Niedziela, 25 marca 2018 r.   Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Podsumowanie kwalifikacji wojskowej Podsumowanie kwalifika...
101 mężczyzn z Gminy Lubin otrzymało wezwania i miało obowiązek zgłosić na przeprowadzaną w marcu kwalifikację wojskową. Na badania nie stawili s... »Opowieści o ludziach: Nerwy puściły Opowieści o ludziach: ...
Zofia była w ciągłym stresie. Cóż z tego, że miała rodzinę (męża i dwoje dzieci) ? Cóż z tego, ze  w pracy ją szanowano za wie... »Sukces Artura Trubickiego w Niemczech Sukces Artura Trubicki...
Ścinawianin Artur Trubicki wywalczył dwa złote medale w karate kumite w Międzynarodowych Zawodach Karate WKF w Burkhardtsdorf w Niemcze... »Najnowsze oferty pracy z PUP Lubin Najnowsze oferty pracy...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 23 marca 2018 r. STOLARZ- ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Powrót do tradycji. Festiwal rolnictwa w Oborze
Data dodania: 19 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Powrót do tradycji. Festiwal rolnictwa w Oborze

W sobotę 16 września od samego rana przy ul. Bursztynowej było gwarno a to za sprawą  organizowanego przez Stowarzyszenie Kwiaty Obory i Odnowę Wsi Dolnośląskiej Konkursu maszyn i urządzeń rolniczych, który w tym roku przeobraził się w Festiwal rolnictwa.

Impreza zostało przeprowadzona z rozmachem, a to za sprawą środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Lubin. Festiwal został uroczyście otwarty przez Tadeusza Kielana, wójta Gminy Lubin i Arkadiusza Dulembę, kierownika Doradztwa Rolniczego w Lubinie.

Komisja konkursowa w składzie: ks. Paweł Kajl, Arkadiusz Dulemba, Łukasz Kurowski, Adam Kraśko  oceniała - strój uczestników oraz prezentację stanowisk (w jaki sposób rolnik opowiada o swoich maszynach i urządzeniach rolniczych).

Wyniki konkursu w kategorii maszyn i urządzeń rolniczych przedstawiają się następująco:

Miejsce I : Grzegorz i Sylwia Hendrykowscy

Miejsce II : Jarosław Słota

Miejsce III : Krzysztof Kandut

Miejsce IV : Elżbieta i Marek Kopyściańscy

Wyróżnienie: Bogusław Kurowski

Wyróżnienie: Monika Jezior

Wyróżnienie: Roman Komarnicki

Oprócz konkursu maszyn odbył się konkurs na produkt lokalny. Oto klasyfikacja:

Miejsce I: Koło Gospodyń Haliny Przystupy z Obory za kompot z ogórków, dżem z dyni, musztardę z gruszek, pasztet z dzika.

Miejsce II: Stowarzyszenie Kwiaty Obory za: Lawendowy zawrót głowy.

Miejsce III: Krystyna Słota za: sok z agresto - porzeczki.

Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gminę Lubin oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Dodatkowo od sponsorów lokalny przekazane zostały nagrody rzeczowe. Główną nagrodą ufundowaną przez Salon Forda Re - Wo Lubin był Ford Kuga z pełnym bakiem benzyny na weekend, który otrzymało małżeństwo z Obory - Sylwia i Grzegorz Hendrykowscy a ponadto rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez: Centrum Stomatologii Estetycznej Korona Dent - Anna Kleszczyńska, Stajnia i Hipoterapia Promyk w Szklarach Górnych - Lidia Kozłowska, Jack - System - Jacek Lasota, Sklep Groszek - Andrzej Ferenc, Folwark i Stajnia w Osieku, Galeria Fryzur - Katarzyna Przybyła.  Ponadto sponsorzy tacy jak: Bajkowa Kraina, Galeria Rozmaitości, Energetyka Grupa KGHM, Piekarnia Obora, Gmina Lubin, Allure Studio Urody, McDonalds, Doggylicious  i  Lodziarnia Sandi w Lubinie ufundowali nagrody dla uczestników Festiwalu rolnictwa.

Oprócz konkursów na ściernisku przy ul. Bursztynowej odbywały się darmowe pokazy dawnych zawodów można było: ulepić garnek z gliny, wykuć podkowę, zbudować piec. Atrakcjami dodatkowymi była bezpłatna:  przejażdżka wozem drabiniastym, dojenie kóz i jazda konna.

Rolnictwo w miejscowości Obora rozkwita, choć wydawać by się mogło, że to prawie miasto, dlatego też tak chętnie na zaproszenie Stowarzyszenia Kwiaty Obory odpowiedział bohater I edycji programu Rolnik szuka żony - Adam Kraśko.

- Uczestniczę w wielu imprezach o charakterze rolniczym, które odbywają się  na Warmii i Mazurach, ale tak rodzinnej imprezy dawno nie widziałem. Podobało mi się zwłaszcza to, że małżeństwa z dziećmi przyszły, by pokazać młodemu pokoleniu tradycje, których nie zobaczą w monitorze komputera i że większość uczestników festiwalu przyszła, by porozmawiać z rolnikami po prostu z nimi pobyć. To bardzo budujące.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Lubin. Nazwa zadania : "Popularyzacja kultury i tradycji rolniczej Gminy Lubin poprzez organizację wystawy i konkursu maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych działań wzmacniających."

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego województwa Dolnośląskiego. Nazwa zadania: "Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Obora"

W imieniu organizatorów dziękuję wystawcom oraz wszystkim uczestnikom.

Patrycja Słota

woborze.pl

Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17080.html
Ten artykuł był czytany 457 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0