Środa, 29 czerwca 2022 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Benity
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 26

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Jak klienci oceniają wizytę w urzędzie skarbowym – wyniki badania Jak klienci oceniają w...
W ramach programu „Klient w centrum uwagi KAS" od kwietnia 2021 r. prowadzimy internetowe badanie ankietowe wśród osó... »Groźna susza – apelujemy o rozsądne korzystanie z zasobów wody Groźna susza – a...
W całym kraju mamy upały, temperatury przekraczają średnią wieloletnią, a opadów deszczu wciąż brakuje. Instytut Meteorologii i Gospodarki... »ANDRÉ RIEU. Niech znów nastaną szczęśliwe dni! / napisy. Seans z Cyklu Helios na Scenie ANDRÉ RIEU. Niech znów...
Koncert odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 16:00 Czas trwania: 180 min. Od lat: 13 Produkcja: Holandia [2022] Premiera: 19.08.2022... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022) Repertuar Kina Muza w ...
1.07 Piątek 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru – premiera > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dzień Myśli Braterskiej w Lubinie
Data dodania: 25 lutego 2018 — Kategoria: Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej w Lubinie

W dniu 22.lutego skauci na całym świecie obchodzą rocznicę urodzin generała Roberta Baden-Powella – twórcy idei i ruchu skautowego na świecie. Święto znane jest pod nazwą Dzień Myśli Braterskiej. Lubińscy harcerze i zuchy także uczcili tę ważną rocznicę na swój sposób. – mówi Łukasz Nowicki, komendant Hufca ZHP w Lubinie.

W sobotę 24.02.br. o godz. 10.00 na lubińskim rynku zebrały się na apelu wszystkie gromady i drużyny, które wcześniej zgłosiły swój udział w obchodach DMB 2018.

– Po krótkim apelu, mimo siarczystego mrozu wszyscy ochoczo przystąpili do pierwszego zadania, jakim było wykonanie kilku dobrych uczynków dla napotkanych w okolicach centrum miasta osób. Część udała się z pomocą do Domu Opieki „Szarotka”, lubińskiego hospicjum, Parku Wrocławskiego, część sprzątała okolice centrum, a jeszcze inni pomogli w wykonaniu zakupów, czy ich zaniesieniu do domu. – dodaje Łukasz Nowicki.

O godz. 11.00 wszyscy spotkali się ponownie w Galerii Zamkowej na wspólnym świeczowisku i śpiewankach. Zuchy i harcerzy odwiedził Pan Tomasz Górzyński – Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa w Lubinie i przekazał serdeczne życzenia z okazji skautowego święta.

Urozmaiceniem spotkania była gorąca herbata, ciasto upieczone przez każdą drużynę oraz „foto-budka” z różnymi harcerskimi i zabawnymi akcesoriami. W przerwach każdy patrol mógł wykonać sobie kilka pamiątkowych zdjęć. W trakcie uroczystości patrole przedstawiły wyniki swojej pracy na rzecz innych podczas krótkiego zwiadu terenowego oraz zaprezentowały, wcześniej przygotowaną na ten dzień, piosenkę o tematyce przyjaźni.

Na zakończenie wszyscy zawiązali wspólny krąg i przekazali sobie „iskierkę przyjaźni”.

Wszyscy uczestnicy Dnia Myśli Braterskiej wspólnie stwierdzili, że warto i przyjemnie jest pomagać innym, a chętnych do pomagania zawsze brakuje.

W całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 150 osób z terenu powiatu lubińskiego, Lubina, Raszówki i Ścinawy.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17771.html
Ten artykuł był czytany 506 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0