Wtorek, 17 lipca 2018 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze Oszuści podają się za ...
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarz... »Sprawdź ważność swojego dowodu Sprawdź ważność swojeg...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili ważność dowodu osobistego. W ubiegłym roku ponad czterem milio... »Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną Wnioski 500+ i Dobry S...
Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wy... »Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych Wzajemne poparcie w wy...
Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na pr... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Podolanki wyśpiewały Puchar Wójta Gminy Lubin
Data dodania: 05 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Podolanki wyśpiewały Puchar Wójta Gminy Lubin

Podolanki” z Nowej Wsi Lubińskiej zwyciężyły w II Przeglądzie Folklorystycznym o Puchar Wójta Gminy Lubin. Tę prawdziwą galę ludową zorganizował zespół folklorystyczny „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego.

Przegląd organizowany równolegle z sołeckimi dożynkami rozpoczęła uroczysta Msza Św., po której uczestnicy Eucharystii przeszli w kolorowym korowodzie na boisko, gdzie odbyła się Ceremonia Chleba, a zaraz po niej uroczyste otwarcie Przeglądu.

– Bardzo się cieszę, że mam okazję uczestniczyć w drugiej już edycji tej wyjątkowej imprezy, popularyzującej przepiękny polski folklor. Szczególnie jednak cieszy mnie fakt, że ten przegląd od początku do końca jest inicjatywą członków Zespołu Folklorystycznego „Lubin”. W ich głowach zrodziła się ta piękna idea i oni ją samodzielnie zrealizowali, przy naszej niewielkiej pomocy finansowej – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Po wystąpieniu szefa gminnego samorządu i sołtysa Krzeczyna Wielkiego Jerzego Tadli scenę przejęli Danuta i Bogusław Kumor, którzy wraz z zespołami królowali na niej do późnego wieczora.

– Pan wójt, mówiąc, że impreza będzie miała charakter cykliczny dał nam wszystkim nadzieję, że zarówno przyszłym roku jak i latach kolejnych – gmina finansować będzie nasz przegląd. Trzeba zaznaczyć, że tegoroczna impreza została w całości sfinansowana ze środków Gminy Lubin, natomiast koszty związane z dożynkami pokryła Rada Sołecka Krzeczyna Wielkiego. Swój udział miał też zespół „Lubin”, którego członkowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich pracach, a panie z tegoż Zespołu i Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wspaniałe, smakowite potrawy, które migiem znikały ze stołów. Wielki wkład wnieśli strażacy z OSP Krzeczyn Wielki, którzy pod komendą komendanta Marcina Trafidły wykonywali najtrudniejsze prace – mówi Bogusław Kumor z Zespołu Folklorystycznego Lubin, jeden z inicjatorów imprezy.

W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów: „Podolanki” z Nowej Wsi Lubińskiej, Macierzanka” z Wojciechowa, „Lejdis” ze Składowic, „Leśne Echo” z Raszówki, „Niezapominajki” z Osłej, „Fudżijamki’ z Proboszczowa, „Hosadyna od Lubina” oraz „Siedlecka Nuta’ z Siedlec.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Konstancja Mozelewska, Aleksandra Piekarek i Urszula Znamirowska.

Ostatecznie Puchar Wójta Gminy Lubin pojechał do Nowej Wsi Lubińskiej, ale Wójta każdy z zespołów otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział i piękną pamiątkową statuetkę.

Upominki wręczała debiutująca na scenie 4-letnia Tosia Sowówna z pobliskiej Obory, a miłym akcentem był występ pana Tadeusza Stefanowicza, który akompaniując sobie na akordeonie wykonał kilka własnych utworów.

Gwiazdą wieczoru okazał się zespół „Furmani” z Rzeszotar. W strojach warszawskich cwaniaków rodem z Czerniakowa zaprezentowali utwory w klimacie z tamtych stron.

Dopisała pogoda i publiczność. Kiełbaski i inne pieczyste zostały zjedzone, napoje wypite, a deski omal nie pękły pod naporem tańczących par i nie tylko. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a rewelacyjną oprawę muzyczną stworzyła kobieta DJ, pani Magdalena Trębacz z domu Bączek.

(MG na postawie inf. Bogusława Kumora)

UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17031.html
Ten artykuł był czytany 163 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0