Wtorek, 18 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 106

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubin. Finał rodzinnej tragedii Lubin. Finał rodzinnej...
Lubin. Kara dożywotniego pozbawienia wolności dla kobiety, która dokonała zabójstwa dwóch małoletnich córek. Takiej k... »Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte? Co ma zrobić rodzic gd...
Rodzice, którzy zastaną drzwi przedszkola zamknięte zastanawiają się jak zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W sytuacji, gdy nie mają, z ki... »Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańców Apel wójta Gminy Lubin...
Podczas ostatniego w tym roku spotkania z sołtysami Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin zaapelował do wszystkich o udział w dzisiejszej sesji ... »Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach Policjanci zatrzymali ...
Niedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało s... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Blisko 30 lat w służbie dla dobra i bezpieczeństwa ludzi
Data dodania: 08 czerwca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Blisko 30 lat w służbie dla dobra i bezpieczeństwa ludzi

Po 9 latach służby jako Komendant Powiatowy Policji w Lubinie, a w sumie po 29 latach pracy w szeregach Policji, na zasłużoną emeryturę przeszedł Inspektor Tomasz Gołaski. Komendant podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za wiele lat wspólnej służby i pracy, często ciężkiej ale za to bardzo owocnej. Z dniem 8 czerwca, szef lubińskich policjantów, rozpocznie nowy rozdział swojego życia.

Przygoda ze służbą w Policji, odchodzącego na emeryturę Komendanta, rozpoczęła się blisko 30 lat temu. Inspektor Gołaski zaczynał jako posterunkowy od patrolowania ulic. Przeszedł wszystkie szczeble kariery, od szeregowego funkcjonariusza po wysokiej rangi oficera policji. Przez ostatnie 9 lat szefował lubińskiej policji, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubińskiego. To bardzo sumienny i odpowiedzialny Komendant. Podejmował wiele działań zmierzających do poprawy warunków służby w podległych mu jednostkach. Nie tylko w Lubinie ale także w Rudnej i w Ścinawie. Mocno angażował się w pozyskiwanie środków pieniężnych, tak bardzo potrzebnych do zakupu nowoczesnego sprzętu zarówno informatycznego jak również pojazdów służbowych, które są wykorzystywane w codziennej pracy funkcjonariuszy, poprawiając tym samym skuteczność wykrywania przestępstw i wykroczeń, co niewątpliwie wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. To z jego inicjatywy organizowanych było wiele akcji prewencyjnych, turniejów charytatywnych i konkursów. Niesamowicie prężnie rozwinął szeroko rozumianą profilaktykę społeczną, jakże pozytywnie wpływającą na poprawę wizerunku, nie tylko lubińskiej ale całej polskiej Policji.  Dzięki tym działaniom wielu mieszkańców uchroniło się przed niejednym oszustwem czy innym przestępstwem.

Ustępujący komendant w swoich podziękowaniach podkreślił duży profesjonalizm podległych mu policjantów oraz pracowników cywilnych, dzięki czemu  mógł realizować swoje pasje i osiągać sukcesy zawodowe. W trakcie wielu lat pracy i wspólnego poznawania się, wielu policjantów awansowało na wyższe stanowiska służbowe, tworząc nieprawdopodobnie skuteczny zespół ludzki, który osiągał z roku na rok, przez 9 długich lat, coraz to lepsze efekty pracy w ograniczaniu przestępstw i wzrostu skuteczności lubińskiej policji, co było bardzo często podkreślane przez kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Inspektor Tomasz Gołaski Komendę Powiatową w Lubinie pozostawił w bardzo dobrej kondycji, rozbudowaną, unowocześnioną, z bardzo dobrą bazą sprzętową oraz wyszkoloną kadrą.

W swoich podziękowaniach Komendant Powiatowy podkreślił wzorową współpracę z lokalnymi samorządami, przedstawicielami KGHM Polska Miedź oraz Fundacji  Polska Miedź. To dzięki tej współpracy, a przede wszystkim poprzez zrozumienie i akceptację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu lubińskiego, Komendant i jego policjanci mogli profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki służbowe. Komendant słowa podziękowania skierował również do lokalnych mediów, dzięki którym można było dotrzeć do tak szerokiej liczby mieszkańców, nie tylko pokazując pracę funkcjonariuszy ale także informując o różnego rodzaju zagrożeniach, co również przekłada się na bezpieczeństwo ludzi.

Do czasu powołania nowego Komendanta, obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie pełni nadkom Andrzej Barna.

za KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18183.html
Ten artykuł był czytany 374 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0