Wtorek, 23 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 45

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najlepszy z najlepszych – Raport KGHM Najlepszy z najlepszyc...
Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu "The Best Annual Report" na najlepszy raport roczny. KGHM po raz szósty z... »17-latek kradł co popadnie. Usłyszał już zarzuty 17-latek kradł co popa...
Lubińscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 17-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg kradzieży w sklepach na terenie Lubina, a takż... »Lubin. Oficjalny skład Rady Miejskiej i statystyki Lubin. Oficjalny skład...
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Lubina. Zmiany w radzie są duże w porównaniu do poprze... »Władysław Bigus wygrał w Gminie Rudna Władysław Bigus wygrał...
Wybory w gminie Rudna w pierwszej turze wygrał Władysław Bigus  z poparciem 60,48 procent oddanych głosów.  Waldemar Latos z wy... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rozwojowa gmina
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rozwojowa gmina

Z roku na rok w Gminie Lubin przybywa mieszkańców,  domów i nowej infrastruktury. Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego przyznała ostatnio naszej gminie bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Lubin. Zdaniem przedstawicieli FRRK jest to dowód na to, że w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzamy środkami publicznymi w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych – czytamy w piśmie  fundacji podpisanym przez dr hab. Pawła Śliwińskiego prof. nadzw. UEP , prezesa FRRK. Te badania pre-ratingowe wykonała na zlecenie fundacji agencja ratingowa z Poznania podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

Nie tylko badania świadczą o rozwoju Gminy Lubin, potwierdza je także odnotowywany z roku na rok wzrost liczny mieszkańców i liczba wydawanych pozwoleń na budowę. Tylko w porównaniu do roku 2014 w naszej gminie mieszka o 769 osób więcej. To oczywiście dane o osobach zameldowanych. Na koniec marca 2017 ich liczba wyniosła 15 182. Systematycznie wzrasta także od kilku lat liczba wydawanych pozwoleń na budowę, liczonych wspólnie dla budynków i infrastruktury. Tylko w ubiegłym roku wydano 188 pozwoleń na budynki i 98 pozwoleń na inne budowy , te dane dotyczą zarówno  osób fizycznych, jak i prawnych. Wśród osób prawnych o pozwolenia najczęściej występuje gmina, która mocno inwestuje w rozwój infrastruktury.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina rozwój
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18012.html
Ten artykuł był czytany 330 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.044 sek.Lubin 1.0