Czwartek, 19 lipca 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Komunikat: przerwa w dostawie wody dla Osieka Komunikat: przerwa w d...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. w Księginicach informuje, iż w związku z pracami budowlanymi przy budowie Stacji Po... »Pobił partnerkę, ranił nożem mężczyznę, który chciał jej pomóc Pobił partnerkę, ranił...
W nocy 16 lipca 34-letni mieszkaniec Lubina pobił w mieszkaniu swoją partnerkę. Gdy ta uciekła do parku miejskiego, pobiegł za nią, przew... »Ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami Ostrzeżenie meteorolog...
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla powiatu lubińskiego. Ostrzeżenie obowiąz... »Tragiczny wypadek na drodze do Ścinawy Tragiczny wypadek na d...
Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku w pobliżu Siedlec na drodze z Lubina do Ścinawy. Tragedia wydarzyła się na drodze nr 36 relacji Lubin - ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę
Data dodania: 05 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę

Od wczoraj około 30 nauczycieli i pracowników III LO w Lubinie okupuje salę konferencyjną w Urzędzie Miejskim. Protestujący chcą ratować swoją szkołę przed likwidacją i żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym

Kilka dni temu nic nie wskazywało na rozwój takiej sytuacji. Na nowego dyrektora III LO powołano Artura Pastucha. Nikt z pracowników szkoły nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

W ubiegłym roku Wydział Oświaty dał zielone światło III LO do utworzenia nowych klas i prowadzenia naboru. Przez rok nauczyciele ciężko pracowali i dokształcali się, żeby uruchomić nowe oddziały. Wpadli na pomysł, żeby stworzyć klasę mundurową oraz nauczanie dwujęzyczne. Żadna z lubińskich szkół nie ma tego w swojej ofercie. Ruszył nabór, zainteresowanie uczniów edukacją w III LO było duże. Ze wstępnej analizy zainteresowań uczniów pozostałymi liceami, do szkoły na Konopnickiej mogłoby dostać się dodatkowo nawet 90 absolwentów gimnazjów.

W przeddzień elektronicznej symulacji przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych Andrzej Pudełko Naczelnik Wydziału Oświaty zwiększył próg punktowy do klasy mundurowej z 80 do 100 punktów. Ponadto podjął decyzję o utworzeniu po jednym dodatkowym oddziale w pierwszym i drugim liceum ogólnokształcącym. Takie działania spowodowały zmniejszenie liczby uczniów, którzy spełnialiby zmienione w ostatniej chwili kryteria przyjęcia.

Nie wiadomo czy to była decyzja samego naczelnika wydziału oświaty, bo na schodach lubińskiego Ratusza nauczyciele usłyszeli z ust wrzeszczącego prezydenta, że taka podjął decyzję i już.

Rada Miejska w Lubinie, która podejmuje decyzję o naborach, czy likwidacjach szkół, sprawia wrażenie, że nie ma nic do gadania. Decyzję albo podejmuje sam prezydent, albo rada w ciszy, bez dyskusji przyklepuje uchwały, które przygotuje prezydent. Tak wygląda demokracja w wydaniu lubińskim.

Protestujący żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18303.html
Ten artykuł był czytany 263 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43873 | 05.07.18 19:50:46Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Tak prezydent szanuje swoich wyborców.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0