Wtorek, 18 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 108

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubin. Finał rodzinnej tragedii Lubin. Finał rodzinnej...
Lubin. Kara dożywotniego pozbawienia wolności dla kobiety, która dokonała zabójstwa dwóch małoletnich córek. Takiej k... »Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte? Co ma zrobić rodzic gd...
Rodzice, którzy zastaną drzwi przedszkola zamknięte zastanawiają się jak zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W sytuacji, gdy nie mają, z ki... »Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańców Apel wójta Gminy Lubin...
Podczas ostatniego w tym roku spotkania z sołtysami Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin zaapelował do wszystkich o udział w dzisiejszej sesji ... »Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach Policjanci zatrzymali ...
Niedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało s... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin
Data dodania: 11 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin

Wiele podziękowań i życzeń towarzyszyło otwarciu nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3. Było oczywiście także symboliczne przecięcie wstęgi i okolicznościowy tort, którym częstowano zaproszonych gości, współpracujących na co dzień z urzędem. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ksiądz  Tadeusz Żurek, wicedziekan dekanatu Lubin Zachód.

– Dziękuję pracownikom za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i sprawną przeprowadzkę. To było bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie, ale wszystko przebiegło znakomicie i jestem z tego powodu bardzo dumny – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Bardzo poprawiły się warunki pracy urzędu i mam nadzieję, że wpłynie to na jeszcze lepszą i sprawniejszą obsługę mieszkańców, bo to od zawsze jest naszym nadrzędnym celem.

Mieszkańcy Gminy Lubin doskonale wiedzą, że dwa dotychczasowe urzędowe budynki przy ul. Łokietka, były  mało przystosowane do roli urzędu, w którym załatwia się tak wiele spraw. O przeprowadzce myślano od 10 lat. Impulsem do bardzo intensywnych  działań było wypowiedzenie przez miasto Lubin, w lutym ubiegłego roku,  umowy dzierżawy Gminnego Gimnazjum.  Poszukując nowego lokum dla szkoły zdecydowano, że korzystniej będzie zainwestować w obiekt, do którego będzie mógł się także przeprowadzić Urząd Gminy. Na nowy budynek wydano 4 mln 100 tysięcy złotych, ale tylko w tym roku samorząd zaoszczędzi milion złotych, bo tyle płacono miastu za dzierżawę  budynku gimnazjum. Przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 swoją siedzibę, oprócz Urzędu Gminy i gimnazjum, znalazł także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Przeprowadzkę urzędu zaplanowano na pięć dni, ale na przełomie weekendu, więc w praktyce tylko przez dwa dni Urząd Gminy był nieczynny. Już wczoraj, 9 kwietnia obsługiwano interesantów, jednoczesnej meblując pokoje, rozkładając dokumenty i sprzątając. Mieszkańcy byli jednak bardzo wyrozumiali i okazywali dużą życzliwość.

-Załatwiłem wszystko co chciałem i to bardzo sprawnie – mówił Roman Łajtar, który dopytywał urzędników o kwestie związane z usuwaniem azbestu.

Na parterze  po prawej, tuż przy specjalnie tworzonym bocznym wejściu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych są referaty, do których najczęściej przychodzą mieszkańcy,  czyli referat spraw obywatelskich wraz z ewidencją ludności, referat podatków i opłat lokalnych oraz kancelaria Urzędu Gminy. Kilka pokoi zajmuje GOPS,  który ma tam kasę  a do końca kwietnia będą tam także pracownicy socjalni i komórka zajmująca się świadczeniami socjalnymi.

Kasa Urzędu Gminy jest po lewej na parterze, wraz z referatami:  planowania i finansów,  gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na pierwszym piętrze po prawej ulokowano sekretariat,  gabinet wójta i skarbnika oraz rzecznika prasowego. Na pierwszym piętrze po lewej znajdują się referaty: infrastruktury, oświaty, kultury i kultury fizycznej, organizacyjny i spraw obywatelskich,  zarządzanie kryzysowe oraz punkt konsultacyjno-diagnostyczny.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17961.html
Ten artykuł był czytany 401 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43835 | 12.04.18 11:09:28Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

O swoje siedziby miejscowa władza potrafi zadbać
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.049 sek.Lubin 1.0