Poniedzialek, 18 luty 2019 r.   Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 104

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejny seans z cyklu Kino Kobiet Kolejny seans z cyklu ...
Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w hol... »Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 Zagłębie Lubin wygrało...
Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 w derbach Zagłębia Miedziowego. Bramki zdobywali Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło i Aleskandar M... »Oszuści nie mają skrupułów i żerują na „dobrym sercu” i ufności osób starszych Oszuści nie mają skrup...
Dwie młode  kobiety o ciemnej karnacji, na jednym z osiedli w Lubinie zapukały do drzwi 85 - letniego mężczyzny. Obce osoby podały się za pr... »W marcu nie tylko zwrot podatku, emerytów czeka waloryzacja W marcu nie tylko zwro...
W tym roku dla niskich emerytów podwyżki będą kwotowo-procentowe. Większość osób dostanie 70 zł brutto więcej do swojej emerytury l... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę
Data dodania: 05 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Od wczoraj nauczyciele okupują urząd miejski. Walczą o swoją szkołę

Od wczoraj około 30 nauczycieli i pracowników III LO w Lubinie okupuje salę konferencyjną w Urzędzie Miejskim. Protestujący chcą ratować swoją szkołę przed likwidacją i żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym

Kilka dni temu nic nie wskazywało na rozwój takiej sytuacji. Na nowego dyrektora III LO powołano Artura Pastucha. Nikt z pracowników szkoły nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

W ubiegłym roku Wydział Oświaty dał zielone światło III LO do utworzenia nowych klas i prowadzenia naboru. Przez rok nauczyciele ciężko pracowali i dokształcali się, żeby uruchomić nowe oddziały. Wpadli na pomysł, żeby stworzyć klasę mundurową oraz nauczanie dwujęzyczne. Żadna z lubińskich szkół nie ma tego w swojej ofercie. Ruszył nabór, zainteresowanie uczniów edukacją w III LO było duże. Ze wstępnej analizy zainteresowań uczniów pozostałymi liceami, do szkoły na Konopnickiej mogłoby dostać się dodatkowo nawet 90 absolwentów gimnazjów.

W przeddzień elektronicznej symulacji przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych Andrzej Pudełko Naczelnik Wydziału Oświaty zwiększył próg punktowy do klasy mundurowej z 80 do 100 punktów. Ponadto podjął decyzję o utworzeniu po jednym dodatkowym oddziale w pierwszym i drugim liceum ogólnokształcącym. Takie działania spowodowały zmniejszenie liczby uczniów, którzy spełnialiby zmienione w ostatniej chwili kryteria przyjęcia.

Nie wiadomo czy to była decyzja samego naczelnika wydziału oświaty, bo na schodach lubińskiego Ratusza nauczyciele usłyszeli z ust wrzeszczącego prezydenta, że taka podjął decyzję i już.

Rada Miejska w Lubinie, która podejmuje decyzję o naborach, czy likwidacjach szkół, sprawia wrażenie, że nie ma nic do gadania. Decyzję albo podejmuje sam prezydent, albo rada w ciszy, bez dyskusji przyklepuje uchwały, które przygotuje prezydent. Tak wygląda demokracja w wydaniu lubińskim.

Protestujący żądają przywrócenia ustalonych na początku rekrutacji progów punktowych oraz planowanej wstępnie liczby oddziałów w I i II Liceum Ogólnokształcącym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18303.html
Ten artykuł był czytany 333 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43873 | 05.07.18 19:50:46Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Tak prezydent szanuje swoich wyborców.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0