Środa, 17 lipca 2019 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 59

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowości filmowe na ekranach kin Helios! Nowości filmowe na ekr...
Premierowe seanse kultowego „Króla Lwa” i polskiego filmu akcji „Fighter” w tym tygodniu zagoszczą na ekranach kin... »Uwaga na oszustów! Kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika” Uwaga na oszustów! Kol...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Ścinawa, miasto bluesa zaprasza na festiwal! Ścinawa, miasto bluesa...
Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej – 12. edycja Bluesa nad Odrą... »Sprawdź, co musisz wiedzieć o pracy na magazynie Sprawdź, co musisz wie...
Praca na stanowisku pracownika magazynowego często wydaje się być mało atrakcyjna i wymagająca bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nowoczesne tec... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...17-20.10.2002r. Odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach
Data dodania: 15 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach

Otoczony opieką i miłością najbliższych 95. urodziny obchodzi w tym roku pan Władysław Frydel z Miłoradzic. Szczęśliwy, bo ten wyjątkowy jubileusz przyszło mu świętować w nowym domu, do którego wprowadził się niedawno dzięki pomocy rodziny.

Wielopokoleniowy dom, w którym wraz żoną Marią wychowali pięcioro dzieci, z powodów rodzinnych, musiał niedawno opuścić, ale gołym okiem widać, że w nowym już się z małżonką zaaklimatyzowali. Trudno się dziwić – widać tu rękę, troskę, miłość i opiekę dzieci oraz wnuków. Pan Władysław jest pełen wigoru, tryska energią i doskonałym humorem.

Wspomina, ubiegłoroczne spotkanie z wójtem Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem, który z okazji 90. urodzin odwiedził żonę jubilata panią Marię, obchodzącą wówczas swoje 90. urodziny.

– Do mnie to dopiero na 95-te urodziny pan wójt dotarł – śmieje się jubilat, ale nadrobimy to, już dziś zapraszam na kolejne za rok – dodaje pan Władysław Frydel.

Z wójtem Tadeuszem Kielanem znają się bardzo dobrze i od dawna. W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych razem pracowali w Lubińskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Jednak zdecydowaną większość zawodowego życia pan Władysława zajmował się pracą na roli. Uprawiał warzywa i zboża, miał swoją hodowlę trzody chlewnej i krów. Smak prawdziwego mleka członkowie rodziny od dziś wspominają z rozrzewnieniem.

Droga życiowa Jubilata nie była usłana różami.

Z rodzinnego Zbaraża już w 1940 r. wywieziony został na roboty do Niemiec niedaleko Hanoweru. Choć jako młody chłopak musiał tam pracować w pocie czoła i z tamtego okresu w zakamarkach pamięci odnajduje dobre wspomnienia.

–  Mój majster był naprawdę wyjątkowym człowiekiem, zawsze brał o dwie kromki chleba więcej z myślą o mnie. Dzięki niemu przeżyłem – dodaje.

Na życiowej ścieżce pana Władysława pojawiają się także Mińsk, Moskwa i niestety także Syberia, gdzie spędzić musiał dziewięć miesięcy. By przeżyć żywił się tam wykopanymi, zamarzniętymi ziemniakami.

Po II wojnie trafił do Stronia Śląskiego,  by ostatecznie zamieszkać w Miłoradzicach. Tu w 1946 roku ożenił się z panią Marią, z którą doczekali się trzech synów i dwóch córek, ośmiorga wnucząt i sześciorga prawnucząt i do dziś są nierozłączni…

90. urodziny pana Władysława Frydla były okazją spotkania w gronie rodziny. Życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu złożyli dostojnemu Jubilatowi także wójt Tadeusz Kielan oraz radna Gminy Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18463.html
Ten artykuł był czytany 310 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.045 sek.Lubin 1.0