Czwartek, 24 maja 2018 r.   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Po Lubinie pełzają groźne żmije Po Lubinie pełzają gro...
- Uwaga, dzisiaj widziano żmiję przy wjeździe do salonu Switoń - Paczkowski. W tym roku mamy plagę tych zwierzątek. Ugryzienie szczegó... »Dawid Kwiatkowski i V Festyn Rodzinny z okazji Dnia Strażaka Dawid Kwiatkowski i V ...
W dniu 25 maja o godzinie 15:00 w lubińskim Rynku odbędzie się uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka. W dniu 26 maja o godzinie 15:00 na lubiński... »Zapisy na III Gminny Rajd Rowerowy Zapisy na III Gminny R...
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapisów i udziału w trzecim już Rajdzie Rowerowym przez Gminę Lubin.  Rajd odbędzie się 17... »KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych KGHM planuje przeznacz...
KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych w Spółce KGHM Polska Miedź w latach 2018 &nd... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.08.2000 Sekretarzem Miasta zostaje Pani Jadwiga Ignatowska-Zając.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rozwojowa gmina
Data dodania: 24 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rozwojowa gmina

Z roku na rok w Gminie Lubin przybywa mieszkańców,  domów i nowej infrastruktury. Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego przyznała ostatnio naszej gminie bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Lubin. Zdaniem przedstawicieli FRRK jest to dowód na to, że w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzamy środkami publicznymi w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych – czytamy w piśmie  fundacji podpisanym przez dr hab. Pawła Śliwińskiego prof. nadzw. UEP , prezesa FRRK. Te badania pre-ratingowe wykonała na zlecenie fundacji agencja ratingowa z Poznania podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

Nie tylko badania świadczą o rozwoju Gminy Lubin, potwierdza je także odnotowywany z roku na rok wzrost liczny mieszkańców i liczba wydawanych pozwoleń na budowę. Tylko w porównaniu do roku 2014 w naszej gminie mieszka o 769 osób więcej. To oczywiście dane o osobach zameldowanych. Na koniec marca 2017 ich liczba wyniosła 15 182. Systematycznie wzrasta także od kilku lat liczba wydawanych pozwoleń na budowę, liczonych wspólnie dla budynków i infrastruktury. Tylko w ubiegłym roku wydano 188 pozwoleń na budynki i 98 pozwoleń na inne budowy , te dane dotyczą zarówno  osób fizycznych, jak i prawnych. Wśród osób prawnych o pozwolenia najczęściej występuje gmina, która mocno inwestuje w rozwój infrastruktury.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina rozwój
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18012.html
Ten artykuł był czytany 295 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0