Sobota, 16 grudnia 2017 r.   Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 120

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Długopis z logo – czy jest to idealny gadżet reklamowy? Długopis z logo –...
Wydawać by się mogło, że długopisy to już opatrzony i oklepany gadżet reklamowy, którego wszyscy mogą mieć dość. Jednak prawda wygląda zup... »Będzie nowoczesne lecznictwo onkologiczne w Zagłębiu Miedziowym i Zgorzelcu Będzie nowoczesne lecz...
Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa ważne projekty, które wkrótce wejd... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 15 grudnia 2017 roku. SPEDYTOR... »Zaginął Piotr Jędrzejowski Zaginął Piotr Jędrzejo...
Wydział Kryminalny prowadzi czynności poszukiwawcze w związku z zaginięciem 55-letniego Piotra Jędrzejowskiego, który 05 grudnia 2... »

» archiwum wiadomości


Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Obradowała Rada Gminy Lubin
Data dodania: 23 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

Obradowała Rada Gminy Lubin

Radni podejmowali decyzje między innym w sprawie przyszłorocznych stawek podatków, warunków i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz przekształceń gminnych szkół. Przyjęto także  program współpracy z organizacjami pozarządowymi w przyszłym roku.

 

Program był poddany wcześniej konsultacjom  z organizacjami pozarządowymi. Określa on w  sposób szczegółowy zasady oraz formy współpracy samorządu z organizacjami pożytku publicznego i wolontariatem. W przyszłym roku na ten cel  przeznaczone będzie ponad 1 mln 142 tys.

Kwestią formalną poddaną wczoraj głosowaniu rady było  przekształcenie naszych sześcioletnich szkół podstawowych w  szkoły ośmioletnie. Jest to związane z dokonaną już reformą oświaty i dotyczy placówek w Krzeczynie Wielkim, Raszówce, Siedlcach, Szklarach Górnych i Niemstowie. Od września pracują j już jako szkoły 8-letnie, przepisy wymagały jednak by do końca listopada rady podjęły w tych sprawach uchwały.

Radni zajmowali się też sprawami podatkowymi. Na wniosek wójta obniżono cenę skupu żyta ogłoszoną przez Główny Urząd Statystyczny z  52,49  do 40 zł za kwintal. To ważne, bowiem ta kwota  jest przyjmowana za podstawę do obliczania podatku rolnego w przyszłym roku.

Rada przyjęła także uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości w przyszłym roku.  Od 2015 roku osoby fizyczne z Gminy Lubin są  zwolnione z  podatku od nieruchomości  za budynki mieszkalne i niemieszkalne (m.in. garaże, stajnie), dlatego mieszkańcy nie odczują żadnych podwyżek. Na tym samym poziomie pozostał także podatek za grunty pozostałe. Zgodnie z obwieszczoną przez Ministra Finansów waloryzacją, wzrosły pozostałe stawki podatków od gruntów, budynków i budowli.

Na tym samym poziomie, zgodnie z wnioskiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, utrzymane zostały taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w miejscowości Gola, której mieszkańcy zawierają indywidualne umowy z MPWiK. W pozostałych  miejscowościach, do których wodę dostarcza GZUKIM obowiązują taryfy uchwalone we wrześniu br.

Radni przyjęli także uchwałę  w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze. Uchwała systematyzuje i dostosowuje przepisy w tym zakresie do zmieniających się przepisów prawa.

Przesunięto także datę likwidacji Gminnego Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach.  Nowym terminem likwidacji jest koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Ma to bezpośredni związek z otrzymaną dotacją w kwocie ponad 1 mln 861 tysięcy złotych na budowę dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. To pieniądze pozyskane z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2010.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17364.html
Ten artykuł był czytany 211 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.056 sek.Lubin 1.0