Poniedzialek, 18 czerwca 2018 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 64

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
DOPALACZE – Apel Policji do rodziców i opiekunów DOPALACZE – Apel...
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z ró... »Za włamania i kradzieże na 2 lata do więzienia Za włamania i kradzież...
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lubina, który na terenie całego miasta od grudnia do czerwca ... »KGHM będzie stosować tzw. split payment KGHM będzie stosować t...
KGHM będzie dokonywać płatności na rzecz dostawców przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności od 1 lipca – poinformowała ost... »Dwa odcinki z trzech dolnośląskiej trasy S3 na finiszu Dwa odcinki z trzech d...
Zgodnie z kontraktem prace budowlane przy budowie trasy S3 na 2 z 3 dolnośląskich odcinkach zakończyły się zgodnie z założonym harmonogramem. Są ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1985 Przekazanie nowego stadionu piłkarskiego - GOS

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych
Data dodania: 12 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

76-latek z poważnymi obrażeniami przewieziony do szpitala. Mężczyzna kierując rowerem wjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy.

Wczoraj, tj. 11 października br., około godz. 13.00, w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej z Przemysłową w Polkowicach, doszło poważnego zdarzenia z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mężczyzna kierując rowerem wjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy. W wyniku tego doszło do potrącenia rowerzysty, który doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany przez zespół pogotowia do szpitala – informuje asp.szt. Daria Solińska z polkowickiej policji.

Mając na uwadze bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych przypominamy o obowiązku przestrzegania przepisów regulujących zasady poruszania się po drogach.

Art. 26 ust.3, pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Przepis dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym również rowerzystów.

Art. 14 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pieszy przechodzący po przejściu ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Pieszy musi pamiętać, że ustawodawca zabronił mu wchodzenia bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd – co jest bezwzględnym warunkiem bezpiecznego korzystania z przejścia. Pieszy przede wszystkim musi dać kierowcy możliwość zatrzymania się przed przejściem. Kierujący pojazdem dostrzegając zagrożenie nie jest w stanie zatrzymać pojazdu w miejscu. Czas reakcji kierowcy na zagrożenie wynosi około 1 sekundy, a czas zatrzymania samochodu jest uzależniony od takich czynników jak prędkość pojazdu oraz stan nawierzchni – jej przyczepność.

Pojazd jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 50 km/h potrzebuje około 25 metrów odcinka drogi na zatrzymanie się. Są to wartości minimalne dla awaryjnego gwałtownego hamowania, które przebiega w dobrych warunkach atmosferycznych na suchej, szorstkiej nawierzchni. W miarę pogorszenia się warunków droga ta ulega wydłużeniu. Każde wtargnięcie niechronionego uczestnika ruchu drogowego na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się potrąceniem.

Art. 26 ust.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym nakazuje kierującemu pojazdem, który zbliża się do przejścia dla pieszych zachowanie szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach przecięcia się kierunków ruchu i przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

KPP w Polkowicach

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17183.html
Ten artykuł był czytany 450 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0