Wtorek, 17 września 2019 r.   Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenie w Starostwie Powiatowym Bezpłatne szkolenie w ...
Informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj, 17 września 2019 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubinie (s. 301) odbędzie się bezpłatne szkoleni... »Umieszczanie plakatów wyborczych w pasie drogowym Umieszczanie plakatów ...
W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 13 października 2019 r., informujemy o obowiązujących przepisach p... »Przebudowa Jana Pawła II – trzeci etap (akt.) Przebudowa Jana Pawła ...
18 września miał zostać wprowadzony trzeci etap tymczasowej organizacji ruchu w ramach przebudowy ul. Jana Pawła II. jednak w związku z awarią i ... »Jakimi roślinami obsadzić nowoczesny podjazd do domu Jakimi roślinami obsad...
Podjazd przed domem ma być nie tylko funkcjonalny, ale też pasować do całej bryły budynku. Niekorzystnie jest jeśli się za bardzo wyróżn... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

3 LO szkoła z klasą, czyli stawiam na rozwój własny
Data dodania: 20 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

3 LO szkoła z klasą, czyli stawiam na rozwój własny

Na Pikniku Integracyjnym w 3 LO w Lubinie zorganizowanym przez szkolną kadrę pojawili się rodzice, byli i przyszli uczniowie oraz kadra pedagogiczna, z którą można było porozmawiać o programie i profilach. Można było zwiedzać szkołę i klasy szkolne, a trzeba przyznać, że zaplecze szkoła ma solidne. Dla maluchów, które przybyły na piknik wraz z rodzicami również znalazły się ciekawe zajęcia.

Nabór do klas pierwszych 3 LO trwa do 25 lipca. Dokumenty, czyli oryginał świadectwa szkolnego, można przynieść codziennie do sekretariatu szkoły do godz. 15.00.

III LO oferuje swoim uczniom cztery profile, a zatem cztery oddziały klasy pierwszej - klasę mundurową, klasę matematyczno -informatyczną, klasę językowo medialną i klasę matematyczno-przyrodniczą.

Jak mówi Wołoszczak Artur Piotr, były absolwent Gimnazjum nr 4 Lubinie, a obecnie uczeń ZTSP Nietężkowo - Gdyby po ukończeniu gimnazjum w tej szkole była klasa mundurowa zostałbym tutaj. Patrząc na to jak świetna jest kadra nawet bym się nie zastanawiał.

-W klasie medialno-językowej będą na pewno warsztaty telewizyjne, filmowe, teatralne, szeroko rozumiane medialno- dziennikarskie. Będą też wyjazdy językowe, obozy językowe, wszystkie działania o charakterze kulturowym, czyli wyjścia do kina, teatru, spotkania z ciekawymi ludźmi. - Klasa medialna to nie tylko sam język polski i obcy, którym będziemy posługiwać się na zajęciach ale to wszystko co się wiąże z szeroko rozumianymi mediami. Zależy nam na tym, żeby uczeń był wszechstronny. - mówi wychowawczyni Marta Dunaj-Stefańska.

Klasa matematyczno-przyrodnicza przygotowała bogata ofertę edukacyjną - W tej klasie oferujemy naszym uczniom zajęcia warsztatowe na wrocławskich uczelniach, między innymi Uniwersytecie Wrocławskim. Będą to zajęcia laboratoryjno-warsztatowe. Będą obozy integracyjne, obozy przyrodnicze, czyli nauka teoretyczna połączona z praktyką - mówi Magdalena Szyszko, wychowawczyni klasy matematyczno-przyrodniczej 3 LO.

Klasa mundurowa to zapowiedź ciekawej przygody połączonej z nauką. Oprócz nauki uczniowie będą mieli całe mnóstwo rożnych zajęć - wspinaczkę, sztuki walki, manewry wojskowe obronne, strzelanie, obozy wyjazdowe. - Mamy podpisaną współpracę z Ośrodkiem Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu. Myślę, że to będzie fajna klasa i fajne zajęcia - mówi wychowawczyni tej klasy Agnieszka Wichrowska.

- W tej szkole są bardzo fajni nauczyciele i warto skorzystać z naszej oferty. Szkoła istnieje i mamy prawo do prowadzenia  rekrutacji do wszystkich profili. Dzisiaj spotykamy się z przyszłymi naszymi uczniami. Mamy trochę utrudnione zadanie. Nie jesteśmy w rekrutacji elektronicznej dlatego organizujemy takie spotkania aby przekazywać uczniom i rodzicom rzetelne informacje. Rekrutacja do wszystkich profili trwa cały czas. Wystarczy przynieś do naszej szkoły oryginał świadectwa i złożyć je w sekretariacie naszej szkoły. - mówi Dyrektor 3 LO, Artur Pastuch.

- Dopiero będę się uczyć w 3 LO. Złożyłam dokumenty do klasy językowo - medialnej. Jest dużo dobrych opinii o tej szkole, słyszałam dużo dobrego o nauczycielach. Warto spróbować. Chciałabym się przede wszystkim rozwijać, a ten profil był chyba jedynym, który mnie interesował w całym Lubinie. Chcę się starać i zapracować na własne oceny. Stawiam na rozwój własny - mówi Julia, tegoroczna absolwentka Gimnazjum Nr 5 w Lubinie.

I chociaż 3 LO zostało bezprawnie zdjęte z systemu elektronicznego i ma utrudnione zadanie rekrutacyjne jest wiara, że konflikt zakończy się polubownie i zgodnie z prawem oświatowym, które zostało naruszone przez urzędników magistratu.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18359.html
Ten artykuł był czytany 172 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0