Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 116

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
FEN 23: Bonusy za galę w Lubinie FEN 23: Bonusy za galę...
Federacja Fight Exclusive Night przyznała bonus za swoją 23. galę, która 12 stycznia odbyła się w Lubinie. Standardowo wybrano trzy katego... »Bezpłatne badania w kierunku tętniaka aorty brzusznej Bezpłatne badania w ki...
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu pacjenci mogą zbadać się pod kątem tętniaka aorty brzusznej. Bad... »Milionowe straty KGHM. 6 zatrzymanych Milionowe straty KGHM....
Ponad 4 mln zł strat spółki z Grupy KGHM na dostawach fałszowanego złomu miedzi. Zatrzymani biznesmeni i pracownicy miedziowej spół... »Co należy wiedzieć przed założeniem konta na LVbet? Co należy wiedzieć prz...
Po ścisłych regulacjach rynku bukmacherskiego w Polsce, znalezienie operatora, który będzie legalnie działał na terenie Polski, nie jest t... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rozwojowa gmina
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rozwojowa gmina

Z roku na rok w Gminie Lubin przybywa mieszkańców,  domów i nowej infrastruktury. Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego przyznała ostatnio naszej gminie bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Lubin. Zdaniem przedstawicieli FRRK jest to dowód na to, że w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzamy środkami publicznymi w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych – czytamy w piśmie  fundacji podpisanym przez dr hab. Pawła Śliwińskiego prof. nadzw. UEP , prezesa FRRK. Te badania pre-ratingowe wykonała na zlecenie fundacji agencja ratingowa z Poznania podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

Nie tylko badania świadczą o rozwoju Gminy Lubin, potwierdza je także odnotowywany z roku na rok wzrost liczny mieszkańców i liczba wydawanych pozwoleń na budowę. Tylko w porównaniu do roku 2014 w naszej gminie mieszka o 769 osób więcej. To oczywiście dane o osobach zameldowanych. Na koniec marca 2017 ich liczba wyniosła 15 182. Systematycznie wzrasta także od kilku lat liczba wydawanych pozwoleń na budowę, liczonych wspólnie dla budynków i infrastruktury. Tylko w ubiegłym roku wydano 188 pozwoleń na budynki i 98 pozwoleń na inne budowy , te dane dotyczą zarówno  osób fizycznych, jak i prawnych. Wśród osób prawnych o pozwolenia najczęściej występuje gmina, która mocno inwestuje w rozwój infrastruktury.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina rozwój
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18012.html
Ten artykuł był czytany 347 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0