Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wielkie w otwarcie MediaMarkt Lubinie Wielkie w otwarcie Med...
MediaMarkt zawitał do Lubina. Sklep tej popularnej sieci pojawił się w galerii handlowej Cuprum Arena. Z okazji otwarcia, od 17 sierpnia klienci ... »Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach Z wizytą w dostojnego ...
Otoczony opieką i miłością najbliższych 95. urodziny obchodzi w tym roku pan Władysław Frydel z Miłoradzic. Szczęśliwy, bo ten wyjątkowy jubileus... »Kolejne monografie w Gminie Lubin Kolejne monografie w G...
Ukazały się już drukiem, opracowane przez Henryka Rusewicza, dwie nowe monografie  miejscowości Gminy Lubin. Są to Zimna Woda i Osiek. W opr... »21 października wybierzemy nowe władze samorządowe 21 października wybier...
- Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpocz... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rozwojowa gmina
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rozwojowa gmina

Z roku na rok w Gminie Lubin przybywa mieszkańców,  domów i nowej infrastruktury. Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego przyznała ostatnio naszej gminie bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Lubin. Zdaniem przedstawicieli FRRK jest to dowód na to, że w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzamy środkami publicznymi w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych – czytamy w piśmie  fundacji podpisanym przez dr hab. Pawła Śliwińskiego prof. nadzw. UEP , prezesa FRRK. Te badania pre-ratingowe wykonała na zlecenie fundacji agencja ratingowa z Poznania podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

Nie tylko badania świadczą o rozwoju Gminy Lubin, potwierdza je także odnotowywany z roku na rok wzrost liczny mieszkańców i liczba wydawanych pozwoleń na budowę. Tylko w porównaniu do roku 2014 w naszej gminie mieszka o 769 osób więcej. To oczywiście dane o osobach zameldowanych. Na koniec marca 2017 ich liczba wyniosła 15 182. Systematycznie wzrasta także od kilku lat liczba wydawanych pozwoleń na budowę, liczonych wspólnie dla budynków i infrastruktury. Tylko w ubiegłym roku wydano 188 pozwoleń na budynki i 98 pozwoleń na inne budowy , te dane dotyczą zarówno  osób fizycznych, jak i prawnych. Wśród osób prawnych o pozwolenia najczęściej występuje gmina, która mocno inwestuje w rozwój infrastruktury.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina rozwój
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18012.html
Ten artykuł był czytany 319 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.081 sek.Lubin 1.0