Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wielkie w otwarcie MediaMarkt Lubinie Wielkie w otwarcie Med...
MediaMarkt zawitał do Lubina. Sklep tej popularnej sieci pojawił się w galerii handlowej Cuprum Arena. Z okazji otwarcia, od 17 sierpnia klienci ... »Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach Z wizytą w dostojnego ...
Otoczony opieką i miłością najbliższych 95. urodziny obchodzi w tym roku pan Władysław Frydel z Miłoradzic. Szczęśliwy, bo ten wyjątkowy jubileus... »Kolejne monografie w Gminie Lubin Kolejne monografie w G...
Ukazały się już drukiem, opracowane przez Henryka Rusewicza, dwie nowe monografie  miejscowości Gminy Lubin. Są to Zimna Woda i Osiek. W opr... »21 października wybierzemy nowe władze samorządowe 21 października wybier...
- Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpocz... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Sprzeciw części Gminy Żukowice przeciwko budowie szybu kopalni KGHM

Mieszkańcy Gminy Żukowice - Słone i Kamiona - po konsultacjach społecznych, sprzeciwili się budowie przez KGHM kopalnianego szybu wentylacyjno-transportowego  w obrębie miejscowości Słone.

Szyb ma umożliwić spółce dalsze drążenie złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy, które pozwolą KGHM na dostarczanie świeżego powietrza oraz transport maszyn i urządzeń do złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy.

"Idziemy w kierunku złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy i tam, na tych głębokościach są bardzo trudne warunki i dlatego musi powstać nowy szyb wentylacyjny" - powiedział  Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Jarosław Twardowski i zaznaczył - Że w planach rozwojowych eksploatacji złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy są budowy dalszych szybów, jednak - jak podkreślił - są to perspektywy wieloletnie. Takie szyby buduje się przez około 10 lat, a koszt ich powstania to około 1,2 mld zł - 1,5 mld zł."

Należąca do KGHM kopalnia Głogów Głęboki-Przemysłowy jest najgłębszą kopalnią w Polsce. Wydobycie rudy miedzi odbywa się tam poniżej 1200 metrów pod ziemią. To największy pod względem zasobów głębinowy projekt górniczy w Europie.

Słowa kluczowe: lubin kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18011.html
Ten artykuł był czytany 312 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.053 sek.Lubin 1.0