Środa, 26 września 2018 r.   Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 66

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Tragiczny wypadek na DK 94. Dwie osoby nie żyją, a jedna osoba jest ranna Tragiczny wypadek na D...
Dwie osoby zginęły w zderzeniu dwóch aut osobowych. Do wypadku doszło dziś wieczorem na drodze krajowej nr 94 w Prochowicach.Droga krajowa... »Co pacjent powinien wiedzieć o e-ZLA? Co pacjent powinien wi...
Na Dolnym Śląsku, w każdym tygodniu ponad 13 tysięcy elektronicznych zwolnień trafia na komputery ZUS. Od 1 grudnia to będzie jedyna, honorowana ... »Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
MERCUS Logistyka sp. z o.o.Magazynier MERCUS Logistyka sp. z o.o.Magazynier KGHM Polska Miedź S.A. CentralaSpecjalista w Wydziale Ryzyka Rynkow... »Mając ponad dwa promile uszkodziła samochód sąsiada Mając ponad dwa promil...
Lubińscy dzielnicowi zatrzymali 40 - letnią mieszkankę Lubina, która według zgłoszenia świadków, wyjeżdżając ze swojej pose... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie
Data dodania: 18 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie

Ponad 21 tys. zł zapłaciła Gmina Lubin za akcję gaszenia sierpniowego pożaru składowiska odpadów w Kłopotowie. To koszty ekwiwalentu dla strażaków, paliwa, wody i wypożyczenia sprzętu ciężkiego.

Pożar, który wybuchł 20 sierpnia 2017 r. w Kłopotowie – gaszony był przez ponad dwie doby. W akcji wzięło udział 13 jednostek straży pożarnej.

Walka z ogniem na składowisku odpadów była bardzo trudna. Pożar docierał do coraz niższych partii zalegających tam hałd śmieci i pojawiał się w miejscach, które wydawały się być już ugaszone. Potrzebny był ciężki sprzęt w postaci koparek, by palące się odpady przerzucać i ostatecznie dogaszać.

10 tys. 576 zł – to kwota ekwiwalentu wypłaconego strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubin, paliwo pochłonęło 2.271 zł, a rachunek na kwotę 7 tys. 264 za zużytą wodę wystawiło gminie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wypożyczenie sprzętu ciężkiego kosztowało prawie 1300 zł. Ogólny koszt udziału w akcji gaśniczej OSP Gminy Lubin zamknął się kwotą 21 tys. 407 zł.

Był to już czwarty pożar składowiska odpadów w Kłopotowie w ciągu ostatnich niespełna trzech lat. Ten z 2015 roku gaszono przez ponad tydzień.

W przypadku poprzednich zdarzeń jedna z hipotez mówiła o podpaleniu. Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie zostało jednak umorzone. Przed sądem w Lubinie toczy się proces przeciwko właścicielowi i dyrektorowi zarządzającemu Spółki R-Power.  Głogowska prokuratura w liczącym ponad 20 stron akcie oskarżenia zarzuciła im m.in. składowanie odpadów niebezpiecznych, w warunkach do tego nieprzeznaczonych, co mogło stanowić zagrożenia dla zdrowia mieszkających tam osób, poprzez zanieczyszczenie gleby i wody.

Akt oskarżenia skierowany do lubińskiego sądu, objął okres od 1 stycznia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r., ale materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest gromadzony, ponieważ mimo cofnięcia pozwolenia na składowanie odpadów w tym miejscu oraz zakazów wjazdu dla samochodów powyżej 3,5 tony  na wysypisko odpadów w Kłopotowie cały czas przyjeżdżają kolejne transporty śmieci.

Ostatni wjazd tira na wysypisko lubińscy policjanci udaremnili 7 września 2017 r. Potwierdzonych zgłoszeń w tej sprawie było w tym roku kilkanaście.

O pożarze z sierpnia 2017 r. także powiadomiona została głogowska prokuratura, jednak tego wątku nie włączono do prowadzonego postępowania i sprawa  – zgodnie z właściwością miejscową – skierowana została do Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17209.html
Ten artykuł był czytany 302 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0