Wtorek, 17 lipca 2018 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze Oszuści podają się za ...
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarz... »Sprawdź ważność swojego dowodu Sprawdź ważność swojeg...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili ważność dowodu osobistego. W ubiegłym roku ponad czterem milio... »Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną Wnioski 500+ i Dobry S...
Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wy... »Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych Wzajemne poparcie w wy...
Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na pr... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Patriotycznie w Święto Niepodległości w Gminie wiejskiej Lubin
Data dodania: 06 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

Patriotycznie w Święto Niepodległości w Gminie wiejskiej Lubin

11 listopada będziemy obchodzić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto ustanowiono osiemdziesiąt lat temu by uczcić powrót Polski na mapę Europy po 123 latach zaborów.

 

– Mimo, że nie obchodzono tego święta w latach powojennych i przywrócono je dopiero w 1989 roku, to pamięć i tradycja przetrwały. Ich wyrazem są między innymi wzruszające pieśni patriotyczne. W naszej gminie, w podniosły nastrój tego święta wprowadzą nas w jego przeddzień, panie z zespołu „Lejdis” ze Składowic – Zapraszamy w piątek o godz. 18.00 na koncert pieśni patriotycznych do świetlicy wiejskiej w Niemstowie.

11 listopada obchody zainauguruje o godz. 10.00 uroczysta msza św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Siedlcach.

Po mszy, przy zbiorowej mogile Żołnierzy Wojska Polskiego odbędzie się prezentacja patriotyczna przygotowana przez dzieci ze szkoły Podstawowej w Siedlcach, zespół wokalny „ Siedlecka nuta” oraz dzieci z przedszkola w Raszówce.

W sali gimnastycznej szkoły w Siedlcach o godz. 12.00 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Głosy z Szewskiej” .

Koncerty zaplanowano także w Osieku. W tamtejszej świetlicy, o godz. 19.00 wystąpią zespoły „Siedlecka nuta” oraz „Jarzębina”.

Z okazji Dnia Niepodległości rozegrany zostanie także Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin w świetlicy wiejskiej w Siedlcach. Zapisy rozpoczynają się o godz. 14.30, start turnieju pół godziny później. Turniej będzie rozegrany w trzech kategoriach z podziałem na płeć: seniorzy, juniorzy i dzieci.

(SR)

 

UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17291.html
Ten artykuł był czytany 362 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0