Sobota, 20 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Największy akademik UPWr otwarty po remoncie - europejski standard kwaterowanie studentów Największy akademik UP...
Po trwającym trzy lata kompleksowym remoncie, UPWr otwiera swój największy Dom Studencki „Arkę”. Na studentów czekają p... »KGHM liderem wśród światowych producentów srebra KGHM liderem wśród świ...
Górniczy gigant z Zagłębia Miedziowego utrzymał pierwszą lokatę w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankin... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »„Back to Black. Historia Amy Winehouse” – biografia ikony muzyki w kinach Helios „Back to Black. ...
Sieć kin Helios zaprasza na film przybliżający losy jednej z największych gwiazd muzyki XXI wieku – Amy Winehouse. Jej głos, twó... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Trasy rowerowe: L-17 Z Lubina do Ścinawy
Data dodania: 19 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Trasy rowerowe: L-17 Z Lubina do Ścinawy

Wycieczkę rozpoczynamy przy moście nad drogą nr 3 przy ulicy Szkolnej. Kierujemy się na ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż dwupasmówki. W ten sposób docieramy do ulicy Paderewskiego, którą kierujemy się w prawo w kierunku ulicy Ścinawskiej. Tą podążamy do obwodnicy i przekraczamy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Podążamy w kierunku Ścinawy, lecz wnet skręcamy w ulicę Zieloną (w prawo) i przejeżdżając obok wysypiska śmieci (po lewej ręce) i oczyszczalni ścieków (po prawej ręce) kierujemy się do Kłopotowa. Na początku wsi, za boiskiem piłkarskim, skręcamy w lewo (na wschód) i polami i lasem pędzimy do Czerńca. Wjeżdżamy do wsi, przez którą przejeżdżamy brukowaną drogą. Za kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych skręcamy w lewo (na północ) i podążamy do Siedlec. W Siedlcach, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo (na południowy-wschód), w przeciwną stronę mając kościół św. Michała Archanioła (na zdjęciu). Jedziemy wśród pól, potem lasem i znowu wśród pól. Przejeżdżamy przez Ręszów mijając kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Za wsią, gdy szosa odchyla się w kierunku północno-wschodnim, my kierujemy się w drogę polną. Początkowo jedziemy wśród pól.

 

Potem natykamy się na lasek, za którym przekraczamy drogę biegnącą z Parszowic do Ścinawy. Przecinamy ją i dalej jedziemy polami aż docieramy do Krzyżowej gdzie kończymy czerwony szlak rowerowy. Do Ścinawy docieramy szlakiem niebieskim rowerowym (fragment szlaku Odry lewobrzeżnego). Na wjeździe do miasta, po prawej ręce, natykamy się na cmentarz żydowski. Szlakiem tym przecinamy Ścinawę. Za miastem szlak biegnie na północ, a my odbijamy na północny-zachód kierując się do Dębca. Za tą wsią kierujemy się w lewo w pola (na południe).

Następnie gdy dotrzemy do drogi poprzecznej kierujemy się w prawo (na zachód) i gdy ponownie natkniemy się na drogę poprzeczną jedziemy w prawo (na północ), a potem znowu kierujemy się na zachód (w lewo). W ten sposób dojeżdżamy do Dąbrowy Dolnej, którą jednak omijamy mając ją po lewej ręce (na południe) i docieramy do Dąbrowy Środkowej. Przy przystanku autobusowym kierujemy się szosą do Dąbrowy Górnej na północny-zachód. Na wjeździe do wsi skręcamy w lewo (na południe) w kierunku Siedlec, lecz tuż za wsią wjeżdżamy w prawo w las.

Szutrową drogą łukiem przejeżdżamy przez las. Bardzo ładny odcinek trasy. Gdy natrafiamy na drogę poprzeczną skręcamy w lewo (na południowy-zachód) i przez pola dokręcamy rowerem do Księginic. W Księginicach interesujący pałac, w którym obecnie znajdują się instytucje gminy Lubin. Znajdujemy drogę do Składowic (na północ). Szosą wijącą się wśród pól podążamy do tej wsi. W Składowicach pałac wybitnego lekarza szkockiego pochodzenia Jana Jonstona, który tutaj mieszkał i zmarła w 1675 roku. Na głównej drodze kierujemy się w lewo i już za wsią skręcamy na południowy-zachód w pola (w lewo - szlak zielony). W polach szlak skręca pod katem prostym w prawo (północny-zachód) i dociera do szosy relacji Lubin-Rudna, którą przeskakuje na drugą stronę. W lesie prosto, lecz wnet szlak skręca w lewo (na południe) i potem w prawo (na zachód) docierając do szosy biegnącej z Goli do Lubina. Na tej szosie skręcamy w lewo (południe). Szosa ta staje się ulicą Spacerową i dojeżdża do mostu nad drogą nr 3, za którym wracamy na miejsce startu.

Pętla z Lubina do Ścinawy.

Długość trasy - 46 km

Najwyższy punkt - 150 m n.p.m., najniższy - 91 m n.p.m.

Z Lubina do Krzyżowej jedziemy szlakiem czerwonym rowerowym.

Oznakowanie szlaku rowerowego znakami czerwonym słabe (czerwiec 2011).

Paweł Niewodniczański - 2011

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18477.html
Ten artykul byl czytany 666 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0