Czwartek, 22 marca 2018 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Naturalna pielęgnacja skóry Naturalna pielęgnacja ...
  Moda na kosmetyki, które wykorzystują przede wszystkim składniki bio, jest coraz większa. Polki chcą używać sprawdzonych i bezpiec... »Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin Zwołano 59. Sesję Rady...
W najbliższy poniedziałek 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lubin. Obrady rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej na I ... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
Już 23 -25 marca galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na weekend zniżek z magazynami AVANTI (03/2018) oraz LOGO (marzec 2018). „Weekend ... »Będzie Kiermasz wielkanocny w Lubinie Będzie Kiermasz wielka...
Po raz pierwszy lubiński Rynek będzie miał zaszczyt ugościć Jarmark wielkanocny w dniach 24 i 25 marca. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 1... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1-8.09.1996 Obchody pierwszych DNI LUBINA

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Obradowała Rada Gminy Lubin
Data dodania: 23 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

Obradowała Rada Gminy Lubin

Radni podejmowali decyzje między innym w sprawie przyszłorocznych stawek podatków, warunków i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz przekształceń gminnych szkół. Przyjęto także  program współpracy z organizacjami pozarządowymi w przyszłym roku.

 

Program był poddany wcześniej konsultacjom  z organizacjami pozarządowymi. Określa on w  sposób szczegółowy zasady oraz formy współpracy samorządu z organizacjami pożytku publicznego i wolontariatem. W przyszłym roku na ten cel  przeznaczone będzie ponad 1 mln 142 tys.

Kwestią formalną poddaną wczoraj głosowaniu rady było  przekształcenie naszych sześcioletnich szkół podstawowych w  szkoły ośmioletnie. Jest to związane z dokonaną już reformą oświaty i dotyczy placówek w Krzeczynie Wielkim, Raszówce, Siedlcach, Szklarach Górnych i Niemstowie. Od września pracują j już jako szkoły 8-letnie, przepisy wymagały jednak by do końca listopada rady podjęły w tych sprawach uchwały.

Radni zajmowali się też sprawami podatkowymi. Na wniosek wójta obniżono cenę skupu żyta ogłoszoną przez Główny Urząd Statystyczny z  52,49  do 40 zł za kwintal. To ważne, bowiem ta kwota  jest przyjmowana za podstawę do obliczania podatku rolnego w przyszłym roku.

Rada przyjęła także uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości w przyszłym roku.  Od 2015 roku osoby fizyczne z Gminy Lubin są  zwolnione z  podatku od nieruchomości  za budynki mieszkalne i niemieszkalne (m.in. garaże, stajnie), dlatego mieszkańcy nie odczują żadnych podwyżek. Na tym samym poziomie pozostał także podatek za grunty pozostałe. Zgodnie z obwieszczoną przez Ministra Finansów waloryzacją, wzrosły pozostałe stawki podatków od gruntów, budynków i budowli.

Na tym samym poziomie, zgodnie z wnioskiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, utrzymane zostały taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w miejscowości Gola, której mieszkańcy zawierają indywidualne umowy z MPWiK. W pozostałych  miejscowościach, do których wodę dostarcza GZUKIM obowiązują taryfy uchwalone we wrześniu br.

Radni przyjęli także uchwałę  w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze. Uchwała systematyzuje i dostosowuje przepisy w tym zakresie do zmieniających się przepisów prawa.

Przesunięto także datę likwidacji Gminnego Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach.  Nowym terminem likwidacji jest koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Ma to bezpośredni związek z otrzymaną dotacją w kwocie ponad 1 mln 861 tysięcy złotych na budowę dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. To pieniądze pozyskane z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2010.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17364.html
Ten artykuł był czytany 277 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0