Piątek, 17 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 81

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w II kwartale Wzrost przychodów oraz...
Najwyższe od początku 2013 roku notowania miedzi w PLN zapewniły wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w drugi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 17 sierpnia 2018 r. MAJSTER W... »Pies odnaleziony w Niemstowie szuka właściciela lub nowego domu Pies odnaleziony w Nie...
W miejscowości Niemstów na terenie Gminy Lubin odnaleziono zagubionego lub porzuconego psa. Jest to średniej wielkości samiec, mieszaniec ... »Policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania pn. Policjanci z ruchu dro...
Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą na drogach powiatu lubińskiego działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?..."Kielich" to najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa, wysokości 32,5 m?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Czy psychoterapia może być skuteczna?
Data dodania: 15 stycznia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Czy psychoterapia może być skuteczna?

Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy psychoterapeuty. Nawet, jeżeli widzisz czlowieka, który wydaje się twardo stąpać, kiedyś może nadejść jego kres wytrzymałości. Czasami jest to małe wydarzenie, które silnie wstrząśnie, a niekiedy seria zdarzeń, które w krótkim odstępie czasu wyniszczają psychicznie, warstwa po warstwie. Psychoterapeuci na co dzień muszą zmagać się z pacjentami, którzy doznali szkody na psychice z różnych powodów. Najczęstszym jest strata bliskiego - nie tylko ta śmiertelna, w wyniku wypadku, choroby czy nieszczęśliwych następstw. Trudne rozstania, rozwody, podział opieki nad dzieckiem. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, mogą to przechodzić z problemami. Niepłodność i nieskuteczne starania o dziecko, to kolejny z powodów, który może wyniszczyć człowieka, kłótnie w rodzinie, problemy finansowe oraz utrata pracy. Jak widać po tych przykładach, mogą one dotknąć niemal każdego - nawet Ciebie.

Psychoterapia w Warszawie, czyli gdzie szukać pomocy?

Z problemami, które nasilają wyłączenie z życia należy walczyć. Bagatelizowanie, ignorowanie i nie podejmowanie działań, może zakończyć się tragedią. Głęboka depresja, a nawet próby samobójcze. Psychika ludzka jest bardzo skomplikowana i nigdy nie mamy pewności, jak dana osoba może zareagować w tak ekstremalnych sytuacjach. Dlatego kluczem do sukcesu jest dobra, a zarazem skuteczna psychoterapia, którą znajdziemy w niemal każdym dużym mieście - a w szczególności w Warszawie.

Jeżeli zauważysz u siebie, bądź swoich bliskich następujące objawy - nasilające się lęki, wyłączenie z życia, brak perspektyw na przyszłość czy tworzenia planów, a także strach przed kontaktami z ludźmi, to znak, że należy działać! Nie wolno tutaj bagatelizować takich symptomów i czym prędzej należy zaczerpnąć pomoc specjalisty.

Dobra psychoterapia, czyli jaka?

Poruszony został temat związany z dobrą psychoterapią, która może zdziałać cuda. Co to jednak znaczy? Czy jest jedna, uniwersalna recepta, którą można powielać przy każdym pacjencie, albo tym samym problemie? Nie! Dobra psychoterapia to przede wszystkim taka, która została ustalona dla danej osoby, w oparciu o jej problem, cechy, psychikę, stan w jakim się znajduje oraz inne zmienne. Nie wolno powielać tych samych sposobów na różnych pacjentach, ponieważ każdy z nas jest inny, inaczej reaguje na dany problem i nie zawsze będzie mu pomagać to samo.

Jednak pomoc, rozmowa czy regularne sesje z psychoterapeutą to dobry początek, jak i klucz do sukcesu. Jeżeli osoba z problemem znajdzie się w odpowiednich rękach, wtedy należy ją wspierać i być blisko. Może się okazać, że rodzina, przyjaciele bądź partner w pewnym momencie zostanie włączony do terapii, aby zwiększyć i przyspieszyć jej skuteczność.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17570.html
Ten artykuł był czytany 329 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.052 sek.Lubin 1.0