Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 108

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pożar mieszkania w Chocianowie Pożar mieszkania w Cho...
19 stycznia 2019r. po godzinie 14.00 do JRG Polkowice  wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku mieszkalnym przy ul. Pileckiego w Ch... »Integracja czy dezintegracja? Integracja czy dezinte...
Integracja, wzmocnienie potencjału rozwoju miasta i jego konkurencyjności oraz miejski charakter sołectw – to główne argumenty prezy... »Włamywał się do szpitalnych szafek, piwnic i altanek. Usłyszał już zarzuty… Włamywał się do szpita...
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o liczne kradzieże. Zatrzymany przez p... »Okradał drogerię pod nieobecność ochrony Okradał drogerię pod n...
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu regularnie okradał jedną z d... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Maszyna wyciągowa kopalni ZG Lubin do modernizacji
Data dodania: 22 stycznia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Maszyna wyciągowa kopalni ZG Lubin do modernizacji

Maszyna wyciągowa szybu L-II ZACH w Zakładach Górniczych „Lubin” – najstarszej kopalni w polskim Zagłębiu Miedziowym wymaga kompleksowej modernizacji. Dzięki niej kopalnia podniesie poziom bezpieczeństwa, a także niezawodności i dyspozycyjności maszyny, obniżając koszty cyklu pracy.

Maszyna wyciągowa jest kluczowym elementem wyciągu szybowego. Służy do transportu urobku więc jej awaria może wiązać się ze stratami finansowymi dla operatora. Górniczy wyciąg szybowy szybu L-II ZACH pracuje od początku lat 70. Ostatnią modernizację, ponad 20 lat temu, przeprowadziła ABB. Te dwie dekady były okresem intensywnego rozwoju w górnictwie. Nowe technologie zwiększają wydajność maszyn wyciągowych i usprawniają pracę w czasach, gdy kopalnie borykają się z coraz głębszym wydobyciem i rosnącymi kosztami produkcji.

ABB zmodernizuje układ elektryczny oraz system sterowania maszyny wyciągowej. Dostawa obejmuje silnik główny, układ napędowy DCS800, transformator, rozdzielnicę, zespół sterowniczo-zasilający hamulca oraz sygnalizację szybową. Zmodernizowany układ sterowania będzie wykorzystywał moduły AC 800, które stanowią część systemu ABB Ability 800xA. Umożliwi to szybką, cyfrową komunikację, poprawiona zostanie kompatybilność, a sterowanie maszyną będzie mogło odbywać się z pulpitu maszynisty lub zdalnie.

Ponieważ wysoka temperatura stanowi istotny element w pracy napędu maszyny wyciągowej, ważną częścią prac będzie budowa specjalnych pomostów, na których znajdą się wydajne i niezależne systemy chłodzenia, przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach.

ABB przeprowadzi prace modernizacyjne w II kwartale 2018 roku, podczas planowanego przestoju produkcji. Właściwa realizacja zostanie przeprowadzona w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin. – Realizując zamówienie w tak krótkim czasie i wdrażając najnowocześniejsze cyfrowe technologie, pokazujemy jak dużą wagę ABB przykłada do zapewniania najlepszych rozwiązań, technologii i wiedzy eksperckiej, co przyczynia się do sukcesu naszych klientów – mówi Maciej Janowicz z Dywizji Automatyki Przemysłowej ABB w Polsce.

Modernizacja w ZG „Lubin” jest kolejnym dużym projektem realizowanych przez ABB w polskim górnictwie. Wcześniej firma nie tylko remontowała, ale także dostarczała kompletne maszyny wyciągowe w ramach projektów „pod klucz”, m.in. w ZG „Rudna” w Polkowicach.

ZG „Lubin” należą do spółki KGHM Polska Miedź S.A. i działają na Dolnym Śląsku od 1968 r. Kopalnia dysponuje łącznie siedmioma szybami, w tym jednym wydobywczym, których głębokość sięga nawet 963 m. Złoża są na tym obszarze bogate w polimetaliczną rudę, która zawiera miedź, srebro oraz w małych ilościach nikiel, kobalt i molibden. Obecny poziom wydobycia to 8 ml Mg urobku, składającego się z 68, 334 tys. Mg miedzi i 319 Mg srebra. Rocznie wydajność produkcyjna zakładu osiąga 8 mln ton rudy miedzi.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako sponsor tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

Słowa kluczowe: lubin zg Lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17603.html
Ten artykuł był czytany 350 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0