Wtorek, 17 lipca 2018 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze Oszuści podają się za ...
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarz... »Sprawdź ważność swojego dowodu Sprawdź ważność swojeg...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili ważność dowodu osobistego. W ubiegłym roku ponad czterem milio... »Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną Wnioski 500+ i Dobry S...
Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wy... »Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych Wzajemne poparcie w wy...
Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na pr... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Obradowała Rada Gminy Lubin
Data dodania: 23 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

Obradowała Rada Gminy Lubin

Radni podejmowali decyzje między innym w sprawie przyszłorocznych stawek podatków, warunków i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz przekształceń gminnych szkół. Przyjęto także  program współpracy z organizacjami pozarządowymi w przyszłym roku.

 

Program był poddany wcześniej konsultacjom  z organizacjami pozarządowymi. Określa on w  sposób szczegółowy zasady oraz formy współpracy samorządu z organizacjami pożytku publicznego i wolontariatem. W przyszłym roku na ten cel  przeznaczone będzie ponad 1 mln 142 tys.

Kwestią formalną poddaną wczoraj głosowaniu rady było  przekształcenie naszych sześcioletnich szkół podstawowych w  szkoły ośmioletnie. Jest to związane z dokonaną już reformą oświaty i dotyczy placówek w Krzeczynie Wielkim, Raszówce, Siedlcach, Szklarach Górnych i Niemstowie. Od września pracują j już jako szkoły 8-letnie, przepisy wymagały jednak by do końca listopada rady podjęły w tych sprawach uchwały.

Radni zajmowali się też sprawami podatkowymi. Na wniosek wójta obniżono cenę skupu żyta ogłoszoną przez Główny Urząd Statystyczny z  52,49  do 40 zł za kwintal. To ważne, bowiem ta kwota  jest przyjmowana za podstawę do obliczania podatku rolnego w przyszłym roku.

Rada przyjęła także uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości w przyszłym roku.  Od 2015 roku osoby fizyczne z Gminy Lubin są  zwolnione z  podatku od nieruchomości  za budynki mieszkalne i niemieszkalne (m.in. garaże, stajnie), dlatego mieszkańcy nie odczują żadnych podwyżek. Na tym samym poziomie pozostał także podatek za grunty pozostałe. Zgodnie z obwieszczoną przez Ministra Finansów waloryzacją, wzrosły pozostałe stawki podatków od gruntów, budynków i budowli.

Na tym samym poziomie, zgodnie z wnioskiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, utrzymane zostały taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w miejscowości Gola, której mieszkańcy zawierają indywidualne umowy z MPWiK. W pozostałych  miejscowościach, do których wodę dostarcza GZUKIM obowiązują taryfy uchwalone we wrześniu br.

Radni przyjęli także uchwałę  w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze. Uchwała systematyzuje i dostosowuje przepisy w tym zakresie do zmieniających się przepisów prawa.

Przesunięto także datę likwidacji Gminnego Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach.  Nowym terminem likwidacji jest koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Ma to bezpośredni związek z otrzymaną dotacją w kwocie ponad 1 mln 861 tysięcy złotych na budowę dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. To pieniądze pozyskane z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2010.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17364.html
Ten artykuł był czytany 327 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0