Niedziela, 25 marca 2018 r.   Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Podsumowanie kwalifikacji wojskowej Podsumowanie kwalifika...
101 mężczyzn z Gminy Lubin otrzymało wezwania i miało obowiązek zgłosić na przeprowadzaną w marcu kwalifikację wojskową. Na badania nie stawili s... »Opowieści o ludziach: Nerwy puściły Opowieści o ludziach: ...
Zofia była w ciągłym stresie. Cóż z tego, że miała rodzinę (męża i dwoje dzieci) ? Cóż z tego, ze  w pracy ją szanowano za wie... »Sukces Artura Trubickiego w Niemczech Sukces Artura Trubicki...
Ścinawianin Artur Trubicki wywalczył dwa złote medale w karate kumite w Międzynarodowych Zawodach Karate WKF w Burkhardtsdorf w Niemcze... »Najnowsze oferty pracy z PUP Lubin Najnowsze oferty pracy...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 23 marca 2018 r. STOLARZ- ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Bezpieczeństwo osób pieszych
Data dodania: 20 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Bezpieczeństwo osób pieszych

Nieuchronnie zbliża się bardzo niebezpieczna pora roku dla osób pieszych. Od października do końca stycznia policja odnotowuje niemal 2 razy więcej wypadków z ich udziałem, niż w okresie letnim. Lubińska policja wychodząc naprzeciw ograniczeniu wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, prowadzi wiele działań prewencyjno – edukacyjnych, spotykając się z pieszymi w różnym przedziale wiekowym. W sobotę, 16 września, funkcjonariusze odwiedzili członków ogrodów działkowych „Uroczysko” w Lubinie, rozdając kamizelki odblaskowe i opaski. Elementy odblaskowe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego wraz z policjantką zespołu profilaktyki społecznej lubińskiej komendy, 16 września br. odwiedzili członków ogrodów działkowych „Uroczysko” w Lubinie. Policjancji rozdając kamizelki odblaskowe i opaski samozaciskowe zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, kiedy pieszy ubrany w ciemne kolory jest niewidoczny dla kierujących autami. Wiele tragedii dałoby się uniknąć, gdyby piesi nosili elementy odblaskowe. Mając kamizelkę kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z dużej odległości. Niestety pieszy pozbawiony takiego elementu, zauważony jest najczęściej, gdy kierowca nie ma szans na zahamowanie pojazdu – relacjonuje st. asp. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Uczestnicy spotkania bardzo chętnie ubierali kamizelki, uważnie słuchając rad policjantów, jak być bezpiecznym, a przede wszystkim widocznym na drodze.

Elementy odblaskowe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17085.html
Ten artykuł był czytany 147 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0