Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios Weekend Dnia Dziecka w...
Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios to specjalne pokazy dla dzieci w każdym wieku! W ramach licznych atrakcji zapraszamy na bogaty repertuar fil... »Biskupi piszą do wiernych w sprawie pedofilii w Kościele Biskupi piszą do wiern...
List ma tytuł “WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ” – jest to słowo biskupów do wiernych. W najbliższą niedzielę we wszystkich... »Kaski dla czwartoklasistów Kaski dla czwartoklasi...
Niedługo będą zdawać egzamin na kartę rowerową i staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego a już dziś w trosce o ich bezpieczeństwo, c... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

3 LO szkoła z klasą, czyli stawiam na rozwój własny
Data dodania: 20 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

3 LO szkoła z klasą, czyli stawiam na rozwój własny

Na Pikniku Integracyjnym w 3 LO w Lubinie zorganizowanym przez szkolną kadrę pojawili się rodzice, byli i przyszli uczniowie oraz kadra pedagogiczna, z którą można było porozmawiać o programie i profilach. Można było zwiedzać szkołę i klasy szkolne, a trzeba przyznać, że zaplecze szkoła ma solidne. Dla maluchów, które przybyły na piknik wraz z rodzicami również znalazły się ciekawe zajęcia.

Nabór do klas pierwszych 3 LO trwa do 25 lipca. Dokumenty, czyli oryginał świadectwa szkolnego, można przynieść codziennie do sekretariatu szkoły do godz. 15.00.

III LO oferuje swoim uczniom cztery profile, a zatem cztery oddziały klasy pierwszej - klasę mundurową, klasę matematyczno -informatyczną, klasę językowo medialną i klasę matematyczno-przyrodniczą.

Jak mówi Wołoszczak Artur Piotr, były absolwent Gimnazjum nr 4 Lubinie, a obecnie uczeń ZTSP Nietężkowo - Gdyby po ukończeniu gimnazjum w tej szkole była klasa mundurowa zostałbym tutaj. Patrząc na to jak świetna jest kadra nawet bym się nie zastanawiał.

-W klasie medialno-językowej będą na pewno warsztaty telewizyjne, filmowe, teatralne, szeroko rozumiane medialno- dziennikarskie. Będą też wyjazdy językowe, obozy językowe, wszystkie działania o charakterze kulturowym, czyli wyjścia do kina, teatru, spotkania z ciekawymi ludźmi. - Klasa medialna to nie tylko sam język polski i obcy, którym będziemy posługiwać się na zajęciach ale to wszystko co się wiąże z szeroko rozumianymi mediami. Zależy nam na tym, żeby uczeń był wszechstronny. - mówi wychowawczyni Marta Dunaj-Stefańska.

Klasa matematyczno-przyrodnicza przygotowała bogata ofertę edukacyjną - W tej klasie oferujemy naszym uczniom zajęcia warsztatowe na wrocławskich uczelniach, między innymi Uniwersytecie Wrocławskim. Będą to zajęcia laboratoryjno-warsztatowe. Będą obozy integracyjne, obozy przyrodnicze, czyli nauka teoretyczna połączona z praktyką - mówi Magdalena Szyszko, wychowawczyni klasy matematyczno-przyrodniczej 3 LO.

Klasa mundurowa to zapowiedź ciekawej przygody połączonej z nauką. Oprócz nauki uczniowie będą mieli całe mnóstwo rożnych zajęć - wspinaczkę, sztuki walki, manewry wojskowe obronne, strzelanie, obozy wyjazdowe. - Mamy podpisaną współpracę z Ośrodkiem Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu. Myślę, że to będzie fajna klasa i fajne zajęcia - mówi wychowawczyni tej klasy Agnieszka Wichrowska.

- W tej szkole są bardzo fajni nauczyciele i warto skorzystać z naszej oferty. Szkoła istnieje i mamy prawo do prowadzenia  rekrutacji do wszystkich profili. Dzisiaj spotykamy się z przyszłymi naszymi uczniami. Mamy trochę utrudnione zadanie. Nie jesteśmy w rekrutacji elektronicznej dlatego organizujemy takie spotkania aby przekazywać uczniom i rodzicom rzetelne informacje. Rekrutacja do wszystkich profili trwa cały czas. Wystarczy przynieś do naszej szkoły oryginał świadectwa i złożyć je w sekretariacie naszej szkoły. - mówi Dyrektor 3 LO, Artur Pastuch.

- Dopiero będę się uczyć w 3 LO. Złożyłam dokumenty do klasy językowo - medialnej. Jest dużo dobrych opinii o tej szkole, słyszałam dużo dobrego o nauczycielach. Warto spróbować. Chciałabym się przede wszystkim rozwijać, a ten profil był chyba jedynym, który mnie interesował w całym Lubinie. Chcę się starać i zapracować na własne oceny. Stawiam na rozwój własny - mówi Julia, tegoroczna absolwentka Gimnazjum Nr 5 w Lubinie.

I chociaż 3 LO zostało bezprawnie zdjęte z systemu elektronicznego i ma utrudnione zadanie rekrutacyjne jest wiara, że konflikt zakończy się polubownie i zgodnie z prawem oświatowym, które zostało naruszone przez urzędników magistratu.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18359.html
Ten artykuł był czytany 166 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0