Poniedzialek, 19 marca 2018 r.   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 70

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Cuprum Hits Festival 2 Cuprum Hits Festival 2...
Jesteście gotowi na najbardziej wyczekiwany festiwal muzyki lat 90 w południowo- zachodniej Polsce, a konkretnie w Lubinie? Już niebawem, 26 maja... »Lubin. Oszustwo na ponad 4 miliony złotych – film Lubin. Oszustwo na pon...
35 i 21 – letni mieszkańcy Lubina sprzedawali podrobione filtry hydrauliczne. Straty firm to ponad 4 miliony złotych. Wyłudzony podate... »Rozstrzygnięto Konkurs „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy” Rozstrzygnięto Konkurs...
Dąbrowa Górna drugi rok z rzędu zwyciężyła w konkursie ekologicznym „ O naszą Gminę dbamy i ją sami sprzątamy”. W tym roku, w ... »W derbach Małecki wyprawiał cuda! W derbach Małecki wypr...
Co to był za mecz! Miedziowi zagrali koncertowe zawody i w derbowym spotkaniu pokonali Chrobrego Głogów 28:21 (11:12) Rewelacyjnie zagrał ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM idzie w innowacyjne rozwiązania i rozszerzenie przedmiotu działalności
Data dodania: 16 lutego 2018 — Kategoria: Wiadomości

KGHM idzie w innowacyjne rozwiązania i rozszerzenie przedmiotu działalności

Zarząd KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna zwołuje na 15 marca 2018 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, gdzie poza punktami porządkowymi jest zmiana przedmiotu działalności oraz zmiany Statutu KGHM.

„Zmienia się przedmiot działalności KGHM Polska Miedź S.A., poprzez rozszerzenie dotychczasowego przedmiotu działalności o dzierżawę własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim. Wobec powyższego, zmienia się Statut Spółki w następujący sposób: W § 6 ust.1 Statutu Spółki dodaje się punkt 85 o następujące treści: „85) Dzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim (77.40.Z)”.

Zmiana przedmiotu działalności spółki polega na rozszerzeniu przedmiotu działalności spółki o podklasę 77.40.Z .

Poniżej szczegółowe uzasadnienie dla wnioskowanych zmian:

W związku z planami rozwojowymi Spółki oraz szeroko prowadzoną działalnością badawczo – rozwojowo – innowacyjną zasadne jest rozważenie możliwości komercjalizacji niektórych przedmiotów praw własności intelektualnej zrealizowanych prac badawczo – rozwojowych poprzez sprzedaż udziałów w prawach do własności intelektualnej, bądź udzielanie osobom trzecim licencji na korzystanie z rozwiązań chronionych prawem wyłącznym (np. z prawa do patentu) lub innych rozwiązań, czerpiąc z tego stosowne korzyści.

Obecnie Statut Spółki nie pozwala na prowadzenie działalności w zakresie komercjalizacji własności intelektualnej. Wobec powyższego wskazane jest rozszerzenie przedmiotu działalności Spółki o podklasę 77.40.Z – Dzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim.

Podklasa ta obejmuje działalności związane z dzierżawą własności intelektualnej i podobnych produktów, za którą pobierane są opłaty w formie tantiemów lub opłat licencyjnych dla ich właściciela. Dzierżawa tych produktów może dotyczyć – zezwolenia na reprodukcję, wykorzystywania w późniejszych procesach lub produktach, koncesji autoryzowanej dystrybucji (franszyzy). Obecni właściciele mogą, ale nie muszą być twórcami tych produktów.

Szczegółowo 77.40.Z obejmuje:
– dzierżawę własności intelektualnej, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim, takich jak książki lub oprogramowanie komputerowe,
– tantiemy lub opłaty licencyjne płacone za prawo do korzystania z:
– prawa do patentu,
– znaków handlowych, nazwy marek,
– prawa do badania i oceny minerałów,
– franszyzy.

Ponadto, dokonanie zmian w tym zakresie ma na celu umożliwienie realizacji zapisów Strategii KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2017 – 2021 (z perspektywą do roku 2040) w przedmiocie Strategii Wspierającej Innowacje, której głównym celem jest:
– zwiększenie roli kapitału intelektualnego w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.
– efektywne zarządzanie innowacjami w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.
– Ochrona własności intelektualnej w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.

Dokładnie chodzi o dzierżawę własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim. W skrócie zmiana ma doprowadzić do tego, aby spółka mogła prowadzić komercjalizację prowadzonych badań, sprzedaż udziałów w prawach itp.

Obecnie statut KGHM nie pozwala na prowadzenie działalności w zakresie komercjalizacji własności intelektualnej. W praktyce więc spółka mogłaby na tym zarabiać w bardzo ograniczony sposób. Zmiana statutu, będącego kluczowym dokumentem dla każdej spółki, umożliwia zmianę tej niekorzystnej sytuacji.
KGHM w nowych szatach

KGHM musi mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami, a zarządzający spółką maja tego świadomość. Zresztą szefowie spółki mają tego świadomość. Koncern rozszerza sferę działalności. Z jednej strony to zakup nowych aktywów wydobywczych (wciąż trwa konsumpcja przejęcia kanadyjskiej Quadra FNX). Z drugiej zaangażowanie w nowe projekty lub lepsze wykorzystanie już posiadanego potencjału. Takim przykładem może być drążenie szybów.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17731.html
Ten artykuł był czytany 359 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0