Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 49

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pierwsza sesja w nowej kadencji Rady Miejskiej Lubin. Pierwsza sesja ...
Wczoraj o godz. 14:00 w sali posiedzeń w Ratuszu podczas pierwszej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej, odbyło się zaprzysiężenie prezy... »Dopełnienie trylogii na FEN 23 w Lubinie Dopełnienie trylogii n...
Eliasz Jankowski (19-7-1) skrzyżuje rękawice z Rafałem Niestrzębą (8-3) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie ... »Zagłębie miedziowe się trzęsie. Kolejny wstrząs (Aktualizacja) Zagłębie miedziowe się...
Silny wstrząs odczuwalny w całym w Zagłębiu Miedziowym. Dzisiaj o godzinie 07:15 sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 4.1 stopnia w ska... »Specjalistka z KGHM Polska Miedź laureatką międzynarodowego plebiscytu „Women in Minning” Specjalistka z KGHM Po...
Z Lubina na światowe TOP 100. Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. trafiła na prestiżową listę Top 100 Global In... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę
Data dodania: 05 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę

Od wczoraj około 30 nauczycieli i pracowników III LO w Lubinie okupuje salę konferencyjną w Urzędzie Miejskim. Protestujący chcą ratować swoją szkołę przed likwidacją i żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym

Kilka dni temu nic nie wskazywało na rozwój takiej sytuacji. Na nowego dyrektora III LO powołano Artura Pastucha. Nikt z pracowników szkoły nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

W ubiegłym roku Wydział Oświaty dał zielone światło III LO do utworzenia nowych klas i prowadzenia naboru. Przez rok nauczyciele ciężko pracowali i dokształcali się, żeby uruchomić nowe oddziały. Wpadli na pomysł, żeby stworzyć klasę mundurową oraz nauczanie dwujęzyczne. Żadna z lubińskich szkół nie ma tego w swojej ofercie. Ruszył nabór, zainteresowanie uczniów edukacją w III LO było duże. Ze wstępnej analizy zainteresowań uczniów pozostałymi liceami, do szkoły na Konopnickiej mogłoby dostać się dodatkowo nawet 90 absolwentów gimnazjów.

W przeddzień elektronicznej symulacji przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych Andrzej Pudełko Naczelnik Wydziału Oświaty zwiększył próg punktowy do klasy mundurowej z 80 do 100 punktów. Ponadto podjął decyzję o utworzeniu po jednym dodatkowym oddziale w pierwszym i drugim liceum ogólnokształcącym. Takie działania spowodowały zmniejszenie liczby uczniów, którzy spełnialiby zmienione w ostatniej chwili kryteria przyjęcia.

Nie wiadomo czy to była decyzja samego naczelnika wydziału oświaty, bo na schodach lubińskiego Ratusza nauczyciele usłyszeli z ust wrzeszczącego prezydenta, że taka podjął decyzję i już.

Rada Miejska w Lubinie, która podejmuje decyzję o naborach, czy likwidacjach szkół, sprawia wrażenie, że nie ma nic do gadania. Decyzję albo podejmuje sam prezydent, albo rada w ciszy, bez dyskusji przyklepuje uchwały, które przygotuje prezydent. Tak wygląda demokracja w wydaniu lubińskim.

Protestujący żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18303.html
Ten artykuł był czytany 316 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43873 | 05.07.18 19:50:46Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Tak prezydent szanuje swoich wyborców.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.058 sek.Lubin 1.0