Sobota, 20 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 103

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pies i koty czekają na dom Pies i koty czekają na...
Siedem kotów z terenu gminy Rudna oraz pies wyłapany w Chełmie, szukają swojego właściciela lub nowego domu. Koty są przebadane przez leka... »Wykazy nieruchomości do sprzedaży Wykazy nieruchomości d...
Urząd Gminy Lubin publikuje dwa wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.   Wykazy obej... »Wyborco – sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! Wyborco – sprawd...
Wyborco przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania alb... »Niedopałkiem papierosa zniszczył dziecięcy wózek i rower Niedopałkiem papierosa...
Szybka reakcja policjantów oraz straży pożarnej być może zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść na jednym z bloków na te... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Podolanki wyśpiewały Puchar Wójta Gminy Lubin
Data dodania: 05 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Podolanki wyśpiewały Puchar Wójta Gminy Lubin

Podolanki” z Nowej Wsi Lubińskiej zwyciężyły w II Przeglądzie Folklorystycznym o Puchar Wójta Gminy Lubin. Tę prawdziwą galę ludową zorganizował zespół folklorystyczny „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego.

Przegląd organizowany równolegle z sołeckimi dożynkami rozpoczęła uroczysta Msza Św., po której uczestnicy Eucharystii przeszli w kolorowym korowodzie na boisko, gdzie odbyła się Ceremonia Chleba, a zaraz po niej uroczyste otwarcie Przeglądu.

– Bardzo się cieszę, że mam okazję uczestniczyć w drugiej już edycji tej wyjątkowej imprezy, popularyzującej przepiękny polski folklor. Szczególnie jednak cieszy mnie fakt, że ten przegląd od początku do końca jest inicjatywą członków Zespołu Folklorystycznego „Lubin”. W ich głowach zrodziła się ta piękna idea i oni ją samodzielnie zrealizowali, przy naszej niewielkiej pomocy finansowej – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Po wystąpieniu szefa gminnego samorządu i sołtysa Krzeczyna Wielkiego Jerzego Tadli scenę przejęli Danuta i Bogusław Kumor, którzy wraz z zespołami królowali na niej do późnego wieczora.

– Pan wójt, mówiąc, że impreza będzie miała charakter cykliczny dał nam wszystkim nadzieję, że zarówno przyszłym roku jak i latach kolejnych – gmina finansować będzie nasz przegląd. Trzeba zaznaczyć, że tegoroczna impreza została w całości sfinansowana ze środków Gminy Lubin, natomiast koszty związane z dożynkami pokryła Rada Sołecka Krzeczyna Wielkiego. Swój udział miał też zespół „Lubin”, którego członkowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich pracach, a panie z tegoż Zespołu i Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wspaniałe, smakowite potrawy, które migiem znikały ze stołów. Wielki wkład wnieśli strażacy z OSP Krzeczyn Wielki, którzy pod komendą komendanta Marcina Trafidły wykonywali najtrudniejsze prace – mówi Bogusław Kumor z Zespołu Folklorystycznego Lubin, jeden z inicjatorów imprezy.

W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów: „Podolanki” z Nowej Wsi Lubińskiej, Macierzanka” z Wojciechowa, „Lejdis” ze Składowic, „Leśne Echo” z Raszówki, „Niezapominajki” z Osłej, „Fudżijamki’ z Proboszczowa, „Hosadyna od Lubina” oraz „Siedlecka Nuta’ z Siedlec.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Konstancja Mozelewska, Aleksandra Piekarek i Urszula Znamirowska.

Ostatecznie Puchar Wójta Gminy Lubin pojechał do Nowej Wsi Lubińskiej, ale Wójta każdy z zespołów otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział i piękną pamiątkową statuetkę.

Upominki wręczała debiutująca na scenie 4-letnia Tosia Sowówna z pobliskiej Obory, a miłym akcentem był występ pana Tadeusza Stefanowicza, który akompaniując sobie na akordeonie wykonał kilka własnych utworów.

Gwiazdą wieczoru okazał się zespół „Furmani” z Rzeszotar. W strojach warszawskich cwaniaków rodem z Czerniakowa zaprezentowali utwory w klimacie z tamtych stron.

Dopisała pogoda i publiczność. Kiełbaski i inne pieczyste zostały zjedzone, napoje wypite, a deski omal nie pękły pod naporem tańczących par i nie tylko. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a rewelacyjną oprawę muzyczną stworzyła kobieta DJ, pani Magdalena Trębacz z domu Bączek.

(MG na postawie inf. Bogusława Kumora)

UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17031.html
Ten artykuł był czytany 127 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.046 sek.Lubin 1.0