Poniedzialek, 18 grudnia 2017 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 98

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Mikołaj w Buczynce Mikołaj w Buczynce
Przywiózł ze sobą nie tylko prezenty, ale także śnieg i wiele dobrego humoru, który szybko udzielił się wszystkim. Już po raz czwar... »Mieszkańcy zapłacą mniej Mieszkańcy zapłacą mni...
W listopadzie radni podjęli uchwały w wielu istotnych dla mieszkańców gminy Rudna kwestiach m.in. dotyczących wysokości opłat i podatk&oac... »Dziwny jest ten świat Dziwny jest ten świat
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec ... »Lubiński autobus piętrowy-”Piętruś” Lubiński autobus piętr...
Sentyment mieszkańców Lubina do jeżdżącego jeszcze całkiem niedawno po naszym mieście, pięknego autobusu piętrowego nadal jest ogromny. Ka... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych
Data dodania: 12 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

76-latek z poważnymi obrażeniami przewieziony do szpitala. Mężczyzna kierując rowerem wjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy.

Wczoraj, tj. 11 października br., około godz. 13.00, w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej z Przemysłową w Polkowicach, doszło poważnego zdarzenia z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mężczyzna kierując rowerem wjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy. W wyniku tego doszło do potrącenia rowerzysty, który doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany przez zespół pogotowia do szpitala – informuje asp.szt. Daria Solińska z polkowickiej policji.

Mając na uwadze bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych przypominamy o obowiązku przestrzegania przepisów regulujących zasady poruszania się po drogach.

Art. 26 ust.3, pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Przepis dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym również rowerzystów.

Art. 14 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pieszy przechodzący po przejściu ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Pieszy musi pamiętać, że ustawodawca zabronił mu wchodzenia bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd – co jest bezwzględnym warunkiem bezpiecznego korzystania z przejścia. Pieszy przede wszystkim musi dać kierowcy możliwość zatrzymania się przed przejściem. Kierujący pojazdem dostrzegając zagrożenie nie jest w stanie zatrzymać pojazdu w miejscu. Czas reakcji kierowcy na zagrożenie wynosi około 1 sekundy, a czas zatrzymania samochodu jest uzależniony od takich czynników jak prędkość pojazdu oraz stan nawierzchni – jej przyczepność.

Pojazd jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 50 km/h potrzebuje około 25 metrów odcinka drogi na zatrzymanie się. Są to wartości minimalne dla awaryjnego gwałtownego hamowania, które przebiega w dobrych warunkach atmosferycznych na suchej, szorstkiej nawierzchni. W miarę pogorszenia się warunków droga ta ulega wydłużeniu. Każde wtargnięcie niechronionego uczestnika ruchu drogowego na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się potrąceniem.

Art. 26 ust.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym nakazuje kierującemu pojazdem, który zbliża się do przejścia dla pieszych zachowanie szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach przecięcia się kierunków ruchu i przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

KPP w Polkowicach

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17183.html
Ten artykuł był czytany 410 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.042 sek.Lubin 1.0