Środa, 21 luty 2018 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 69

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dzień otwarty dla kandydatów do pracy w szeregach POLICJI Dzień otwarty dla kand...
21 lutego 2018 roku w godzinach 8.00-15.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kad... »8. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2018 8. Wiosenny Obóz Przel...
Ruszyły zapisy do udziału w 8. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2018 Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Celem 8. WOP Lubin 2018 jest: doskonaleni... »Absolutorium dla zarządu OSP w Raszówce Absolutorium dla zarzą...
W 13 akcjach ratowniczych – ośmiu pożarach oraz 13 likwidacjach miejscowych zagrożeń uczestniczyli w 2017 roku strażacy z Raszówki. ... »KGHM: „dobre porozumienie” dotyczące wzrostu wynagrodzeń na 2018 rok KGHM: „dobre por...
Po negocjacjach płacowych uzgodniono, że „tabela z kategoriami osobistego zaszeregowania ulegnie zmianie i płaca zasadnicza każdego pracown... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie
Data dodania: 18 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Olbrzymie koszty pożaru w Kłopotowie

Ponad 21 tys. zł zapłaciła Gmina Lubin za akcję gaszenia sierpniowego pożaru składowiska odpadów w Kłopotowie. To koszty ekwiwalentu dla strażaków, paliwa, wody i wypożyczenia sprzętu ciężkiego.

Pożar, który wybuchł 20 sierpnia 2017 r. w Kłopotowie – gaszony był przez ponad dwie doby. W akcji wzięło udział 13 jednostek straży pożarnej.

Walka z ogniem na składowisku odpadów była bardzo trudna. Pożar docierał do coraz niższych partii zalegających tam hałd śmieci i pojawiał się w miejscach, które wydawały się być już ugaszone. Potrzebny był ciężki sprzęt w postaci koparek, by palące się odpady przerzucać i ostatecznie dogaszać.

10 tys. 576 zł – to kwota ekwiwalentu wypłaconego strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubin, paliwo pochłonęło 2.271 zł, a rachunek na kwotę 7 tys. 264 za zużytą wodę wystawiło gminie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wypożyczenie sprzętu ciężkiego kosztowało prawie 1300 zł. Ogólny koszt udziału w akcji gaśniczej OSP Gminy Lubin zamknął się kwotą 21 tys. 407 zł.

Był to już czwarty pożar składowiska odpadów w Kłopotowie w ciągu ostatnich niespełna trzech lat. Ten z 2015 roku gaszono przez ponad tydzień.

W przypadku poprzednich zdarzeń jedna z hipotez mówiła o podpaleniu. Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie zostało jednak umorzone. Przed sądem w Lubinie toczy się proces przeciwko właścicielowi i dyrektorowi zarządzającemu Spółki R-Power.  Głogowska prokuratura w liczącym ponad 20 stron akcie oskarżenia zarzuciła im m.in. składowanie odpadów niebezpiecznych, w warunkach do tego nieprzeznaczonych, co mogło stanowić zagrożenia dla zdrowia mieszkających tam osób, poprzez zanieczyszczenie gleby i wody.

Akt oskarżenia skierowany do lubińskiego sądu, objął okres od 1 stycznia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r., ale materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest gromadzony, ponieważ mimo cofnięcia pozwolenia na składowanie odpadów w tym miejscu oraz zakazów wjazdu dla samochodów powyżej 3,5 tony  na wysypisko odpadów w Kłopotowie cały czas przyjeżdżają kolejne transporty śmieci.

Ostatni wjazd tira na wysypisko lubińscy policjanci udaremnili 7 września 2017 r. Potwierdzonych zgłoszeń w tej sprawie było w tym roku kilkanaście.

O pożarze z sierpnia 2017 r. także powiadomiona została głogowska prokuratura, jednak tego wątku nie włączono do prowadzonego postępowania i sprawa  – zgodnie z właściwością miejscową – skierowana została do Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17209.html
Ten artykuł był czytany 246 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.064 sek.Lubin 1.0