Sobota, 24 luty 2018 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najnowsze oferty pracy PUP Lubin Najnowsze oferty pracy...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 23 lutego 2018 r. PRACOWNIK PO... »Przetasowania w KGHM. Nowy prezes w KGHM ZANAM Przetasowania w KGHM. ...
Od 20 lutego br. prezesem zarządu KGHM ZANAM jest Łukasz Hołubowski. Uchwałę o zmianach w zarządzie firmy podjęło obradujące tego dnia Nadzwyczaj... »Waldemar Malicki przyjedzie do Wrocławia z Filharmonią Dowcipu. Klasyka z fortepianem PLUS Waldemar Malicki przyj...
Jeden z najlepszych polskich pianistów improwizujących, a zarazem król estrady przyjedzie do Wrocławia z Filharmonią Dowcipu. To pr... »OGŁOSZENIE: KIEROWNIK PRODUKCJI BRANŻY METALOWEJ OGŁOSZENIE: KIEROWNIK ...
Grupa Ładziński: poszukuje kandydatów na stanowisko: KIEROWNIK PRODUKCJI BRANŻY METALOWEJ   Miejsce pracy Jelenia G&oacut... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Obchody Światowego Dnia ADIS w lubińskich szkołach
Data dodania: 04 grudnia 2017 — Kategoria: Wiadomości

Obchody Światowego Dnia ADIS w lubińskich szkołach

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień ADIS. W tym roku funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej włączyły się do obchodów tego święta. Wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie uczestniczyły w konkursach organizowanych przez szkoły powiatu lubińskiego.

Zdaniem ekspertów z Krajowego Centrum AIDS dokładnie, co 6 sekund na całym świecie, dochodzi do zakażenia wirusem HIV. Większość osób będących zakażonymi nie jest tego świadoma, a niestety nie leczenie prowadzi do powstania bardzo niebezpiecznej choroby AIDS. W związku z tym w Polsce każdego roku odbywają się spotkania, wykłady oraz happeningi poświęcone chorobie oraz osobom zmagającym się z nią. W tym czasie poruszane są najważniejsze kwestie związane z tą chorobą. Szczególne nasilenie działań edukacyjnych ma miejsce w dniu 01 grudnia, w dniu poświęconym obchodom Światowego Dnia AIDS.

W dniach 27 listopada oraz 01 grudnia, Komenda Powiatowa Policji w Lubinie Powiatowa wraz z Stacją Sanitarno – Epidemiologiczna w Lubinie włączyły się w ogólnopolskie działania organizując spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej oraz w konkurs organizowany przez Zespół Szkół Sportowych w Lubinie. W ramach konkursów przeprowadzono prelekcję w zakresie profilaktyki HIV/AIDS ze szczególnym uwzględnieniem zachowań ryzykownych, które omówiła funkcjonariuszka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Młodzież zapoznała się również z sytuacją epidemiologiczną zakażeń HIV/AIDS oraz z drogami zakażenia wirusem HIV. Na zakończenie spotkań został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w ramach którego młodzież wykonała plakaty nawiązujące tematycznie do profilaktyki HIV/AIDS, a także konkurs na temat HIV/AIDS.

Uczestniczący w spotkaniach uczniowie otrzymali materiały edukacyjne w tym zakresie.

źródło: Policja

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17409.html
Ten artykuł był czytany 214 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0