Sobota, 23 czerwca 2018 r.   Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 60

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KGHM ma nowy zarząd KGHM ma nowy zarząd
Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki. Powołano też dwoje wiceprezesów.   Rad... »W Lubinie będzie kocia kawiarnia „Meow Cafe” W Lubinie będzie kocia...
Kocia kawiarnia “Meow cafe”- powstała na poczet kociarni - czyli na potrzeby domu tymczasowego Naszej Fundacji dla zwierząt “Po... »Filmowe Poranki: Strażak Sam cz.2 Filmowe Poranki: Straż...
Zapraszamy na porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Strażak Sam cz.2. W niedzielę 24 czerwca o godz. 10.30 zaprezent... »Ogólnopolskie święto kolorów, czyli Holi Festival Poland w Lubinie Ogólnopolskie święto k...
22-giego czerwca na Lubińskich Błoniach ogólnopolskie święto kolorów, czyli Holi Festival Poland zawita do Lubina - Impreza przywę... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Wstępne wyniki śmierci górnika z ZG Rudna
Data dodania: 11 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Wstępne wyniki śmierci górnika z ZG Rudna

Utrata przytomności byłą prawdopodobną przyczyną śmierci 24-letniego górnika, który zginął w sobotę w należącej do KGHM Polska Miedź kopalni Rudna w Polkowicach.

Rzecznik legnickiej prokuratury okręgowej prok. Lidia Tkaczyszyn w środę poinformowała, że medycy sądowi nie stwierdzili żadnych obrażeń ciała. Omdlenie,upadek i zachłyśnięcie się mokrym szlamem z wyrobiska – tak ustalili biegli sądowi po sekcji zwłok.

– Mateusz W. najprawdopodobniej zasłabł i upadł na mokre podłoże. Potem zachłysnął się mokrym szlamem z tego podłoża – dodała prokurator.

Nadal badane są przyczyny zasłabnięcia 24-latka. – Musimy przeprowadzić dodatkowe badania, by jednoznacznie stwierdzić, dlaczego doszło do zasłabnięcia. Przyczyn może być kilka i muszą być one zweryfikowane obiektywnymi dowodami – mówi Tkaczyszyn.

Podkreśliła, że śledztwo prowadzone jest w kierunku śmiertelnego wypadku przy pracy, dlatego będą wyjaśniane wszelkie okoliczności związane m.in. z zachowaniem zasad BHP.

– Ustalimy, czy młody człowiek z niewielkim stażem pracy, dopiero niedawno zatrudniony na stanowisku mechanika-ślusarza pod ziemią, był odpowiednio wprowadzony na to miejsce pracy. Czy odbywał przeszkolenia – powiedziała Tkaczyszyn.

Prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki, poza oficjalnym śledztwem, które prowadzi prokuratura oraz WUG, powołał specjalną komisję, która także prowadzi czynności, mające ustalić czy doszło do zaniedbań i naruszenia procedur wewnętrznych.

Przypomnijmy.

Górnik w sobotę nie wyjechał po pracy z korytarzy kopalnianych na górę. Ratownicy odnaleźli jego ciało w niedzielę po godzinie 17. Ciało znajdowało się w wyrobisku wyłączonym z ruchu, za betonową tamą wentylacyjną.

Akcja poszukiwawcza trwała dobę. Ratownicy nie mogli namierzyć sygnału z aparatu ucieczkowego, w który wyposażony jest każdy górnik pracujący pod ziemią. W tym dniu, w kopalni Rudna nie doszło do wstrząsu górotworu.

24-letni górnik był żonaty, osierocił dziecko, pracował w KGHM dopiero od miesiąca.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17178.html
Ten artykuł był czytany 356 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0