Środa, 17 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 91

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Plebiscyt „Wolontariusz Roku Gminy Lubin” Plebiscyt „Wolon...
Do 31 października można składać kandydatury osób do tytułu Wolontariusz Roku Gminy Lubin. Tytuł ten jest wyróżnieniem honorowym, n... »Pięć procent podatku od wydobycia kopalin wróci do samorządów Zagłębia Miedziowego Pięć procent podatku o...
Dziś w samo południe odbyla się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, posła Krzysztofa Kubowa i prezesa zarządu KGHM Marcina Chlud... »Lubin. Wycięli skwer przy Reja.. pozostał zaniedbany plac Lubin. Wycięli skwer p...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców postanowiło przypomnieć jaka jest obecna sytuacja skweru przy Reja, gdzie urzędnicy miejscy postanow... »(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym (Nie) pierwsza ofiara ...
To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. B... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rocznica zakończenia II wojny światowej
Data dodania: 09 maja 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rocznica zakończenia II wojny światowej

Wspólna modlitwa, program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach oraz złożenie kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach złożyły się na gminne obchody 73. rocznicy. zakończenia II wojny światowej.

Przewodniczący modlitwie ksiądz Tadeusz Żurek, proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Siedlcach polecił ją poległym bohaterom, by otoczeni zostali Bożym miłosierdziem, a zgromadzeni modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny, pokój i Bożą Opatrzność, by nigdy więcej nie dotknęło jej okrucieństwo, które przyniosła ze sobą II wojna światowa.

W uroczystości uczestniczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski, radny powiatu lubińskiego i jednocześnie prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński, sołtys Stanisław Ryniec oraz Rada Sołecka Siedlec, a także dyrekcja, pracownicy, uczniowie i przedszkolaki z miejscowej szkoły podstawowej oraz pracownicy Urzędu Gminy.

– Cieszę się z tak licznej obecności na dzisiejszej uroczystości, ponieważ to uczestnictwo to właśnie dowód waszego patriotyzmu. Być patriotą oznacza pamiętać o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Takie rocznice to również okazja do tego, by zdać sobie sprawę z faktu, w jak dobrych czasach przyszło nam żyć. Prawdziwa wolność i demokracja – to spuścizna, którą wywalczyły dla nas poprzednie pokolenia. Nie marnujmy jej na waśnie i niepotrzebne spory. Po prostu bądźmy dobrymi ludźmi – dodał szef gminnego samorządu.

Uroczystość zakończyła się  złożeniem kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego, uczestników kampanii wrześniowej, którzy trafili do niewoli, a następnie zmarli w siedleckim folwarku.

(MG)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18068.html
Ten artykuł był czytany 370 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0