Poniedzialek, 15 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjanci przechwycili kilkaset porcji marihuany i haszyszu Policjanci przechwycil...
Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze z... »Projekt Projekt "Pierwszy raz ...
21 października o godzinie 10.30 zapraszamy do kina Helios na seans specjalny Pierwszy raz w Kinie. Film jaki obejrzą nasi najmłodsi kinomani to ... »Znamy wyniki 33. Biegu Barbórkowego! Znamy wyniki 33. Biegu...
Piękna pogoda, wspaniałe wyniki oraz uśmiech na twarzach biegaczy i kibiców - tak w skrócie można opisać 33. Bieg Barbórkowy... »Lubin dawniej. Schloss- Dominium Altstadt Lubin dawniej. Schloss...
Stary Lubin dziś jest częścią nowoczesnego Lubina. Jednak każdy kto pojawi się w tej części miasta zwróci z pewnością uwagę na wzgó... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Spadek produkcji miedzi w grupie KGHM
Data dodania: 26 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Spadek produkcji miedzi w grupie KGHM

Spółka podała w komunikacie, że spadek produkcji miedzi w grupie to głównie efekt niższej produkcji w KGHM Polska Miedź z uwagi na odkładanie zapasu półfabrykatów (miedź anodowa) na wsad do produkcji miedzi elektrolitycznej (faza rafinacyjna) w okresie postoju remontowego instalacji przetopu koncentratów HMG II w II kwartale br.

Wyniki produkcyjne Grupy KGHM w I kwartale 2018 r. rok do roku:

 •  Produkcja miedzi płatnej w Grupie wyniosła 143 tys. ton i była niższa o 19 tys. ton (-12%), odzwierciedlając głównie niższą produkcję w KGHM Polska Miedź S.A. z uwagi na odkładanie zapasu półfabrykatów (miedź anodowa) na wsad do produkcji miedzi elektrolitycznej (faza rafinacyjna) w okresie postoju remontowego instalacji przetopu koncentratów HMG II w II kwartale br. Produkcja zagraniczna miedzi płatnej jest na poziomie zbliżonym do ubiegłego roku: wzrost produkcji zanotowała przede wszystkim kopalnia Robinson (+37%) dzięki wyższej zawartości miedzi w rudzie oraz wyższych uzysków w procesie flotacji, a spadek kopalnia Sierra Gorda (-14%) głównie z powodu niższej zawartości metalu w eksploatowanej rudzie. 
   
 • Produkcja srebra w Grupie wyniosła 243 tony i była niższa o 55 ton (-18%), przede wszystkim w KGHM Polska Miedź S.A., z uwagi na opisany powyżej proces tworzenia zapasu miedzi anodowej do wykorzystania w okresie postoju HMG II.
   
 • Produkcja TPM w Grupie wyniosła 39 tys. uncji trojańskich (skrót: troz) i była niższa o 16 tys. uncji trojańskich (-29%), głównie w efekcie niższego wolumenu przerobu wsadów obcych w hutach KGHM Polska Miedź S.A. Jednocześnie w KGHM International zanotowano 9% wzrost produkcji w związku z lepszą jakością przerabianej rudy w kopalni Robinson. 
   
 • Produkcja molibdenu w Grupie wyniosła 4,0 mln funtów i była niższa o 0,8 mln funtów (-17%), ze względu na niższe zawartości molibdenu w wydobytej rudzie w kopalni Sierra Gorda. 


KGHM Polska Miedź S.A.:

 • Niższa ilość miedzi i srebra w koncentracie w porównaniu do I kw. 2017 roku wynika bezpośrednio ze spadku wydobycia urobku w Zakładach Górniczych w efekcie pogorszenia warunków geologiczno-górniczych, występowania stref kamiennych w eksploatowanym złożu oraz konieczności zwiększenia zakresu robót przygotowawczych wykonywanych w kamieniu. 

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18022.html
Ten artykuł był czytany 1101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.090 sek.Lubin 1.0