Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 109

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
FEN 23: Bonusy za galę w Lubinie FEN 23: Bonusy za galę...
Federacja Fight Exclusive Night przyznała bonus za swoją 23. galę, która 12 stycznia odbyła się w Lubinie. Standardowo wybrano trzy katego... »Bezpłatne badania w kierunku tętniaka aorty brzusznej Bezpłatne badania w ki...
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu pacjenci mogą zbadać się pod kątem tętniaka aorty brzusznej. Bad... »Milionowe straty KGHM. 6 zatrzymanych Milionowe straty KGHM....
Ponad 4 mln zł strat spółki z Grupy KGHM na dostawach fałszowanego złomu miedzi. Zatrzymani biznesmeni i pracownicy miedziowej spół... »Co należy wiedzieć przed założeniem konta na LVbet? Co należy wiedzieć prz...
Po ścisłych regulacjach rynku bukmacherskiego w Polsce, znalezienie operatora, który będzie legalnie działał na terenie Polski, nie jest t... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM

Mieszkańcy Gminy Żukowice - Słone i Kamiona - po konsultacjach społecznych, sprzeciwili się budowie przez KGHM kopalnianego szybu wentylacyjno-transportowego  w obrębie miejscowości Słone.

Szyb ma umożliwić spółce dalsze drążenie złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy, które pozwolą KGHM na dostarczanie świeżego powietrza oraz transport maszyn i urządzeń do złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy.

"Idziemy w kierunku złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy i tam, na tych głębokościach są bardzo trudne warunki i dlatego musi powstać nowy szyb wentylacyjny" - powiedział  Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Jarosław Twardowski i zaznaczył - Że w planach rozwojowych eksploatacji złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy są budowy dalszych szybów, jednak - jak podkreślił - są to perspektywy wieloletnie. Takie szyby buduje się przez około 10 lat, a koszt ich powstania to około 1,2 mld zł - 1,5 mld zł."

Należąca do KGHM kopalnia Głogów Głęboki-Przemysłowy jest najgłębszą kopalnią w Polsce. Wydobycie rudy miedzi odbywa się tam poniżej 1200 metrów pod ziemią. To największy pod względem zasobów głębinowy projekt górniczy w Europie.

Słowa kluczowe: lubin kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18011.html
Ten artykuł był czytany 338 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.090 sek.Lubin 1.0