Wtorek, 17 lipca 2018 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze Oszuści podają się za ...
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarz... »Sprawdź ważność swojego dowodu Sprawdź ważność swojeg...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili ważność dowodu osobistego. W ubiegłym roku ponad czterem milio... »Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną Wnioski 500+ i Dobry S...
Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wy... »Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych Wzajemne poparcie w wy...
Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na pr... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin
Data dodania: 22 marca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin

W najbliższy poniedziałek 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lubin. Obrady rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej na I piętrze w budynku przy ul. Księcia Ludwika I nr 3, który w najbliższym czasie będzie nową siedzibą Urzędu Gminy Lubin.

W programie obrad jest 25 punktów. Radni będą m.in. uchwalać gminne programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii, czy też opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

W tym roku czekają nas wybory samorządowe, więc rada zajmie się także podziałem Gminy Lubin na okręgi wyborcze, ustaleniem ich granic i numerów oraz liczbą radnych wybieranych w każdym okręgu. Gmina Lubin zostanie tez podzielona na stałe obwody do głosowania z numerami i granicami oraz siedzibami komisji wyborczych.

Samorządowcy dokonają także zmian w tegorocznym budżecie oraz będą debatować i głosować nad poparciem stanowiska zarządu Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, w sprawie projektu ustawy o Polskiej Agencji Geologicznej, która przewiduje zmniejszenie wpływów samorządów z tytułu opłaty eksploatacyjnej  wnoszonej w naszym przypadku przez KGHM. Szczegółowy program sesji publikujemy poniżej.

 

OGŁOSZENIE

 

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 z póź. zmian.) zwołujęLIX sesję Rady Gminy Lubin. Sesja odbędzie się w dniu 26 marca 2018 r. o godz. 15:00 w budynku przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w Lubinie (I piętro)

 

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie protokołów z sesji z dnia 28 grudnia 2017 r. i 31 stycznia 2018 r.
 3. Uchwała w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 /proj. nr 427/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 4. Uchwała w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018/proj. nr 428/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 5. Uchwała w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na teranie Gminy Lubin na 2018 rok /proj. nr 429/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 6. Uchwała w sprawie uchylenia uchwały Nr LVIII/402/2018 Rady Gminy Lubin z dnia 31 stycznia 2018 r. zmieniającej uchwałę w sprawie zasad przyznawania stypendiów dla uczniów i studentów z Gminy Lubin /proj. nr 430/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 7. Uchwała zmieniająca uchwałę nr L/334/2017 z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji celowej z budżetu Gminy Lubin na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z realizacją przedsięwzięć w zakresie ochrony powietrza /proj. nr 431/ wraz z autopoprawką – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 8. Uchwała w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej we wsi Krzeczyn Wielki /proj. nr 432/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 9. Uchwała w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej we wsi Krzeczyn Wielki /proj. nr 433/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 10. Uchwała w sprawie podziału Gminy Lubin na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu /proj. nr 434/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 11. Uchwała w sprawie podziału Gminy Lubin na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych /proj. nr 435/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 12. Uchwała zmieniająca uchwałę Nr XIX/119/2011 Rady Gminy Lubin z dnia 30 listopada 2011 r. w sprawie nadania statutu Ośrodkowi Kultury Gminy Lubin /proj. nr 436/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 13. Uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Lubin /proj. nr 445/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 14. Uchwała zmieniająca budżet Gminy Lubin na rok 2018 /proj. nr 446/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 15. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lubińskiemu /proj. nr 437/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 16. Uchwała w sprawie poparcia Rady Gminy Lubin dla stanowiska Zarządu Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie projektu ustawy o Polskiej Agencji Geologicznej /proj. Nr 438/ – inicjatywa Rady Gminy Lubin.
 17. Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XX/93/2015 Rady Gminy Lubin z dnia 25 sierpnia 2015 r. w sprawie powołania nowego członka Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Lubin /proj. nr 439/ – inicjatywa Rady Gminy Lubin.
 18. Uchwała w sprawie zasad udzielania spółce wodnej dotacji celowej z budżetu Gminy Lubin na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji, trybu postępowania w sprawie udzielania oraz sposobu jej rozliczania /proj. nr 440/ – inicjatywa Wójta Gminy.
 19. Uchwała w sprawie planów pracy Komisji Rady Gminy Lubin na 2018 r. /proj. nr 441/ – inicjatywa Rady Gminy Lubin.
 20. Uchwała w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej we wsi Obora /proj. nr 442/ – inicjatywa Wójta Gminy.
 21. Uchwała w sprawie przyjęcia Planu urządzeniowo – rolnego gminy Lubin /proj. nr 443/ – inicjatywa Wójta Gminy.
 22. Uchwała w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu i rozliczaniu dotacji celowej z budżetu Gminy Lubin na dofinansowanie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Lubin /proj. nr 444/ – inicjatywa Wójta Gminy.
 23. Zapytania i interpelacje radnych.
 24. Wolne wnioski.
 25. Zamknięcie sesji.

 

Przewodniczący Rady Gminy

 

/-/ Norbert Grabowski

Słowa kluczowe: lubin sesja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17881.html
Ten artykuł był czytany 784 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0