Czwartek, 19 lipca 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Komunikat: przerwa w dostawie wody dla Osieka Komunikat: przerwa w d...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. w Księginicach informuje, iż w związku z pracami budowlanymi przy budowie Stacji Po... »Pobił partnerkę, ranił nożem mężczyznę, który chciał jej pomóc Pobił partnerkę, ranił...
W nocy 16 lipca 34-letni mieszkaniec Lubina pobił w mieszkaniu swoją partnerkę. Gdy ta uciekła do parku miejskiego, pobiegł za nią, przew... »Ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami Ostrzeżenie meteorolog...
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla powiatu lubińskiego. Ostrzeżenie obowiąz... »Tragiczny wypadek na drodze do Ścinawy Tragiczny wypadek na d...
Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku w pobliżu Siedlec na drodze z Lubina do Ścinawy. Tragedia wydarzyła się na drodze nr 36 relacji Lubin - ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Walka nauczycieli i uczniów o III LO w Lubinie trwa
Data dodania: 06 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Walka nauczycieli i uczniów o III LO w Lubinie trwa

Trwa drugi dzień okupacji Urzędu Miasta Lubina przez nauczycieli, uczniów i rodziców w obronie III Liceum Ogólnokształcącego, które miejscy urzędnicy chcą zlikwidować. Obrońcy szkoły mają duże wsparcie lokalnej społeczności.

Sytuacja wydaje się patowa, mimo bardzo ciekawej oferty edukacyjnej szkoły dla przyszłych uczniów -  klasa mundurowa, medialno-językowa, matematyczno-informatyczna i matematyczno-przyrodnicza - i możliwości utworzenia co najmniej 3 klas. Nie odpuszczają i jedni i drudzy, a prezydent i miejscy urzędnicy nie chcą dać szkole żadnej szansy.

Przypomnijmy wiec słowa nowo wybranego dyrektora 3 LO w Lubinie, które w tej całej sprawie są najważniejsze. – Tu nie chodzi o tabelki, o liczby. Tu chodzi o ludzi, o dzieci – grzmiał. – Ja mogę tych wszystkich ludzi tylko przeprosić, ale do zeszłego tygodnia wiedziałem jedno – że ta szkoła powstanie. Zakładaliśmy wszystko, ale nie to co nam zrobiliście – mówił do urzędników Artur Pastuch, kilka dni temu wybrany na dyrektora III LO.

Za mało chętnych do nauki w w III LO? Przy okazji więc urzędnicy zdecydowali o utworzeniu dwóch dodatkowych klas - po jednej w I LO i II LO. Zdaniem nauczycieli III LO to ruch, który miał na celu likwidację trzeciego ogólniaka.

Prezydent miasta nie odwiedził dzisiaj protestujących. Natomiast z Kancelarii Prezydenta Miasta Lubina została wysłana do lokalnych mediów informacja:

" w związku z nieprecyzyjnymi informacjami dot. rekrutacji uczniów, którzy jako szkołę pierwszego wyboru wybrali III Liceum Ogólnokształcące, i rzekomego problemu z zakwalifikowaniem ich do innych szkół, podsyłam Państwu link do BIP-u, pod którym znajdziecie symulację rozmieszczenia uczniów w szkołach, które sami wybrali jako placówki drugiego lub trzeciego wyboru.
 
Oficjalne listy zakwalifikowanych zostaną opublikowanego dopiero 13 lipca, jednak - z uwagi na nieprecyzyjne informacje przekazywane w mediach, skutkujące dezinformacją uczniów i rodziców - już dziś przekazujemy Państwu symulację, dzięki której po numerze swojego wniosku, który każdy uczeń powinien znać, będzie można sprawdzić, do której szkoły się wstępnie zakwalifikował."

- Może trochę matematyki, bo pewnie głównie na liczbach będzie się dzisiaj opierał p. Pudełko. We wszystkich lubińskich liceach jest taki sam próg kwalifikacyjny – 110 punktów rekrutacyjnych.Tylko dla klasy mundurowej proponowaliśmy 80 punktów i nikt z Urzędu Miasta do poniedziałku tego nie kwestionował. Nikt nam tu nie dawał żadnych „forów”, mimo że to nowa szkoła. Po podniesieniu progu w klasie mundurowej z 71 uczniów, które w pierwszej preferencji wybrało naszą szkołę, 56 osób spełniało te wymogi. Gdyby trzymać się oferty edukacyjnej jaką proponowały I LO i II LO nie dostałoby się do nich 39 (I LO) + 51 (II LO) = 90 uczniów. Większość z nich trafiłaby do nas! To głównie nas wskazywali w kolejnych preferencjach licząc się z tym, że nie wszyscy z nich dostaną się do I i II LO! Potrzeba nam 120 uczniów, żeby otworzyć wszystkie 4 oddziały. Do wczoraj byliśmy pewni, że tak właśnie się stanie! Liczby nie kłamią!

Nie dajmy sobie wmówić, że do naszej szkoły jest chętnych „tylko 50 osób”! Walczmy o próg do mundurówki! Jeśli go podwyższyli mogą też obniżyć! W technikach próg wynosi 60 punktów, w tej klasie może być 80!

I jeszcze jedna kwestia pamiętajmy, że w przyszłym roku do szkół ponadgimnazjalnych trafią dwa roczniki – klasy ósme i trzecie gimnazjum! Czy dwa licea lubińskie są w stanie przyjąć wszystkich chętnych uczniów? Czy chcemy przepełnionych szkół podczas gdy budynki po gimnazjach są wyprzedawane? To chyba właśnie z myślą o tych rocznikach Rada Miasta postanowiła przekształcić Gimnazjum nr 4 w III Liceum. Nadal jest na to szansa! Walczmy! Mamy świetną ofertę! - mówi nauczycielka Agnieszka Wichrowska.

Andrzej Pudełko przyznaje, że oferta szkoły była bardzo ciekawa. – Jednak uczniowie zdecydowali inaczej. Łącznie 411 uczniów jako pierwszy wybór wskazało I i II LO, w III LO chciało się uczyć zaledwie 76 uczniów – tłumaczy naczelnik. – Dostaliście państwo wstępną zgodę na cztery oddziały, czyli na 120 osób. Udało się państwu przekonać 76 osób, żeby wytypowało waszą szkołę. To o 44 osoby za mało – podkreśla.

Czytaj też: http://magazyn.elubin.pl/oszukani-i-zabrane-marzenia-szkola-walczy-o-przetrwanie/

http://magazyn.elubin.pl/lubin-od-wczoraj-nauczyciele-okupuja-urzad-miejski-walcza-o-swoja-szkole/

 
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18308.html
Ten artykuł był czytany 611 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43874 | 06.07.18 22:48:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Strajk okupacyjny? Czarno to widzę.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0