Czwartek, 24 maja 2018 r.   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Po Lubinie pełzają groźne żmije Po Lubinie pełzają gro...
- Uwaga, dzisiaj widziano żmiję przy wjeździe do salonu Switoń - Paczkowski. W tym roku mamy plagę tych zwierzątek. Ugryzienie szczegó... »Dawid Kwiatkowski i V Festyn Rodzinny z okazji Dnia Strażaka Dawid Kwiatkowski i V ...
W dniu 25 maja o godzinie 15:00 w lubińskim Rynku odbędzie się uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka. W dniu 26 maja o godzinie 15:00 na lubiński... »Zapisy na III Gminny Rajd Rowerowy Zapisy na III Gminny R...
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapisów i udziału w trzecim już Rajdzie Rowerowym przez Gminę Lubin.  Rajd odbędzie się 17... »KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych KGHM planuje przeznacz...
KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych w Spółce KGHM Polska Miedź w latach 2018 &nd... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM

Mieszkańcy Gminy Żukowice - Słone i Kamiona - po konsultacjach społecznych, sprzeciwili się budowie przez KGHM kopalnianego szybu wentylacyjno-transportowego  w obrębie miejscowości Słone.

Szyb ma umożliwić spółce dalsze drążenie złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy, które pozwolą KGHM na dostarczanie świeżego powietrza oraz transport maszyn i urządzeń do złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy.

"Idziemy w kierunku złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy i tam, na tych głębokościach są bardzo trudne warunki i dlatego musi powstać nowy szyb wentylacyjny" - powiedział  Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Jarosław Twardowski i zaznaczył - Że w planach rozwojowych eksploatacji złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy są budowy dalszych szybów, jednak - jak podkreślił - są to perspektywy wieloletnie. Takie szyby buduje się przez około 10 lat, a koszt ich powstania to około 1,2 mld zł - 1,5 mld zł."

Należąca do KGHM kopalnia Głogów Głęboki-Przemysłowy jest najgłębszą kopalnią w Polsce. Wydobycie rudy miedzi odbywa się tam poniżej 1200 metrów pod ziemią. To największy pod względem zasobów głębinowy projekt górniczy w Europie.

Słowa kluczowe: lubin kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18011.html
Ten artykuł był czytany 284 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0