Wtorek, 11 grudnia 2018 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 93

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Cicha noc” w Kulturze Dostępnej „Cicha noc”...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwel... »Kieszonkowcy nie próżnują – wykorzystają każdą okazję – Kieszonkowcy nie próżn...
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w ... »,,Wolność bez nałogu” – Policja wspólnie z MOPS przeciwko narkotykom i dopalaczom ,,Wolność bez nałogu&#...
Funkcjonariusze KPP w Lubinie wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie w ra... »Z PIASTEM NA REMIS
 Z PIASTEM NA REMISR...
W 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało przed własną publicznością z Piastem Gliwice 2:2. Bramki dla lubinian strzel... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Szymon Hołownia poprowadzi koncert charytatywny
Data dodania: 10 stycznia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Szymon Hołownia poprowadzi koncert charytatywny

Ścinawianie już nie raz udowodnili, że są ludźmi dobrego serca. Kolejną okazją do wsparcia potrzebujących będzie koncert kolęd i pastorałek pod nazwą „Ścinawski Anioł Dobroczynności”, który organizowany jest już po raz piąty.

Kolejna edycja charytatywnego koncertu odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 stycznia o godz. 16:00 w ścinawskim kościele parafialnym. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się wyjątkowo, albowiem jego gościem specjalnym będzie Szymon Hołownia, znany i lubiany dziennikarz, pisarz oraz publicysta, który poprowadzi koncert.

Tego dnia jak zawsze zaśpiewają sportowcy, członkowie lokalnych organizacji, stowarzyszeń i klubów, na których zawsze można liczyć, będą to: zawodnicy, trenerzy i działacze MKS ODRA Ścinawa, pielęgniarki oraz pracownicy MGZZOP w Ścinawie, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, członkowie Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Ścinawie wspólnie z Teatrem Integracyjnym „Zaczarowana Kurtyna”, Fundacja „Przystań” i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie razem z członkami Ścinawskiej Grupy Nordic Walking, Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa” i radni Rady Miejskiej w Ścinawie, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Ścinawa, kluby honorowych dawców krwi: KHD PCK oraz HDK Serce Górnika ZG Lubin, a także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Przychowej wraz z rodzinami.

W latach ubiegłych swoje umiejętności wokalne zaprezentowały m.in. : piłkarki ręczne pierwszego zespołu MKS Zagłębie Lubin, kibice oraz zawodnicy drużyny piłki nożnej KGHM Zagłębie Lubin, artystka i śpiewaczka Lilianna Iżyk, czy ścinawscy karatecy.

Cel jest szczególny. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Dobra Fabryka”, instytucji założonej właśnie przez Szymona Hołownię, która zajmuje się m.in.: organizowaniem i niesieniem pomocy w każdym wymiarze, w szczególności pomocy bytowej, edukacyjnej i medycznej wśród osób z biedniejszych regionów świata, a także z Polski, ze szczególnym uwzględnieniem placówek prowadzonych przez polskich misjonarzy.

Podczas uroczystości jak co roku przyznany zostanie „ANIOŁ DOBROCZYNNOŚCI”. Dotychczas symboliczną figurkę otrzymały: Teresa Kogut, Honorata Adamus, Wanda Kucner oraz Lilla Pietryka, które zasłużyły się swoją działalnością charytatywną. W roku ubiegłym wyjątkowo wskazano, aż trzy takie wyróżnienia, dla pań, które działają, można by rzec, w jednym teamie, tj.: Teresy Przybył, Bożeny Pruszyńskiej oraz Władysławy Siwak. Ciekawe jak będzie tym razem?

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Informujemy także, że po koncercie o godz. 18:00 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią- naszym gościem specjalnym, który z pewnością wyczerpująco odpowie na zadawane mu pytania, a po spotkaniu z przyjemnością rozda autografy zainteresowanym.

źródło: scinawa.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17550.html
Ten artykuł był czytany 278 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0