierpnia 2017 — Kategoria: Wiadomości

PASY. TO TRZYMA CIĘ PRZY ŻYCIU

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jakie było ich zdziwienie, gdy nie otrzymali od policjanta mandatu karnego tylko smycz z napisem „PASY. TO TRZYMA CIĘ PRZY ŻYCIU”.

Jak ważne dla naszego życia i zdrowia jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, wiedzą nawet przedszkolaki. W sieci dostępne są liczne kampanie społeczne dotyczące tego zagadnienie, które nierzadko w bardzo drastyczny sposób obrazują konsekwencję, jakie niesie za sobą brak tego zabezpieczenia. Częstą praktyką jest zapinanie pasów przez kierowcę i osobę siedzącą na przednim fotelu pasażera,podczas gdy osoby zajmujące tylną kanapę bagatelizują ten obowiązek. Siła uderzenia, dachowanie pojazdu może sprawić, że osoba niezapięta wypadnie z samochodu lub zrobi krzywdę współpasażerom.

Pomimo licznych informacji w mediach kierowcy i pasażerowie nie stosują się do przepisu. Tylko od początku wakacji Lubińscy  funkcjonariusze z tego powodu musieli wystawić aż 113 mandatów karnych. Wychodząc naprzeciw problemowi oraz w trosce o nasze bezpieczeństwo policjanci z lubińskiej komendy 2 sierpnia 2017 roku, zatrzymywanym do kontroli kierowcom z powodu braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, wręczali gadżety przypominające o ich zapinaniu. 

Mamy nadzieję, że wszyscy kierowcy oraz pasażerowie zaczną się skrupulatnie stosować do tego obowiązku.

 

Zespół Profilaktyki Społecznej

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

sierż. Agnieszka Zawadzka 

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16927.html
Ten artykuł był czytany 239 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0