Niedziela, 23 września 2018 r.   Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
TRUDNE WYZWANIE, A MY LUBIMY WYZWANIA TRUDNE WYZWANIE, A MY ...
W sobotę o godzinie 18:00 na Stadionie Energa w Gdańsku KGHM Zagłębie Lubin zagra w 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy z miejscową Lechi... »Gwałtowna zmiana pogody w weekend. Silny wiatr, opady, a nawet śnieg Gwałtowna zmiana pogod...
Weekend przyniesie diametralną zmianę pogody. Najnowsze prognozy przewidują spore ochłodzenie, opady deszczu, a miejscami nawet śniegu. IMGW wyda... »Z akcji prewencyjnej na oddział ratunkowy Z akcji prewencyjnej n...
Policjanci z Lubina prowadząc działania prewencyjne pn. „EDWARD”, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Merced... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 21 września 2018 r. TOKARZ -&... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Czujni seniorzy nie dali się oszukać
Data dodania: 18 lutego 2018 — Kategoria: Wiadomości

Czujni seniorzy nie dali się oszukać
W ostatnim czasie oszuści na terenie Lubina próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych podając się za członka rodziny i policjanta.
 

Dzięki czujności i wiedzy o sposobach działania przestępców, seniorzy nie stracili swoich wszystkich oszczędności. Lubińscy policjanci apelują o ostrożność, kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania i otoczenie troską przez rodzinę i przyjaciół swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa.

Prowadzone działania oraz akcje prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa osób starszych, coraz częściej skutkują udaremnieniem działalności oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych. Sprawcy najczęściej podają się za członków najbliższej rodziny lub wcielają się w rolę pracowników różnych instytucji chcąc zbudzić zaufanie i wyłudzić wszystkie oszczędności życia.

Tym razem, 15 lutego br. telefon zadzwonił do 63 -letniej mieszkanki Lubina. Mężczyzna podając się za syna, oświadczył, że uległ wypadkowi i potrzebuje pieniędzy na naprawę auta dla pokrzywdzonych. Drugi zaś z mężczyzn podając się za policjanta, usiłował wyłudzić od kolejnej 66 – latki pieniądze w kwocie 35 tysięcy zł. Dzięki czujności seniorek nie doszło do oszustwa i tym razem kobiety nie straciły swoich oszczędności, a o niniejszym fakcie poinformowały KPP w Lubinie.

Lubińscy policjanci mając na uwadze powyższe sytuacje, apelują do osób starszych o rozsądek i rozwagę przy przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy osobom nieznanym. Aby nie stać się kolejną ofiarą bezwzględnego oszustwa pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli nie znamy odwiedzającego, warto spytać o cel wizyty oraz poprosić o okazanie dokumentu tożsamości lub identyfikatora.

Nie należy także udzielać przez telefon, informacji dot. swoich danych personalnych, nr kont bankowych i haseł do nich. Starajmy się również unikać posiadania znacznej ilości gotówki w miejscu zamieszkania. Pamiętajmy również aby unikać podejrzanie korzystnych ofert, przede wszystkim gdy są one połączone z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłatą zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy osobom obcym.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod nr tel. 997, gdyż dzięki natychmiastowej interwencji policjantów przestępcy będą mogli być szybko zatrzymani. W pracy funkcjonariuszy bardzo pomocne będą informacje pozyskane od pokrzywdzonego. Należy więc zapamiętać jak najwięcej szczegółów charakteryzujących sprawcę.

Lubińscy policjanci apelują także do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów i złodziei.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17736.html
Ten artykuł był czytany 313 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.044 sek.Lubin 1.0