Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pierwsza sesja w nowej kadencji Rady Miejskiej Lubin. Pierwsza sesja ...
Wczoraj o godz. 14:00 w sali posiedzeń w Ratuszu podczas pierwszej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej, odbyło się zaprzysiężenie prezy... »Dopełnienie trylogii na FEN 23 w Lubinie Dopełnienie trylogii n...
Eliasz Jankowski (19-7-1) skrzyżuje rękawice z Rafałem Niestrzębą (8-3) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie ... »Zagłębie miedziowe się trzęsie. Kolejny wstrząs (Aktualizacja) Zagłębie miedziowe się...
Silny wstrząs odczuwalny w całym w Zagłębiu Miedziowym. Dzisiaj o godzinie 07:15 sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 4.1 stopnia w ska... »Specjalistka z KGHM Polska Miedź laureatką międzynarodowego plebiscytu „Women in Minning” Specjalistka z KGHM Po...
Z Lubina na światowe TOP 100. Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. trafiła na prestiżową listę Top 100 Global In... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach
Data dodania: 15 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach

Otoczony opieką i miłością najbliższych 95. urodziny obchodzi w tym roku pan Władysław Frydel z Miłoradzic. Szczęśliwy, bo ten wyjątkowy jubileusz przyszło mu świętować w nowym domu, do którego wprowadził się niedawno dzięki pomocy rodziny.

Wielopokoleniowy dom, w którym wraz żoną Marią wychowali pięcioro dzieci, z powodów rodzinnych, musiał niedawno opuścić, ale gołym okiem widać, że w nowym już się z małżonką zaaklimatyzowali. Trudno się dziwić – widać tu rękę, troskę, miłość i opiekę dzieci oraz wnuków. Pan Władysław jest pełen wigoru, tryska energią i doskonałym humorem.

Wspomina, ubiegłoroczne spotkanie z wójtem Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem, który z okazji 90. urodzin odwiedził żonę jubilata panią Marię, obchodzącą wówczas swoje 90. urodziny.

– Do mnie to dopiero na 95-te urodziny pan wójt dotarł – śmieje się jubilat, ale nadrobimy to, już dziś zapraszam na kolejne za rok – dodaje pan Władysław Frydel.

Z wójtem Tadeuszem Kielanem znają się bardzo dobrze i od dawna. W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych razem pracowali w Lubińskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Jednak zdecydowaną większość zawodowego życia pan Władysława zajmował się pracą na roli. Uprawiał warzywa i zboża, miał swoją hodowlę trzody chlewnej i krów. Smak prawdziwego mleka członkowie rodziny od dziś wspominają z rozrzewnieniem.

Droga życiowa Jubilata nie była usłana różami.

Z rodzinnego Zbaraża już w 1940 r. wywieziony został na roboty do Niemiec niedaleko Hanoweru. Choć jako młody chłopak musiał tam pracować w pocie czoła i z tamtego okresu w zakamarkach pamięci odnajduje dobre wspomnienia.

–  Mój majster był naprawdę wyjątkowym człowiekiem, zawsze brał o dwie kromki chleba więcej z myślą o mnie. Dzięki niemu przeżyłem – dodaje.

Na życiowej ścieżce pana Władysława pojawiają się także Mińsk, Moskwa i niestety także Syberia, gdzie spędzić musiał dziewięć miesięcy. By przeżyć żywił się tam wykopanymi, zamarzniętymi ziemniakami.

Po II wojnie trafił do Stronia Śląskiego,  by ostatecznie zamieszkać w Miłoradzicach. Tu w 1946 roku ożenił się z panią Marią, z którą doczekali się trzech synów i dwóch córek, ośmiorga wnucząt i sześciorga prawnucząt i do dziś są nierozłączni…

90. urodziny pana Władysława Frydla były okazją spotkania w gronie rodziny. Życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu złożyli dostojnemu Jubilatowi także wójt Tadeusz Kielan oraz radna Gminy Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18463.html
Ten artykuł był czytany 282 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.046 sek.Lubin 1.0