Piątek, 17 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 83

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w II kwartale Wzrost przychodów oraz...
Najwyższe od początku 2013 roku notowania miedzi w PLN zapewniły wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w drugi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 17 sierpnia 2018 r. MAJSTER W... »Pies odnaleziony w Niemstowie szuka właściciela lub nowego domu Pies odnaleziony w Nie...
W miejscowości Niemstów na terenie Gminy Lubin odnaleziono zagubionego lub porzuconego psa. Jest to średniej wielkości samiec, mieszaniec ... »Policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania pn. Policjanci z ruchu dro...
Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą na drogach powiatu lubińskiego działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.08.2000 Sekretarzem Miasta zostaje Pani Jadwiga Ignatowska-Zając.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Kopalnia ZG Lubin należąca do KGHM w Discovery Channel
Data dodania: 15 stycznia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Kopalnia ZG Lubin należąca do KGHM w Discovery Channel

GÓRNICY PL to pierwsza produkcja w historii polskiej telewizji, która pokazuje specyfikę pracy górnika prawie 1000 metrów pod ziemią. Program zrealizowano w należącej do KGHM Polska Miedź kopalni „Lubin”, a także w kopalniach węgla i soli. Premiera programu już 18 stycznia, o godzinie 22:00 na Discovery Channel.

Dom Seniora „Seniovita”

400 godzin zdjęciowych w nieustannym napięciu. Realizacja okupiona potem, łzami i zmęczeniem. To program, który pokazuje rzeczywistość pracy górnika w wysokich temperaturach, hałasie, ciemności i pyle. To jest właśnie codzienność pracowników w kopalniach soli, węgla i miedzi.

Dzień w dzień tysiące górników strzałowych, kombajnistów czy ładowaczy zjeżdża pod ziemię, by wydobywać miedź, sól i węgiel kamienny. W każdym z sześciu odcinków nowego programu Discovery towarzyszy górnikom z kopalni miedzi KGHM w Lubinie, węgla kamiennego JSW „Ruch Borynia” i „Budryk” na Śląsku oraz Kopalni Soli „Kłodawa”.

W pracy w kopalni KGHM liczą się wiedza i doświadczenie, a bezpieczeństwo pracowników stanowi bezwzględny priorytet. –Osoba pracująca w kopalni musi mieć w głowie poukładane, musi być silna i odpowiedzialna. Ważne w tej robocie jest to, aby być odpowiedzialnym za ludzi, w pojedynkę tu nie da rady – mówi Mariusz. Jest górnikiem przodowym z 25-letnim stażem pracy. Odpowiada za bezpieczeństwo kolegów w najcięższej części kopalni – na przodku.

W kopalni miedzi na około 700 metrach panuje klimat niemal jak w amazońskiej dżungli – niemiłosierny upał i wilgotność powietrza sięgająca niemal 100%! Tu nie ma wyjścia, trzeba być twardzielem. Mariusz jak mantrę powtarza, że „najważniejsze jest bezpieczeństwo” i tym się kieruje na co dzień. O tym dlaczego praca w kopalni miedzi jest arcytrudna mówi także Krzysztof, pracujący tutaj od 6 lat. Aktualnie jest operatorem podziemnych pojazdów, w tym „ełki” – dwudziestopięciotonowej ładowarki wożącej urobek. A także Jarosław, który od 20 lat jest instruktorem strzałowym, a od 5 lat ratownikiem górniczym.

Każda z kopalni to podziemne miasto, tętniące własnym rytmem. Są tu kilometrowe korytarze, kapliczki, stacje benzynowe, czy pokoje socjalne, a także ulice, na których panuje ruch, jak na autostradzie. Jednak górnictwo to nie tylko praca na dole. Nie wolno zapominać o kultywowanych od dziesiątek lat tradycjach. Etosie, wspólnych biesiadach i miłości do kopalni przekazywanej z pokolenia na pokolenie. W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Dla nich to uzależnienie, które wciąga i wyznacza rytm życia.

Więcej informacji na www.discoverychannel.pl oraz fanpage Discovery Channel:http://www.facebook.com/DiscoveryChannelPolska.

Discovery Channel uznawany jest za globalną markę mediową, która pozostaje jedną z najszerzej dystrybuowanych telewizji na świecie oraz liderem kategorii factual entertainment (rozrywki opartej na faktach).

Słowa kluczowe: ZG Lubin Discovery Channel
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17573.html
Ten artykuł był czytany 487 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0