Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 113

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pożar mieszkania w Chocianowie Pożar mieszkania w Cho...
19 stycznia 2019r. po godzinie 14.00 do JRG Polkowice  wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku mieszkalnym przy ul. Pileckiego w Ch... »Integracja czy dezintegracja? Integracja czy dezinte...
Integracja, wzmocnienie potencjału rozwoju miasta i jego konkurencyjności oraz miejski charakter sołectw – to główne argumenty prezy... »Włamywał się do szpitalnych szafek, piwnic i altanek. Usłyszał już zarzuty… Włamywał się do szpita...
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o liczne kradzieże. Zatrzymany przez p... »Okradał drogerię pod nieobecność ochrony Okradał drogerię pod n...
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu regularnie okradał jedną z d... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Czy psychoterapia może być skuteczna?
Data dodania: 15 stycznia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Czy psychoterapia może być skuteczna?

Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy psychoterapeuty. Nawet, jeżeli widzisz czlowieka, który wydaje się twardo stąpać, kiedyś może nadejść jego kres wytrzymałości. Czasami jest to małe wydarzenie, które silnie wstrząśnie, a niekiedy seria zdarzeń, które w krótkim odstępie czasu wyniszczają psychicznie, warstwa po warstwie. Psychoterapeuci na co dzień muszą zmagać się z pacjentami, którzy doznali szkody na psychice z różnych powodów. Najczęstszym jest strata bliskiego - nie tylko ta śmiertelna, w wyniku wypadku, choroby czy nieszczęśliwych następstw. Trudne rozstania, rozwody, podział opieki nad dzieckiem. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, mogą to przechodzić z problemami. Niepłodność i nieskuteczne starania o dziecko, to kolejny z powodów, który może wyniszczyć człowieka, kłótnie w rodzinie, problemy finansowe oraz utrata pracy. Jak widać po tych przykładach, mogą one dotknąć niemal każdego - nawet Ciebie.

Psychoterapia w Warszawie, czyli gdzie szukać pomocy?

Z problemami, które nasilają wyłączenie z życia należy walczyć. Bagatelizowanie, ignorowanie i nie podejmowanie działań, może zakończyć się tragedią. Głęboka depresja, a nawet próby samobójcze. Psychika ludzka jest bardzo skomplikowana i nigdy nie mamy pewności, jak dana osoba może zareagować w tak ekstremalnych sytuacjach. Dlatego kluczem do sukcesu jest dobra, a zarazem skuteczna psychoterapia, którą znajdziemy w niemal każdym dużym mieście - a w szczególności w Warszawie.

Jeżeli zauważysz u siebie, bądź swoich bliskich następujące objawy - nasilające się lęki, wyłączenie z życia, brak perspektyw na przyszłość czy tworzenia planów, a także strach przed kontaktami z ludźmi, to znak, że należy działać! Nie wolno tutaj bagatelizować takich symptomów i czym prędzej należy zaczerpnąć pomoc specjalisty.

Dobra psychoterapia, czyli jaka?

Poruszony został temat związany z dobrą psychoterapią, która może zdziałać cuda. Co to jednak znaczy? Czy jest jedna, uniwersalna recepta, którą można powielać przy każdym pacjencie, albo tym samym problemie? Nie! Dobra psychoterapia to przede wszystkim taka, która została ustalona dla danej osoby, w oparciu o jej problem, cechy, psychikę, stan w jakim się znajduje oraz inne zmienne. Nie wolno powielać tych samych sposobów na różnych pacjentach, ponieważ każdy z nas jest inny, inaczej reaguje na dany problem i nie zawsze będzie mu pomagać to samo.

Jednak pomoc, rozmowa czy regularne sesje z psychoterapeutą to dobry początek, jak i klucz do sukcesu. Jeżeli osoba z problemem znajdzie się w odpowiednich rękach, wtedy należy ją wspierać i być blisko. Może się okazać, że rodzina, przyjaciele bądź partner w pewnym momencie zostanie włączony do terapii, aby zwiększyć i przyspieszyć jej skuteczność.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17570.html
Ten artykuł był czytany 427 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.042 sek.Lubin 1.0