Wtorek, 14 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 81

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Premiera oratorium „Pocałunek Boga” Premiera oratorium ...
"Pocałunek Boga" to ostatnie oratorium TRYPTYKU LEGNICKIEGO, które powstaje z racji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Nar&oacu... »18-letni amator rowerów trafił w ręce lubińskich policjantów 18-letni amator roweró...
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi z Lubina za liczne kradzieże sklepowe, kradzieże z włamaniem do piwnic oraz zniszczenie mienia. ... »ZG Lubin: Nie żyje pracownik ZG Lubin: Nie żyje pra...
W sobotę, 11 sierpnia na terenie kopalni ZG Lubin należącej do KGHM, podczas czyszczenia konstrukcji szybu L-VI w Rynarcicach, zasłabł pracownik ... »Trwa modernizacja głównej arterii Lubina Trwa modernizacja głów...
Przejeżdżając lub włączając się do ruchu na Aleję Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (Maćkałówka), kierowcy muszą zachować szczególną os... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Nauka angielskiego – trendy w 2017 r.
Data dodania: 25 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Nauka angielskiego –  trendy w 2017 r.

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach powszechnie wymagana. Jakie trendy w nauce języka angielskiego obowiązują w roku 2017? W odróżnieniu od lat poprzednich coraz większą rolę przypisuje nauce samodzielnej. Jeszcze kilkanaście lat temu samodzielna nauka nie była tak prosta, jak jest obecnie. Nauka samodzielna wymaga bardzo dużej samodyscypliny oraz odpowiedniej motywacji. Co przemawia za tym, aby uczyć się języka angielskiego samodzielnie? Na pewno można tu mówić o niższych kosztach i większej dostępności. Rozwój sieci internetowej sprawił, że nie ma znaczenia to, w jakim miejscu się zamieszkuje.

 

Trendy w nauce języka angielskiego nie zmieniają się od kilku lat.

Największy nacisk położony jest na naukę indywidualną. Trendy jest także uczenie się przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach, kiedy codziennie jest dużo do zrobienia, bardzo przydatna jest możliwość uczenia się w każdej wolnej chwili. U podstaw tego rodzaju nauki stoi rozwój mobilnej sieci internetowej i możliwość korzystania z dostępu do sieci w każdym miejscu.

E-learning jest idealnym nowoczesnym narzędziem wykorzystywanym do nauki. Zaletą tego rodzaju nauki jest to, że nie trzeba już uczyć się na lekcjach w szkole. Uczniowie bardzo często wybierają e-learning, jako formę nauki ze względu na to, że mogą w ten sposób zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Co jeszcze daje e-learning? Dzięki tego rodzaju nauczaniu można rozwinąć swój potencjał. Za pomocą ćwiczeń online można niemal natychmiast otrzymać informację zwrotną na temat swoich aktualnych postępów w nauce. Nauka w dużej mierze odbywa się poprzez praktykę. Uczący się języka angielskiego ma możliwość przyswajania wiedzy w sposób dla siebie najdogodniejszy. E-learning jest bogaty w różnorodne zasoby. Bez problemu można korzystać z najrozmaitszych aplikacji mobilnych, tekstów, filmów, nagrań dźwiękowych. W tej formie nauki nauczyciel pełni rolę przewodnika i pomaga odnaleźć najlepsze formy nauki.

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie różnymi formami nauki online. Jedną z tych form są korepetycje online. Odkąd powstała platforma Preply (poznaj nowy program nauki o nazwie angielski native speaker) większa ilość osób chcących uczyć się języka angielskiego uzyskała dostęp do bazy nauczycieli z całego świata. Co daje nauka z Preply? Korepetycje drogą online są wielokrotnie znacznie tańsze od tych tradycyjnych. Dzieje się tak, dlatego, że na portalu jest dostęp do wielu nauczycieli z różnych miejsc na całym świecie. Odchodzi również koszt dojazdów, który musiał być ponoszony w korepetycjach stacjonarnych. Pozwala to również na zaoszczędzenie czasu. Korepetycje online to przykład na to, jak może wyglądać nauka indywidualna. Aktualne trendy potwierdzają, że ten sposób nauki należy obecnie do najbardziej efektywnych. Korepetycje odbywają się za pomocą ogólnodostępnego i bezpłatnego komunikatora Skype.

Lekcje nie polegają jedynie na konwersacji. Dobry lektor zapewnia szereg innych rozwiązań i ma bogaty warsztat. W tym miejscu można wymienić cechy dobrego nauczyciela online. Należą do nich:

       Zaangażowanie

       Umiejętność motywowania

       Szanowanie czasu swojego i czasu ucznia. Umiejętne egzekwowanie.

       Znajomość różnego typu metod nauczania

       Kompetencje

 

Trendy w nauce języka angielskiego od kilku lat dotyczą podobnych kwestii.  Język angielski jest nadal jednym z najczęściej podejmowanych języków obcych do nauki. W naszym kraju języka angielskiego uczy się już od najmłodszych lat. W późniejszych latach, w szkole dochodzą jeszcze dodatkowe języki takie jak: niemiecki, francuski, hiszpański. Jednak to język angielski jest tym, który jest najczęściej nauczany. W sieci daje się zauważyć podobny trend. Najwięcej materiałów do nauki języka online jest dostępna dla tych, którzy chcą zgłębiać tajniki języka angielskiego. Jedną z bardzo popularnych metod nauczania jest tak zwane zanurzenie się w języku obcym. Jest to immersja językowa. W skrócie polega ona na tym, że codziennie przez wiele godzin obcuje się z językiem angielskim. Nie są to jednak tradycyjne lekcje języka angielskiego, ale różnego rodzaju swobodne kontakty językowe. W dużej mierze ta metoda może być tak popularna dzięki rozwojowi sieci internetowej. Za pomocą korepetycji online można uczyć się za pomocą konwersacji wyłącznie w języku angielskim z native speakerem. Tego rodzaju nauka w dużej mierze prowadzi do przełamania bariery w komunikowaniu się. Powiększa się zasób słownictwa, a także zwiększa umiejętność płynnego porozumiewania się. Zanurzanie się w języku to także oglądanie angielskojęzycznych filmów w oryginalnej wersji. Słuchanie muzyki, otaczanie się językiem angielskim z każdej możliwej strony.

W obecnych czasach cenione jest to, aby ciągle się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Ma to również zastosowanie w języku angielskim, ponieważ języka można uczyć się w każdym wieku. Korepetycje online, materiały edukacyjne online nie są zarezerwowane tylko dla osób młodych. Na czasie jest ciągła aktywność umysłowa oraz inwestowanie w swój rozwój niezależnie od wieku. Duży nacisk kładzie na różnego rodzaju indywidualne formy nauczania, które według statystyk są jednymi najbardziej skutecznych. Indywidualna nauka z wykorzystaniem sieci internetowej jest wygodna, daje nieskończenie wiele możliwości. Ta forma nauki pozwala na zdobywanie wiedzy we własnym tempie w dogodnym dla siebie czasie i okolicznościach.

Słowa kluczowe: lubin silesian
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17105.html
Ten artykuł był czytany 436 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0