Piątek, 22 marca 2019 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Łączenie Gminy z Miastem na łamach ogólnopolskich mediów Łączenie Gminy z Miast...
„Stop megalomanii” – pod takim tytułem ukazał się dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej, artykuł dotyczący próby przyłączenia... »APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006 APEL DO RADNYCH LUBINA...
W socjal mediach pojawił się apel do radnych Stowarzyszenia Lubin 2006 wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw. Szanowni Państwo... »Miedziowi rugbyści zaczynają sezon Miedziowi rugbyści zac...
Sezon rugby zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze spotkanie w krótkim bo tylko wiosennym sezonie (zmiany w przepisach PZR) Miedziowi rozeg... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 22 marca 2019 r. KIEROWCA C+E-... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin
Data dodania: 11 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin

Wiele podziękowań i życzeń towarzyszyło otwarciu nowej siedziby Urzędu Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3. Było oczywiście także symboliczne przecięcie wstęgi i okolicznościowy tort, którym częstowano zaproszonych gości, współpracujących na co dzień z urzędem. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ksiądz  Tadeusz Żurek, wicedziekan dekanatu Lubin Zachód.

– Dziękuję pracownikom za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i sprawną przeprowadzkę. To było bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie, ale wszystko przebiegło znakomicie i jestem z tego powodu bardzo dumny – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Bardzo poprawiły się warunki pracy urzędu i mam nadzieję, że wpłynie to na jeszcze lepszą i sprawniejszą obsługę mieszkańców, bo to od zawsze jest naszym nadrzędnym celem.

Mieszkańcy Gminy Lubin doskonale wiedzą, że dwa dotychczasowe urzędowe budynki przy ul. Łokietka, były  mało przystosowane do roli urzędu, w którym załatwia się tak wiele spraw. O przeprowadzce myślano od 10 lat. Impulsem do bardzo intensywnych  działań było wypowiedzenie przez miasto Lubin, w lutym ubiegłego roku,  umowy dzierżawy Gminnego Gimnazjum.  Poszukując nowego lokum dla szkoły zdecydowano, że korzystniej będzie zainwestować w obiekt, do którego będzie mógł się także przeprowadzić Urząd Gminy. Na nowy budynek wydano 4 mln 100 tysięcy złotych, ale tylko w tym roku samorząd zaoszczędzi milion złotych, bo tyle płacono miastu za dzierżawę  budynku gimnazjum. Przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 swoją siedzibę, oprócz Urzędu Gminy i gimnazjum, znalazł także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Przeprowadzkę urzędu zaplanowano na pięć dni, ale na przełomie weekendu, więc w praktyce tylko przez dwa dni Urząd Gminy był nieczynny. Już wczoraj, 9 kwietnia obsługiwano interesantów, jednoczesnej meblując pokoje, rozkładając dokumenty i sprzątając. Mieszkańcy byli jednak bardzo wyrozumiali i okazywali dużą życzliwość.

-Załatwiłem wszystko co chciałem i to bardzo sprawnie – mówił Roman Łajtar, który dopytywał urzędników o kwestie związane z usuwaniem azbestu.

Na parterze  po prawej, tuż przy specjalnie tworzonym bocznym wejściu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych są referaty, do których najczęściej przychodzą mieszkańcy,  czyli referat spraw obywatelskich wraz z ewidencją ludności, referat podatków i opłat lokalnych oraz kancelaria Urzędu Gminy. Kilka pokoi zajmuje GOPS,  który ma tam kasę  a do końca kwietnia będą tam także pracownicy socjalni i komórka zajmująca się świadczeniami socjalnymi.

Kasa Urzędu Gminy jest po lewej na parterze, wraz z referatami:  planowania i finansów,  gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na pierwszym piętrze po prawej ulokowano sekretariat,  gabinet wójta i skarbnika oraz rzecznika prasowego. Na pierwszym piętrze po lewej znajdują się referaty: infrastruktury, oświaty, kultury i kultury fizycznej, organizacyjny i spraw obywatelskich,  zarządzanie kryzysowe oraz punkt konsultacyjno-diagnostyczny.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17961.html
Ten artykuł był czytany 424 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43835 | 12.04.18 11:09:28Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

O swoje siedziby miejscowa władza potrafi zadbać
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0