Czwartek, 19 lipca 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Komunikat: przerwa w dostawie wody dla Osieka Komunikat: przerwa w d...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. w Księginicach informuje, iż w związku z pracami budowlanymi przy budowie Stacji Po... »Pobił partnerkę, ranił nożem mężczyznę, który chciał jej pomóc Pobił partnerkę, ranił...
W nocy 16 lipca 34-letni mieszkaniec Lubina pobił w mieszkaniu swoją partnerkę. Gdy ta uciekła do parku miejskiego, pobiegł za nią, przew... »Ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami Ostrzeżenie meteorolog...
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla powiatu lubińskiego. Ostrzeżenie obowiąz... »Tragiczny wypadek na drodze do Ścinawy Tragiczny wypadek na d...
Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku w pobliżu Siedlec na drodze z Lubina do Ścinawy. Tragedia wydarzyła się na drodze nr 36 relacji Lubin - ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Linia kolejowa Rudna Gwizdanów na półmetku
Data dodania: 20 czerwca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Linia kolejowa Rudna Gwizdanów na półmetku

Przed końcem tego roku przywrócony zostanie ruch towarowy, a później pasażerski na odcinku kolejowym Legnica – Lubin.

W lipcu przyszłego roku powinien być gotowy końcowy etap do stacji Rudna Gwizdanów. Remontowana linia to nie tylko szybki transport do Wrocławia, ale także nowe możliwości połączeń z północą Polski i np. Berlinem.

Przymierzano się do tej inwestycji od kilkunastu lat. Na tej trasie od 10 lat w zasadzie nie jeżdżą pociągi osobowe, bo w kilku miejscach musiały zwalniać do 20 km na godzinę, tak zły był stan tych linii kolejowych.

– Remontowany odcinek ma prawie 40 km długości, pociągi osobowe będą mogły jeździć tędy z prędkością do 120 km/h. Na trasie Lubin - Legnica utrzymane zostaną stacje/przystanki osobowe w: Rzeszotarach, Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku. Stacje te będą miały jednolite wiaty, ławki i oświetlenie – mówi Jan Czerniecki, kierownik kontraktu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., który spotkał się ostatnio z Tadeuszem Kielanem, wójtem Gminy Lubin.

– Jesteśmy bardzo zainteresowani tą inwestycją, bo dzięki niej nasi mieszkańcy zyskają możliwość wygodnego podróżowania. Pociąg pospieszny dojedzie z Lubina do Wrocławia w niecała godzinę, zwykły w ok. 1 godzinę 15 minut – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

To będzie dość szybka linia, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich, na całej trasie zlikwidowanych zostanie kilka leśnych przejazdów na drogach niepublicznych. Ta jednotorowa linia przewiduje mijanki w Raszówce, Lubinie i Koźlicach. Przebudowa stacji w Raszówce to ważny element pierwszego etapu prac. Po rozbiórce peronów, trwają roboty ziemne i budowa odwodnienia. Lepsze zarządzanie ruchem pociągów zapewnią nowe urządzenia sterowania.

– Między Legnicą a Lubinem wykonano większość prac związanych z siecią trakcyjną. Na długości 10 km rozebrano stary tor. Przebudowywane są perony na stacjach i przystankach. Prowadzone są prace na 12 obiektach inżynieryjnych, w tym na moście nad Czarną Wodą. Zakończenie robót na odcinku Legnica – Lubin Górniczy planowane jest w na koniec października. Do końca roku zostanie przywrócony ruch towarowy, później pasażerski – mówi Arnold Bresch członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W Lubinie będą dwie stacje/przystanki osobowe , jedna z dwoma peronami w okolicach dawnego dworca, druga przed stadionem piłkarskim, tuż za przejazdem kolejowym. Cały remont linii kolejowej Legnica-Rudna Gwizdanów jest wart 240 milionów złotych i jest finansowany z funduszy unijnych, konkretnie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lat 2014 – 2020.

(SR)/UG

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18240.html
Ten artykuł był czytany 251 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0