Piątek, 19 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Ptaki Powiatu Lubińskiego – nowa wystawa w plenerze Ptaki Powiatu Lubiński...
Na alei głównej Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, w sąsiedztwie budynku edukacyjnego, obejrzeć można wystawę fotografii pt.: "Ptak... »Policjantka i harcerze z wizytą u przedszkolaków Policjantka i harcerze...
Policjantka z lubińskiej komendy wspólnie z harcerzami spotkała się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12. Funkcjonariuszka uczyła i uś... »Powstali „dzięki” władzom miasta, teraz startują w wyborach ze swoim programem wyborczym Powstali „dzięki...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców od początku swojego istnienia było spontanicznym oddolnym ruchem zwykłych mieszkańców Lubina,... »Superliga mężczyzn: MKS Zagłębie Lubin vs Piotrkowianin Superliga mężczyzn: MK...
W kolejnej kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin podejmować będzie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Odmłodzony skład Miedzio... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Wybudują przystań kajakową w Chobieni
Data dodania: 09 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

Wybudują przystań kajakową w Chobieni

Wójt gminy Rudna Władysław Bigus zawarł umowę z firmą NAVIGA-STAL Sp. z o. o. na Budowę przystani kajakowej w m. Chobienia . W związku z tym już możemy odliczać dni do otwarcia przystani.

Firma NAVIGA-STAL Sp. z o. o.  powstała 2001 roku w wyniku przekształceń Przedsiębiorstwa Dostaw Inwestycyjnych i Eksportowych „Naviga” . Założycielami i pierwszymi pracownikami były osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w branży hydrotechnicznej, zdobyte przy realizacji wielu dużych budów hydrotechnicznych na rzekach Polski , Czech oraz licznych akwenach zamkniętych.

Projekty wykonane przez Firmę to m.in.: Budowa przystani kajakowej we Wrocławiu na rz. Odra przy Ostrowie Tumskim, modernizacja śluz odrzańskich w zarządzie RZGW Gliwice czy też budowa Jazu klapowego z obiektami towarzyszącymi na rz. Odra. To kilka z wielu projektów wykonanych przez firmę.

Budowa przystani ma ruszyć jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie budowy przystani jest na sierpień 2018.

Budowa przystani jest zgodna z prowadzonymi od kilku lat inicjatywami dotyczącymi rozwoju turystyki w Gminie Rudna. Pierwotnym zamysłem była budowa takiego kompleksu przy OSiR, jednak okazało się, że koszt takiej inwestycji byłby bardzo duży, a realizacja utrudniona. Dlatego zgodnie z wolą mieszkańców dokonano zmiany lokalizacji i przystań powstanie w porcie, przy ul. Nadodrzańskiej.

Wójt Władysław Bigus podkreślał, że inwestycja jest strategiczna i dlatego chce uzyskać opinię mieszkańców o zaprezentowanym podczas zebrania projekcie przystani, bo na tym etapie realizacji jest jeszcze czas na ewentualne zmiany. Wójt wyraził też nadzieję, że cały obiekt będzie intensywnie wykorzystywany i będzie naszą lokalną perełką. W ostatnim czasie prowadził także rozmowy z prezydentem Nowej Soli o turystycznym ruchu na Odrze i pomyśle, aby statki kursowały na odcinku z Nowej Soli do Wrocławia.

Kompletna dokumentacja, która kosztowała 50 tys. zł. Natomiast koszt całej inwestycji zaplanowano na  1,6 mln zł. W związku z ta inwestycją powołane zostało Stowarzyszenie Marina Chobienia, które deklaruje chęć zarządzania przystanią. Jest to dowód na to, że mamy dla kogo budować tę przystań. Gmina przygotowuje też wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.

Zgodnie z projektem przystań:

 • zostanie wybudowana w obecnym porcie rzecznym,
 • w skład całego kompleksu turystyczno- rekreacyjnego wejdą:
 1.     budynek socjalny z pełnym węzłem sanitarnym,
 2.     taras biesiadny,
 3.     magazyn na sprzęt wodny (10 kajaków, przyczepa do ich przewozu),
 4.     wiata grillowa,
 5.     tematyczny plac zabaw dla dzieci (statek, na nawierzchni bezpiecznej),
 6.     altanka widokowa,
 7.     pole namiotowe,
 8.     dystrybutory mediów o systemie przedpłatowym,
 9.     pomost o wymiarach 40mx2,4m, przystosowany do zmiany poziomu wody,
 10.     boisko do piłki siatkowej,
 11.     elementy małej architektury (ścieżki, roślinność),
 12.     bramka zraszająca,
 • cały obiekt będzie ogrodzony, oświetlony, monitorowany i przystosowany dla osób niepełnosprawnych
 • przy dawnej przeprawie promowej powstanie slip do wodowania łodzi.

źródło: Gmina Rudna

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17304.html
Ten artykuł był czytany 286 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0