Piątek, 25 maja 2018 r.   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Czwarty rok ZOO Lubin Czwarty rok ZOO Lubin
ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie otwarte zostało 1 czerwca 2014 r., a więc niedługo obchodzić będziemy CZWARTE urodziny! Z t... »Aż 90 proc. dolnośląskich przedsiębiorców regularnie płaci do ZUS Aż 90 proc. dolnośląsk...
Dolnośląscy przedsiębiorcy chwalą sobie indywidualne konta bankowe, na które od stycznia wpłacają pieniądze do ZUS. Pół roku funkcj... »Gminne „Mini-Muzeum” na finiszu Gminne „Mini-Muz...
Przypominamy, że nadal trwa akcja poszukiwania i zbierania eksponatów, które wzbogacą kolekcję przygotowywanej wystawy pn. „G... »Po Lubinie pełzają groźne żmije Po Lubinie pełzają gro...
- Uwaga, dzisiaj widziano żmiję przy wjeździe do salonu Switoń - Paczkowski. W tym roku mamy plagę tych zwierzątek. Ugryzienie szczegó... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się w sporych ilościach srebro?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rocznica zakończenia II wojny światowej
Data dodania: 09 maja 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rocznica zakończenia II wojny światowej

Wspólna modlitwa, program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach oraz złożenie kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach złożyły się na gminne obchody 73. rocznicy. zakończenia II wojny światowej.

Przewodniczący modlitwie ksiądz Tadeusz Żurek, proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Siedlcach polecił ją poległym bohaterom, by otoczeni zostali Bożym miłosierdziem, a zgromadzeni modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny, pokój i Bożą Opatrzność, by nigdy więcej nie dotknęło jej okrucieństwo, które przyniosła ze sobą II wojna światowa.

W uroczystości uczestniczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski, radny powiatu lubińskiego i jednocześnie prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński, sołtys Stanisław Ryniec oraz Rada Sołecka Siedlec, a także dyrekcja, pracownicy, uczniowie i przedszkolaki z miejscowej szkoły podstawowej oraz pracownicy Urzędu Gminy.

– Cieszę się z tak licznej obecności na dzisiejszej uroczystości, ponieważ to uczestnictwo to właśnie dowód waszego patriotyzmu. Być patriotą oznacza pamiętać o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Takie rocznice to również okazja do tego, by zdać sobie sprawę z faktu, w jak dobrych czasach przyszło nam żyć. Prawdziwa wolność i demokracja – to spuścizna, którą wywalczyły dla nas poprzednie pokolenia. Nie marnujmy jej na waśnie i niepotrzebne spory. Po prostu bądźmy dobrymi ludźmi – dodał szef gminnego samorządu.

Uroczystość zakończyła się  złożeniem kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego, uczestników kampanii wrześniowej, którzy trafili do niewoli, a następnie zmarli w siedleckim folwarku.

(MG)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18068.html
Ten artykuł był czytany 329 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0