Wtorek, 16 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pięć procent podatku od wydobycia kopalin wróci do samorządów Zagłębia Miedziowego Pięć procent podatku o...
Dziś w samo południe odbyla się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, posła Krzysztofa Kubowa i prezesa zarządu KGHM Marcina Chlud... »Lubin. Wycięli skwer przy Reja.. pozostał zaniedbany plac Lubin. Wycięli skwer p...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców postanowiło przypomnieć jaka jest obecna sytuacja skweru przy Reja, gdzie urzędnicy miejscy postanow... »(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym (Nie) pierwsza ofiara ...
To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. B... »Krzysztof Kubów pierwszym Honorowym Absolwentem II LO w Lubinie Krzysztof Kubów pierws...
Podczas uroczystej akademii w II LO w Lubinie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto nową tradycję przyznawania tytułu Honoro... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce ręczej kobiet i mężczyzn zdobyło Mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubinianin był strażnikiem, handlował na Allegro, zbankrutował na giełdzie. Teraz jego auta są na każdej ulicy
Data dodania: 20 maja 2018 — Kategoria: Wiadomości

Lubinianin był strażnikiem, handlował na Allegro, zbankrutował na giełdzie. Teraz jego auta są na każdej ulicy

Życiorysem tego biznesmena można by obdarować kilka osób. Żadna nie narzekałaby na to, że ma nudne życie, ale kilka z pewnością kompletnie by się załamało. Maciej Panek dziś ma największą w Polsce wypożyczalnię samochodów. Założył ją jako bankrut - czytamy w money.pl.

Pierwszy oddział firmy Panka powstał w Lubinie w 2000 roku. Firma początkowo działała na terenie Dolnego Śląska, z czasem rozszerzyła sieć punktów wynajmu ponad 60 punktów w całej Polsce, posiada też przedstawicielstwa na wszystkich polskich lotniskach oraz w Litwie i ponad 2000 samochodów. Spółka obsługuje rocznie ok. 40 000 klientów.

Panek bez ogródek mówi o tym, że miał w życiu potężne kłopoty, a koleje losu rzucały go ze szczytu na dno. I znowu na szczyt, ale bardzo wyboistą drogą. Niesamowita jest łatwość, z jaką biznesmen opowiada o swoich problemach i krętej drodze. Inni biznesmeni jak ognia unikają przyznawania się do porażek. Mieliśmy chwilowe problemy, sytuacja firmy uległa pogorszeniu, biznes przestał być opłacalny – twierdzą. Panek przyznaje wprost, że stracił wszystko, został bankrutem i w akcie desperacji wyprzedawał nawet meble z domu.

– Byłem zaszczepiony wcześniejszymi porażkami, a im więcej jest porażek, tym jestem bardziej odporny na kolejne – mówi Maciej Panek w rozmowie z money.pl.

Kiedy Maciej Panek opowiada historię swojego życia, udowadnia, że nie ma takiej sytuacji, z której nie można się wykaraskać. Urodził się w 1970 roku. Skończył zawodówkę i został elektromonterem w kopalni. Zrezygnował. Jego rodzice darzyli atencją służby mundurowe, więc młody Maciej trafił do szkoły wojskowej. Tam również długo nie zagrzał miejsca. Chciał wyjechać do Stanów, ale nie miał na to pieniędzy. Poszedł więc do liceum, skończył je.

– Sądzę, że 60 proc. mnie to część umysłu ścisłego, w 40 procentach jestem humanistą – mówi nam, gdy pytamy o to, jak określiłby siebie.

Uczciwie mówi, że wojsko z jednej strony było pełne patologii, ale z drugiej nauczyło go ścisłego sposobu myślenia. To zaś przydało mu się zarówno w szkole średniej, jak i studiach, na które się wybrał. Zaczął studiować (zaocznie) już po tym, jak nie dostał się w szeregi policji i został strażnikiem miejskim.

O Firmie Panka

Pierwszy oddział powstał w Lubinie w 2000 roku. Firma początkowo działała na terenie Dolnego Śląska, z czasem rozszerzyła sieć punktów wynajmu ponad 60 punktów w całej Polsce, posiada też przedstawicielstwa na wszystkich polskich lotniskach oraz w Litwie i ponad 2000 samochodów. Spółka obsługuje rocznie ok. 40 000 klientów.

24 lutego 2009 roku jednoosobowa działalność gospodarcza założyciela została przekształcona w spółkę akcyjną działającą pod nazwą Panek S.A. Dotychczasowy właściciel, teraz już jako prezes, dalej zarządza firmą.

W 2015 roku firma stała się członkiem Polskiego Związku Wynajmów i Leasingów Pojazdów, organizacji zrzeszającej największe i najbardziej wpływowe firmy branży.

W 2016 roku spółka wprowadziła do oferty samochody specjalistyczne i zaczęła budowę nowego pionu wynajmów dla klientów biznesowych.

W 2017 roku spółka stała się firmą międzynarodową otwierając pierwszy oddział poza granicami Polski, na lotnisku w Wilnie.

Firma pobiła Światowy Rekord Guinnessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych, poprawiając wynik wcześniej ustanowiony przez amerykanów.

więcej: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maciej-panek-car-sharing,85,0,2406485.html

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18106.html
Ten artykuł był czytany 475 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0