Poniedzialek, 20 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Policyjne działania „Niebezpieczne ProMile” Policyjne działania &#...
 Lubińscy policjanci prowadzą na terenie powiatu lubińskiego działania pn. „Niebezpieczne ProMile”. Podstawowym celem jest zmnie... »Kierując bez butów, pijany spowodował kolizję Kierując bez butów, pi...
Letnie upały, dały się we znaki 48-letniemu mieszkańcowi Lubina, więc postanowił się trochę orzeźwić trunkiem, zapomniał założyć obuwie i... »Sprawdź czy dostałes list z ZUS Sprawdź czy dostałes l...
Aż 19 dni przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 20 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubez... »Ważne informacje dla osób udających się na festiwal „Hip Hop Kemp 2018” w Hradec Kralove Ważne informacje dla o...
W Hradec Kralove od 23 do 25 sierpnia 2018 roku odbędzie się festiwal „Hip Hop Kemp 2018”. Z przekazanych informacji przez cz... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowi partnerzy w Dolnośląskim Klastrze Motoryzacyjnym
Data dodania: 20 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Nowi partnerzy w Dolnośląskim Klastrze Motoryzacyjnym

Do Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM), którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE), dołączyło sześciu nowych partnerów: ARRA GROUP Sp. z o.o., Onion Ring Sp. z o.o., EPSTEIN Sp. z o. o., JkJ Metal Sp. z o.o., Atut Plus Sp. z o.o., Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach (UJW). We wtorek 17 lipca Wiceprezes LSSE Krzysztof Sadowski uroczyście wręczył nowym partnerom deklaracje przystąpienia do DKM.

Krzysztof Sadowski, Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.: Tak prężny rozwój Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego jest możliwy dzięki ogromnego zaangażowaniu wszystkich partnerów Klastra. Jest też naturalną konsekwencją rozwoju „doliny automotive“. Tylko w 2017 r. producenci dla branży motoryzacyjnej – BASF Polska, VOSS Automotive Poland, TBMECA Poland, Gates Polska, Oetiker Polska zainwestowali łącznie ponad 620 milionów złotych, co stanowiło 68 procent wszystkich projektów rozpoczętych w LSSE w ubiegłym roku.

Wśród firm, które przystąpiły do DKM znalazły się: spółka JkJ Metal specjalizująca się w produkcji wyrobów z wykorzystaniem technologii tłocznictwa, dostarczająca swoje wyroby dla przemysłu motoryzacyjnego i AGD; ARRA GROUP, która od 12 lat zajmuje się wyspecjalizowanym transportem leków na terenie całej Europy, ARRA zainwestowała w podstrefie LSSE w Głogowie; Epstein - multidyscyplinarna firma projektowo - budowlana oraz Onion Ring Sp. z o.o. - firma posiadająca tor samochodowy Pixers Ring, na którym każdy, bez względu na umiejętności czy doświadczenie, może zasmakować prawdziwej radości z jazdy.

DKM od wielu lat współpracuje z uczelniami i jednostkami badawczo - rozwojowymi m.in. Politechniką Wrocławską. Teraz do grona partnerów dołączyła Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

To nie pierwsze ważne wydarzenie dla DKM w tym roku. 28 kwietnia partnerzy DKM powołali do życia Radę Klastra. Przewodniczącym został dr inż. Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej - pełnomocnik dziekana ds. kontaktów z gospodarką. Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się 24 maja w siedzibie LSSE. Do głównych zadań Rady DKM należy: określanie strategii rozwoju klastrawspółuczestniczenie w tworzeniu planów działań i budżetów, uchwalanie wytycznych do projektów, podejmowanie uchwał w sprawie przyjęcia projektów do realizacji, wyznaczanie kierunków rozwoju, przedsięwzięć oraz nadzorowanie bieżącej realizacji zadań.

Rada Klastra składa się z 6 osób. Oprócz Przewodniczącego dr inż. Tadeusza Lewandowskiego, w Radzie zasiedli: Bogusława Zientek (LSSE S.A.), Sebastian Chrzanowski-Sawicki (Troax Safety Systems Poland Sp. z o.o.), Cezary Brzozowski (VIA Sp. z o.o.), Michał Rojewski (Schurholz Polska Sp. z o.o.), Marcin Drynda (WSSE Invest-Park).

Przypomnijmy, DKM to pierwsze tego typu przedsięwzięcie łączące firmy i instytucje, chcące pracować na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej, otwarte na wymianę wiedzy, doświadczeń i budowanie silnej pozycji Dolnego Śląska na arenie międzynarodowej jako „doliny automotive”. Przynależność do Klastra pozwala na wymianę wiedzy, generowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań. Tworzy firmom nowe możliwości realizowania wspólnych zakupów niższym kosztem oraz otrzymywania wsparcia na rozwój innowacyjnych projektów z dotacji unijnych. DKM powstał z myślą o firmach motoryzacyjnych skupionych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i na całym Dolnym Śląsku. DKM został powołany na podstawie umowy konsorcjum zawartej dnia 18 grudnia 2014 r. w Legnicy. Liderem Konsorcjum jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a liderem wspierającym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INWEST-PARK Sp. z o.o.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18360.html
Ten artykuł był czytany 167 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0