Poniedzialek, 18 czerwca 2018 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 61

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
DOPALACZE – Apel Policji do rodziców i opiekunów DOPALACZE – Apel...
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z ró... »Za włamania i kradzieże na 2 lata do więzienia Za włamania i kradzież...
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lubina, który na terenie całego miasta od grudnia do czerwca ... »KGHM będzie stosować tzw. split payment KGHM będzie stosować t...
KGHM będzie dokonywać płatności na rzecz dostawców przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności od 1 lipca – poinformowała ost... »Dwa odcinki z trzech dolnośląskiej trasy S3 na finiszu Dwa odcinki z trzech d...
Zgodnie z kontraktem prace budowlane przy budowie trasy S3 na 2 z 3 dolnośląskich odcinkach zakończyły się zgodnie z założonym harmonogramem. Są ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie
Data dodania: 18 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie

Ponad 21 tys. zł zapłaciła Gmina Lubin za akcję gaszenia sierpniowego pożaru składowiska odpadów w Kłopotowie. To koszty ekwiwalentu dla strażaków, paliwa, wody i wypożyczenia sprzętu ciężkiego.

Pożar, który wybuchł 20 sierpnia 2017 r. w Kłopotowie – gaszony był przez ponad dwie doby. W akcji wzięło udział 13 jednostek straży pożarnej.

Walka z ogniem na składowisku odpadów była bardzo trudna. Pożar docierał do coraz niższych partii zalegających tam hałd śmieci i pojawiał się w miejscach, które wydawały się być już ugaszone. Potrzebny był ciężki sprzęt w postaci koparek, by palące się odpady przerzucać i ostatecznie dogaszać.

10 tys. 576 zł – to kwota ekwiwalentu wypłaconego strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubin, paliwo pochłonęło 2.271 zł, a rachunek na kwotę 7 tys. 264 za zużytą wodę wystawiło gminie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wypożyczenie sprzętu ciężkiego kosztowało prawie 1300 zł. Ogólny koszt udziału w akcji gaśniczej OSP Gminy Lubin zamknął się kwotą 21 tys. 407 zł.

Był to już czwarty pożar składowiska odpadów w Kłopotowie w ciągu ostatnich niespełna trzech lat. Ten z 2015 roku gaszono przez ponad tydzień.

W przypadku poprzednich zdarzeń jedna z hipotez mówiła o podpaleniu. Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie zostało jednak umorzone. Przed sądem w Lubinie toczy się proces przeciwko właścicielowi i dyrektorowi zarządzającemu Spółki R-Power.  Głogowska prokuratura w liczącym ponad 20 stron akcie oskarżenia zarzuciła im m.in. składowanie odpadów niebezpiecznych, w warunkach do tego nieprzeznaczonych, co mogło stanowić zagrożenia dla zdrowia mieszkających tam osób, poprzez zanieczyszczenie gleby i wody.

Akt oskarżenia skierowany do lubińskiego sądu, objął okres od 1 stycznia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r., ale materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest gromadzony, ponieważ mimo cofnięcia pozwolenia na składowanie odpadów w tym miejscu oraz zakazów wjazdu dla samochodów powyżej 3,5 tony  na wysypisko odpadów w Kłopotowie cały czas przyjeżdżają kolejne transporty śmieci.

Ostatni wjazd tira na wysypisko lubińscy policjanci udaremnili 7 września 2017 r. Potwierdzonych zgłoszeń w tej sprawie było w tym roku kilkanaście.

O pożarze z sierpnia 2017 r. także powiadomiona została głogowska prokuratura, jednak tego wątku nie włączono do prowadzonego postępowania i sprawa  – zgodnie z właściwością miejscową – skierowana została do Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17209.html
Ten artykuł był czytany 275 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.046 sek.Lubin 1.0