Sobota, 20 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 114

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>




Wiadomości z Lubina
Pies i koty czekają na dom Pies i koty czekają na...
Siedem kotów z terenu gminy Rudna oraz pies wyłapany w Chełmie, szukają swojego właściciela lub nowego domu. Koty są przebadane przez leka... »Wykazy nieruchomości do sprzedaży Wykazy nieruchomości d...
Urząd Gminy Lubin publikuje dwa wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.   Wykazy obej... »Wyborco – sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! Wyborco – sprawd...
Wyborco przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania alb... »Niedopałkiem papierosa zniszczył dziecięcy wózek i rower Niedopałkiem papierosa...
Szybka reakcja policjantów oraz straży pożarnej być może zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść na jednym z bloków na te... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll




















Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Znaleźli karty płatnicze zamiast je oddać ruszyli na zakupy
Data dodania: 19 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Znaleźli karty płatnicze zamiast je oddać ruszyli na zakupy

Trzech mieszkańców Lubina znalazło karty płatnicze. Zamiast je oddać ulegli pokusie i ruszyli na zakupy. Zostali zatrzymani przez lubińskich kryminalnych. 

Do lubińskiej policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące użycia kart płatniczych, które zostały zagubione przez ich właścicieli. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. Jak się okazało jedną kartę znalazł 14 latek a kolejną bracia w wieku 23 i 33 lat. Wszyscy są mieszkańcami Lubina. Gdyby górę wzięła uczciwość a nie pokusa nie mieli by teraz problemów z prawem – informuje asp. szt. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

W pierwszym przypadku 14 latek znalazł kartę płatniczą, która nie należała do niego. Zamiast ją zwrócić ruszył na „słodkie” zakupy. Odwiedził 5 sklepów, w których kupował słodycze. Płatności dokonywał zbliżeniowo. Teraz swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem rodzinnym. Gdzie trafi jego sprawa.

W kolejnym przypadku karta płatnicza została znaleziona przez dwóch braci. Również w tym przypadku Panowie postanowili skorzystać z okazji. Zatankowali swój samochód oraz 9-krotnie dokonali zakupów spożywczych. W ich przypadku konsekwencje będą znacznie poważniejsze, bo może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Użycie cudzej karty traktowane jest w polskim prawie jak kradzież z włamaniem.

 

KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17215.html
Ten artykuł był czytany 267 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.



Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0